Огляд нових документів і матеріалів укладено 28 липня 2012 р

11.08.2012-24.08.2012

2012

Постановою Кабінету Міністрів від 10.08.2012 р N 242 затверджено Положення про підвищення кваліфікації та перепідготовки керівних і педагогічних кадрів системи середньої спеціальної, професійної освіти, розроблене відповідно до Постанови Президента від 28.05.2012 р N ПП-1 761.

Згідно з Положенням фахівці, які закінчили вищі навчальні заклади (ВЗУ) непедагогічного напрямку і працюють на посадах викладачів в установах середньої спеціальної професійної освіти (ССПО), зобов'язані пройти педагогічну перепідготовку, щоб привести своє базове професійну освіту у відповідність до вимог, що пред'являються до педагогічної підготовки.

Педагогічна перепідготовка викладачів установ ССПО в вищих навчальних закладах та Інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів системи середньої спеціальної, професійної освіти (далі - Інститут) здійснюються з відривом від основної роботи; з частковим відривом від основної роботи (комбінований спосіб); без відриву від основної роботи за допомогою дистанційного навчання.

На курси за дистанційною формою педагогічної перепідготовки приймаються педагогічні кадри установ ССПО, що мають, як правило, наукові ступені або вчені звання, а також навички застосування на достатньому рівні інформаційно-комунікаційних технологій. Вони проводяться поза затвердженого графіку на платній основі.

Педагогічна перепідготовка з відривом від основної роботи передбачає проведення повного курсу навчання (аудиторні, практичні заняття, самостійна підготовка). При педагогічної перепідготовки комбінованим способом не менше 50% загальної тривалості курсу відводиться аудиторних занять, іншу частину курсу займають практичні заняття з виконанням індивідуальних завдань. По кожному освоєному модулю практичних занять передбачається проміжний контроль у формі тестових випробувань, здачі реферату, звіту з практики і т.д.

Для педагогічної перепідготовки як з повним, так і з частковим відривом від основної роботи встановлюється термін не менше 16 тижнів (576 годин). Максимальний обсяг навчального навантаження складає 36 (54 академічних) годин в тиждень, максимальний обсяг аудиторних занять - 24 (36 академічних) години в тиждень.

Слухачі курсів педагогічної перепідготовки, які навчаються з відривом від основної роботи і комбінованим способом, які пропустять більше 30 академічних годин занять без поважних причин, а також не виконають встановлених навантажень і не освоять програму курсу педагогічної перепідготовки, будуть відраховані з числа слухачів.

Навчальні групи формуються, як правило, в кількості 25 чоловік.

Професійна перепідготовка проводиться в рамках щорічно затверджуються графіків для педагогічних кадрів установ ССПО, які мають базову вищу педагогічну освіту і здійснюється в разі необхідності отримання ними права викладання з навчальних дисциплін або курсів, крім зазначених у дипломі про вищу освіту, за клопотанням адміністрації установ і територіальних управлінь ССПО . Вона проводиться тільки з відривом від основного місця роботи.

Термін засвоєння програми курсу - не менше 16 тижнів (576 годин). При цьому максимальна тижнева навчальне навантаження складає 54 академічних години, з них аудиторні заняття, в тому числі на базі організацій, не повинні перевищувати 36 академічних годин.

Навчальні групи при професійній перепідготовці формуються також в кількості 25 чоловік.

Проходження професійної перепідготовки не є отриманням другої вищої освіти.

Після повного засвоєння курсу професійної перепідготовки слухачі, які успішно склали проміжний тест-контроль, допускаються до підсумкової атестації.

Підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів установ ССПО здійснюється:

з відривом від основної роботи;

з частковим відривом від основної роботи за схемою 2 + 2 (2 тижні безпосередньо на базовому закладі, 2 тижні - самостійна підготовка за місцем роботи) або 3 + 1 (3 тижні безпосередньо на базовому закладі, 1 тиждень самостійної підготовки за місцем роботи);

без відриву від основної роботи за методом «наставник-учень»;

з відривом від основної роботи у формі проходження виробничого стажування в ВЗУ і в організації;

шляхом самоосвіти за індивідуальним планом.

Сумарна тривалість прямих форм підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів повинна бути не менше 4 тижнів (144 години).

При цьому максимальний обсяг навчального навантаження складає 36 годин (54 академічних години) на тиждень, максимальний обсяг аудиторних занять - 24 години (36 академічних годин) на тиждень. Для всіх видів аудиторних занять встановлюється академічна пара тривалістю 80 хвилин.

Керівним і педагогічним кадрам установ ССПО, успішно виконав вимоги освітніх програм підвищення кваліфікації та перепідготовки, видаються документи державного зразка:

сертифікат про підвищення кваліфікації - для осіб, які пройшли освітні програми в обсязі не менше 4 тижнів (144 години);

диплом про перепідготовку - для осіб, які пройшли освітні програми в обсязі не менше 16 тижнів (576 годин).

Слухачам, які мають в результаті підсумкової атестації незадовільну оцінку за освоєння програми навчання, видається довідка про закінчення навчального курсу.

Керівні та педагогічні кадри установ ССПО, які закінчили освітні установи в інших державах, допускаються до навчання в системі підвищення кваліфікації та перепідготовки тільки після проходження процедури нострифікації документа про базову вищу або середню спеціальну, професійну освіту.

Нагадаємо, що періодичність і тривалість опосередкованих форм підвищення кваліфікації визначається освітнім закладом за погодженням з уповноваженим державним органом управління відповідного виду освіти, але не рідше одного разу на 3 роки.

