Олена Ваєнга, друзі Metallica з Фінляндії і зірка «Глухаря»

19.03.2018

Чим зайнятися в Казані з 19 по 23 березня

Тиждень радує подіями: в «Світі» відкривається перший міжнародний фестиваль тюркського кіно, на якому покажуть кращі фільми індустрії, в «Піраміді» знову виступить королева російського шансону Олена Ваєнга, в ГБКЗ молодіжний оркестр Татарстану Sforzando представить музичну програму, в якій прозвучать твори класиків та мелодії з мультфільмів культового мультиплікатора Хаяо Міядзакі. Крім того, з концертами приїдуть американська співачка LP і фінські металісти Apocalyptica.

1. Відкриття першого фестивалю тюркського кіно в «Світі»

з 21 березня

з 21 березня

На тижні в Казані стартує новий кінофорум - міжнародний фестиваль тюркського кіно, який пройде вперше. Ідея організації проекту виникла в минулому році на першому засіданні президії асоціації кіно тюркського світу в Стамбулі. Від Росії до складу президії обрано кінопродюсер, директор «Татаркін» і казанського міжнародного фестивалю мусульманського кіно Миляуша Айтуганова. Завдання нового фестивалю - демонстрація кращих кінотворів тюркської індустрії, а також створення ринку прокату фільмів для держав і регіонів, незалежних від європейської і західної кіноіндустрій. У кінофорумі візьмуть участь представники Росії, Туреччини, Казахстану, Киргизії, Узбекистану, Азербайджану і Туркменістану. Росію на фестивалі презентуватимуть кінематографісти Татарстану, Башкортостану, Якутії, Хакасії і Чувашії. Першим місцем проведення фестивалю стала РТ.

В рамках заходу також відбудуться творчі зустрічі з режисерами картин. Подробиці і розклад сеансів .

Вартість квитків: 100 рублів, на творчий зустрічі вхід безкоштовний.

18+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

2. Концерт. Олена Ваєнга в «Піраміді»

20 березня


Одна з найпопулярніших російських співачок, королева російського шансону Олена Ваєнга в черговий раз виступить в Казані зі своїм сольним концертом. Співачка, яка, за її словами, «стала зіркою в 34 роки», тому що «скромним все віддається в свій час», - це незвичайне явище на вітчизняній естраді. Кілька років тому кращі російські автори, які пишуть про популярній музиці, намагалися пояснити популярність героїв російського шансону - Стаса Михайлова, Ваєнги і Григорія Лепса, які раптом після досить тривалої кар'єри перетворилися з строго нішевих музикантів в головних поп-зірок, причому буквально змусивши головні телеканали і радіостанції здатися народної любові до цих артистам. Так ось аналіз музобозревателей в основному зводився до двох моментів. По-перше, масова аудиторія за роки панування на естрадному олімпі різноманітних «співаючих трусів» і інших продюсерських проектів скучила за справжньої щирості, хоч і викликає у рафінованого інтелектуала криву посмішку. По-друге, це живий звук, на який роблять ставку згадані артисти, вони не дозволяють собі розмовляти з глядачем за допомогою вимкненого мікрофона. І все це безвідносно якості того музичного продукту, який виробляють відтепер найбільш високооплачувані російські співаки.

Вартість квитків: 3000 - 5000 рублів.

12+

Культурно-розважальний комплекс «Піраміда» (вул. Московська, 3), початок - о 19:00

3. Виставка. «Школа 1,5 × 1,5» в «Зміні»

з 22 березня

Виставковий зал «Зміни» на час перетвориться на територію подорожі по історії мистецтва - в центрі сучасної культури відкривається виставка «Школа 1,5 × 1,5» арт-угруповання «ЗІП» - одного з найвідоміших регіональних художніх об'єднань Росії.

«Школа 1,5 × 1,5» - лабораторія-школа, де відвідувачі зможуть вивчати історію мистецтва під час теоретичних і практичних занять. Художники угруповання «ЗІП» підготують 11 шкіл: античного гумору і реалізму, ароматерапії і соковитою живопису, футуризму і бойових мистецтв, кубізму і кубанізма, мінімалізму і чистоти, оточення і енвайронмент, поп-концептуалізму, анархічних комун і продуктивного сну, рейву і перформансу, горизонтальних відеокомунікацій і колективних дій і дискусій. Школи будуть розміщуватися в рамках однієї площини або витягнутого простору з квадрата 1,5 х 1,5 метра.

Група краснодарських художників, які називають себе угрупованням «ЗІП», - найвеселіша і хуліганська художня група країни. Вона будує вежі з фанери, влаштовує пересувні виставки в старих фургонах і як ніхто інший дійсно впливає на мистецтво свого регіону. ЗІП розшифровується просто - Завод вимірювальних приладів, на території якого і знайшли місце проживання краснодарські художники. Об'єдналися вони в угруповання 9 років тому. Виставка буде працювати до 9 травня.

Вхід: 200 рублів (пільговий квиток - 100 рублів).

