Огранювання діамантів: 5 основних типів

Існує п'ять основних типів огранювання діамантів, від яких залежить і сама форма каменю: кругла, вдосконалена, змішана, ступінчаста і старовинне огранювання.

Кругла огранювання діамантів

Кругла огранювання діамантів максимально збільшує властивості каменю відбивати світло, коли ви дивитеся на нього. При цьому виді огранки діамант отримує найбільше сяйво, якого не буває при інших видах огранки. З дня її винаходу на початку 1900-х років, вона залишається найпопулярнішою в світі.

Кругла форма огранки цінується найвище. Крім того, діаманти цієї огранки найбільш довговічні і міцні в порівнянні з каменями інших форм ограновування. Але у неї є і свої недоліки. Справа в тому, що при її отриманні в жертву приноситься оригінальна маса каменю (втрачається приблизно половина маси діаманта). Саме тому кругла форма огранки діаманта так дорого коштує.

Удосконалена форма огранки

Удосконалена форма огранки діаманта вважається фантазійним видом ограновування. Її використовують для отримання фантазійних форм діаманта, які виблискують і світяться краще за всіх інших. Найбільш популярні типи фантазійного огранювання діаманта - це серце, маркіза, овал, груша (яку називають також сльозою) і трильйон. Хоча всі ці різновиди називають огранюванням, насправді технічно вони є формами діаманта, отриманими з різних варіацій огранки.

Переваги вдосконаленої форми ограновування діаманта в тому, що вони розширюють можливості самої огранки, при цьому не знижуючи його здатності виблискувати і сяяти. Діаманти цього типу ограновування зазвичай коштують набагато дорожче, ніж всі інші.

З недоліків можна перерахувати наступне: в діамантах такого огранювання часто помітні дефекти, якщо дивитися на камінь прямо. Деякі камені вдосконалених форм ограновування, такі як серце і трильйон, не такі довговічні, як, наприклад, діаманти круглої форми ограновування.

Ступінчаста форма огранки

В результаті цієї огранки виходять фантазійні квадратні або прямокутні форми діаманта. Багато з цих форм мають кути, які вкорочують настільки, щоб вони не пошкодилися і не зламалися. Грані цих форм ограновування також прямокутної форми, а самі камені дуже часто бувають дрібними. Ця форма огранки була створена для того, щоб максимально збільшити кількість каратів діаманта і зберегти оригінальний вага каменю.

Фантазійні форми, які виходять в результаті ступінчастою огранки - це Ашер, багет, смарагд , Повітряний змій, ромб і трапеція. У ступінчастою форми ограновування діаманта практично немає недоліків. Якщо вам подобаються камені трикутної або прямокутної форми, то це ідеальний вид ограновування для вас.

Єдиний недолік цієї огранки полягає в тому, що діаманти трохи втрачають своє сяйво після обробки, чого не скажеш про камені круглої форми ограновування. Крім того, через те, що камені виходять досить дрібними, в них моментально стають помітні будь-які дефекти. Щоб вибрати по-справжньому якісний діамант ступінчастою форми ограновування, потрібно приділити особливу увагу його чистоті.

Змішаний тип огранки діамантів

Це комбінація ступінчастою і вдосконаленої форми ограновування діаманта. Ця відносно новий тип огранки, який вперше почав використовуватися в 1960-х роках. Змішаний тип огранки стали використовувати для обробки круглих каменів, які володіли хорошим сяйвом, але при цьому зберігали майже весь свій первісний вагу.

Фантазійні форми діаманта, які виходять в результаті змішаного типу ограновування, мають квадратну або прямокутну форму і відомі під такими назвами: баріон, фландерс, принцеса, радіант. Найчастіше діаманти змішаного типу ограновування не володіють великим блискучим ефектом, але вони майже повністю зберігають свій оригінальний вага.

До недоліків цього типу ограновування можна віднести те, що діаманти змішаного типу ограновування можуть бути крихкими і з ними потрібно бути дуже обережними, щоб не зламати і не подряпати кути.

Старовинні форми ограновування діамантів

До старовинним формам огранки діамантів відносяться основна старовинна, європейська та огранювання троянда. Всі ці види ограновування використовувалися до появи круглого ограновування діаманта. Багато старовинні діаманти в ювелірних прикрасах, які були виготовлені до 1900-х років, мали саме ці старовинні форми огранювання.

Якщо ви любите старовинні діаманти, то цей тип огранки якраз для вас. Камені цієї огранки вважаються унікальними, і ви навряд чи зустрінете їх у сучасних ювелірних магазинах. Останнім часом стали дуже популярні кільця з діамантами європейської огранки, особливо заручні. Вони випромінюють старовинний елегантний стиль і є ознакою заможності.

Вперше такі кільця стали робити в середині 1800-х років. Огранщики використовували механізм для притирання каменів, щоб створити так званий поясок огранки діаманта, який приходив на зміну неправильної форми периметру більшості діамантів. Для діамантів європейської огранки характерний симетричний периметр і 58 асиметричних граней.

Для таких діамантів необхідний відповідний дизайн кільця і ​​стиль, які зроблять камені ще більш прекрасними. З рекомендованих для кілець європейської огранки оправ можна назвати вікторіанську, едвардіанської, філігранну, кафедральну і оправу в стилі арт-деко.

Діаманти європейського типу ограновування мають більшу вагу в каратах, ніж більшість інших діамантів. Цей факт і їх рідкість робить ці камені дорожче, ніж інші. Середня ціна на діаманти європейської огранки буде як мінімум 2 000 доларів.

Одинарна і повна ограновування

Огранювання - один з найбільш вирішальних факторів, що визначають вартість діаманта. Існують ще такі поняття, як одинарна і повна ограновування діаманта.

Повна огранювання - це, коли камінь, який був оброблений, має після цього круглу форму і 57 або 58 граней. Кругла форма огранки вважається класичною. Бувають також камені круглого ограновування, але мають менше 57 або 58 граней. У цьому випадку вони не можуть називатися камінням повної огранювання. Їх називають діамантами одинарної огранки. Як правило, такі камені мають 17 або 18 граней.

Так як на отримання діамантів одинарної огранки витрачається менше часу і праці, ці камені коштують дешевше, ніж такі ж, але повної огранювання. Найчастіше одинарну огранювання проходять невеликі за розміром діаманти. Тому враховуйте ці фактори, коли будете купувати собі ювелірну прикрасу з діамантами.


Схожі статті