Постановою Кабінету Міністрів від 14.08.2012 р N 245 прийнято рішення про проведення в Ташкенті з 10 по 12 жовтня Міжнародної спеціалізованої виставки сільськогосподарської техніки, машин і устаткування «Uzbekistan AGROTECHMASH EXPO-2012» на базі виставкових площ ВАТ «НВК« Узекспоцентр ».

Раді Міністрів Республіки Каракалпакстан, хокіміятов областей, міст і районів, Торгово-промисловій палаті Узбекистану доручено забезпечити відвідування виставки керівниками органів державної влади на місцях, малого бізнесу та приватного підприємництва, агрофірм та фермерських господарств.

Запланована активна рекламно-інформаційна та організаційна робота

для залучення до участі у виставці провідних, в тому числі вітчизняних, виробників сільськогосподарської техніки, машин і обладнання.

Згідно з Постановою резидентам Республіки Узбекистан в порядку винятку дозволено купувати сільськогосподарську техніку, машини та обладнання без проведення тендерних торгів - за контрактами, укладеними на виставці.

Виставкові площі ВАТ «НВК« Узекспоцентр »будуть надаватися учасникам виставки на пільгових умовах:

оренда закритою стандартно обладнаної виставкової площі

$ 90за 1 кв.м

(з урахуванням ПДВ)

оренда закритою необладнаної виставкової площі

$ 60 за 1 кв.м

(з урахуванням ПДВ)

оренда відкритою (поза павільйоном) виставкової площі

$ 25 за 1 кв.м

(з урахуванням ПДВ)

(з урахуванням ПДВ)

Постановою Кабінету Міністрів від 23.08.2012 р N 252 вжито додаткових заходів щодо поглиблення переробки сільськогосподарської сировини, збільшення обсягів виробництва та розширення асортименту випуску продовольчих товарів на 2012-2015 роки.

За останні 3 роки для насичення внутрішнього споживчого ринку якісними продовольчими товарами введені в дію понад 540 нових підприємств, освоєно випуск більше 152 нових видів продукції. Однак рівень промислової переробки сільськогосподарської сировини не відповідає попиту населення і галузей економіки на готові продовольчі товари, наявних можливостей і ресурсів через наявність морально застарілих та фізично зношених виробничих потужностей багатьох переробних підприємств, які потребують оновлення та модернізації.

Постановою затверджено Програму додаткових заходів щодо поглиблення переробки сільськогосподарської сировини, збільшення обсягів виробництва та розширення асортименту продовольчих товарів на 2012-2015 роки, що включає цільові прогнозні параметри виробництва і поглибленої переробки плодоовочевої продукції та винограду, м'яса і молока на 2012-2015 роки, а також параметри середньорічних посівних площ і виробництва нетрадиційних олійних культур і розрахункові обсяги виробництва рослинного масла в розрізі регіонів республі і, починаючи з урожаю 2012 року.

Так, в 2013 році в Ташкентській області з урахуванням столиці планується провести 3,10 тис. Тонн м'ясної продукції, 11,00 тис. Тонн ковбасних виробів, а в 2015-му - 8,82 і 13,80 тис. Тонн відповідно. Частка переробки м'ясної продукції до виробництва м'яса в забійній вазі виросте з 16,1% в 2013 році до 20,7% в 2015-му.

Через місяць Кабінет Міністрів має намір обговорити пропозиції щодо стимулювання виробників сільськогосподарської продукції, які здійснюють поставки м'яса і молока для переробних підприємств.

Постановою Кабінету Міністрів від 17.08.2012 р N 247 схвалено Програму випереджаючого розвитку транспортної, виробничої та інженерно-комунікаційної інфраструктури ЗІЗ «Ангрен» на 2013-2015 роки. Право вносити зміни і доповнення до Програми надано Адміністративній раді ЗІЗ «Ангрен» за поданням міністерств економіки, фінансів і зовнішніх економічних зв'язків, інвестицій і торгівлі. Всього за Програмою обсяг інвестицій складе близько 59 461,6 екв. тис. дол., з них на електропостачання - 13 482,3; газопостачання - 3 568,5; водопостачання і відведення стоків - 28 118,4; залізничну інфраструктуру - 4 360,0; автомобільні дороги - 9 932,4 екв. тис. дол. Остаточна вартість проектів буде скоригована за результатами розробки проектно-кошторисної документації та тендерних торгів. Курс долара при розрахунках приймається: 1 дол. США - 2 090 сумів.

Постановою Державного митного комітету (зареєстровано МЮ 17.08.2012 р N 834-22 ) Внесено зміну до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації. Тепер на виготовлення і використання бланків вантажної митної декларації не потрібно отримувати дозвіл ГТК.

Набула чинності з 27 серпня 2012 року.

Набула чинності з 27 серпня 2012 року

Наказом гендиректора Центру по координації і контролю за функціонуванням ринку цінних паперів при Держкоммайна (зареєстрований МЮ 21.08.2012 р N 1131-6 ) Внесено зміни та доповнення до Положення про порядок розгляду справ та застосування санкцій за порушення законодавства Республіки Узбекистан про ринок цінних паперів. Зокрема, встановлено термін прийняття до провадження справ про порушення законодавства про ринок цінних паперів, який становить 3 місяці з дня виявлення його ознак.

Вступає в силу з 31 серпня 2012 року.

Короткі анотації до документів підготувала Олена ЕРМОХІНА,
наш експерт-юрист.