Обраний губернатор Воронезької області Олександр Гусєв провів розширене засідання Опікунської ради міжнародного платонівського фестивалю мистецтв, повідомила прес-служба облправительства. На засіданні підвели підсумки минулого VIII фестивалю і обговорили подальшу концепцію розвитку платонівського фестивалю в 2019 році,
На засіданні був присутній майже весь Опікунська рада фестивалю: депутат Держдуми Сергій Чижов, голова правління ГМ «Лідер» Борис Нестеров, глава ГК Хамина Євген Хамін, гендиректор ТОВ «Сіменс Трансформатори» Ігор Іванов, засновник ГК «Ангстрем» Геннадій Чернушкін, голова СД ЗАТ « Воронеж-Дім »Петро Семенов, гендиректор ГК« Розвиток »Сергій Гончаров, голова СД ТОВ« Інстеп »Анатолій Шмигаль.
По інший бік в залі уряду глава регіону зібрав чиновників і представників творчої інтелігенції. Першим по праву руку від Олександра Гусєва був присутній курирує фестиваль т.в.о. першого заступника голови уряду області Володимир Попов. З доповідями виступили т.в.о. керівника департаменту культури області Емілія Сухачева, а також художній керівник Платоновфеста Михайло Бичков.
В такому розширеному складі організатори та спонсори фестивалю не збирався давно. При Олексія Гордєєва, який був ініціатором проведення цього масштабного культурного події, засідання проходили більш кулуарно.
Очевидно, що Олександр Гусєв на засіданні виступив в ролі арбітра між конфліктуючими сторонами, які чітко намітилися після проведення Платоновфеста-2018. Сам глава регіону тоді був змушений публічно заявити, що, незважаючи на проблемні питання та «вулкан пристрастей», фестиваль продовжать розвивати .
У липні 2018 року на регіональному медіаформе Олександр Гусєв сказав про те, що влада готові «скорегувати» ситуацію навколо платонівського фестивалю.
- Ми вважали, що все прекрасно з точки зору організації і проведення, але як тільки трохи пробочку відкрили, побачили, що там вулкан пристрастей кипить. І на нього треба реагувати. Ми повинні цю зворотний зв'язок отримувати від експертів і від жителів. Якщо потрібно щось коригувати - підкоригуємо, але захід, безумовно, буде розвиватися і буде нашим прапором змін в сфері культури, - підкреслив він.
Тоді ж на медіафорумі глава регіону висловлював думку, що відкриття фестивалю варто робити більш масовим, можливо, у вигляді торжества на вулицях міста. А не тільки для обмеженого числа городян, які в 2018 році відвідали в день відкриття інтерактивний спектакль «100% Воронеж». Його, до речі, глава регіону також розкритикував. «Я можу розкрити таємницю, скільки це коштує. Постановка варто 7 млн рублів, з яких 3,5 млн рублів - це гонорари двох режисерів. Я вважаю, що за 1,5 млн рублів кожен з вас написав би за один вечір сценарій з куди більш гострими питаннями, ніж ті, які прозвучали там », - цитує Гусєва «Абірег» .
Конфлікт між департаментом культури і дирекцією Платоновфеста став надбанням громадськості в червні 2018 року. Художній керівник Михайло Бичков звинуватив чиновників у «Жорсткому тиску» на дирекцію фестивалю і втручанні в його програму.
У свою чергу, глава департаменту культури Емілія Сухачева вказала на критику фестивалю. Також вона заявила, що необхідно «рухатися вперед». На підсумковій прес-конференції Михайло Бичков повідомив, що департамент, можливо, хоче продовжити рух вперед без нього.
У пресі з'явилася версія, що протистояння чиновників обласного департаменту культури та дирекції Платоновфеста почалося через премій керівництва фестивалю. Однак сторони конфлікту спростували чутки про те, що саме премії стали причиною розбіжності.
Однак до яких домовленостей прийшли сьогодні конфліктуючі сторони, які беруть участь в засіданні, в офіційному релізі, звичайно, не вказано.
Автор: Ельвіра Бутиріна