6 +

Центр сучасної культури «Зміна» (вул. Бурхана Шахиді, 7), початок - о 19:30

4. Концерт. «Чудо Міядзакі і велика класика» в ГБКЗ ім. Сайдашева

21 березня

Молодіжний оркестр фонду розвитку виконавського мистецтва РТ Sforzando представляє музичну програму «Чудо Міядзакі і велика класика», приурочену до Року Японії в Росії. На концерті прозвучіат твір Фредеріка Шопена Концерт для фортепіано з оркестром №1, мі мінор, соліст - молодий піаніст санкт-петербурзького Будинку музики Зульфат Фахразіев (Німеччина, Росія). Крім того, будуть виконані саундтреки до анімаційним шедеврів культового мультиплікатора, засновника анімаційної студії Ghibli Хаяо Міядзакі ( «Рибка Поньо на кручі», «Мій сусід Тоторо», «Віднесені примарами»), які написав відомий японський композитор, піаніст і режисер Джо Хісаїші. За диригентським пультом - Євген Сакмара. Концерт буде супроводжуватися анімацією на великому екрані.

Вартість квитків: 300 - 400 рублів.

6 +

ГБКЗ імені С. Сайдашева (пл. Свободи, 3), початок - о 18:30

5. Концерт. LP (Лаура Перголіцці) в «Корстон»

21 березня


LP - це не скорочення від Linkin Park (навряд чи найближчим часом відбудеться виступ цієї рок-групи), це американська співачка, чиє справжнє ім'я - Laura Pergolizzi (Лаура Перголіцці). Її кар'єра довгий час буксувала. Дівчину підписували три великих лейбла, але всякий раз все закінчувалося розривом контракту, так що Перголіцці навіть хотіла кинути музику. Але замість цього спочатку досягла успіху як автор пісень для зірок (в списку клієнтів - Крістіна Агілера, Шер, Ріанна), а потім написала і власний хіт Lost on You. Вкрай причепливих пісня, яка пробралася в чарти в обхід магістральних маршрутів: спочатку її закрутили в Греції, звідки вона переповзла в Ізраїль, Францію, Швецію, Польщу, а далі виявилася всюди. Шлях через європейські чарти - дуже не очевидно для американського артиста, але саме він привів LP до успіху.

Вартість квитків: 2000 - 5000 рублів

18+

ДТРК «Корстон» (вул. Єршова, 1а), початок - о 20:00

6. Концерт. Apocalyptica в «Піраміді»

22 березня


Титани фінського симфонічного металу, квартет віолончелістів Apocalyptica, в рамках російського туру привезуть в Казань свою знамениту музичну програму - Plays Metallica by Four Cellos, в якій, як неважко здогадатися з назви, виконають кавери культової групи Metallica.

Диск фінів з однойменною назвою вийшов більше 20 років тому в 1996 році і неймовірно швидко перетворив студентів консерваторії в зірок метал-світу. Все почалося як експериментальна жарт студентів, великих фанатів Metallica. Хлопці вирішили порадувати себе і друзів, виконавши на віолончелях хіти улюбленої групи. Успіх концерту сприяв прийняттю рішення почати виступати. Для цього довелося придумати назву, що вийшло досить швидко: музиканти просто з'єднали слова апокаліпсис і Metallica. Далі колектив розширив свій репертуар, почавши записувати рок-версії творів класичних композиторів і, звичайно, свої власні композиції, що стали не менше потужними і популярними. Чого тільки варті треки з лідерами таких команд, як Slipknot, The Him, Three Days Grace, Guano Apes і т. Д. Ну і зрозуміло, музиканти працюють з симфонічними оркестрами і експериментують зі звуком.

Вартість квитків: 2000-5500 рублів.

12+

Культурно-розважальний комплекс «Піраміда» (вул. Московська, 3), початок - о 19:00

7. Кіно. «Леді Берд» в казанських кінотеатрах

з 15 березня


Ретродрама «Леді Берд» - режисерський дебют молодої американської актриси Грети Гервіг. Головні ролі в незалежному фільмі зіграли Сірша Ронан і Лорі Меткаф - обидві актриси отримали номінацію на «Оскар» за роботу в картині. Взагалі, дебют прогримів так, що отримав в загальному п'ять номінацій на головну кінопремію світу.

Сюжет присвячений одному непростому році з життя 17-річної старшокласниці Христини Макферсон з Сакраменто, що називає себе Леді Берд (Ронан). Дівчина навчається в консервативній католицькій школі, але при цьому володіє бунтарським характером і живою уявою. Одного разу вона вирішує втекти з маленького містечка в Нью-Йорк, заручившись підтримкою приймального старшого брата, щоб потім знайти своє місце в житті.

Рейтинг iMDB: 7,8

Думка кінокритиків про симпатичну трагікомедії про незалежну дівчину:

Юлія Шагельман, «Комерсант» . «Дія фільму розгортається в 2002 році, який був випускним для самої Грети Гервіг і знадобився їй, здається, тільки для того, щоб кокетливо відмахуватися від питань про автобіографічності картини - що ви, що ви, це зовсім інша історія. Але історія та ж сама - "виховання почуттів" звичайної провінційної дівчини з претензіями на винятковість, і, щоб розгледіти в ній власний досвід Гервіг, теж виросла в Сакраменто і вчилася в католицькій школі, глибоко копати зовсім не потрібно ».

Євген Ухов, Film.ru . «Звичайно," Леді Берд "вміло користується своїм головним козирем - талантом і чарівністю Сірша Ронан, звичайно, картина вражає роботою Лорі Меткалф, яка зіграла матір Крістін, і розсипом юних зірочок від Лукаса Хеджеса до Тімоті Шаламов. Звичайно, стрічка просякнута глибокою особистою симпатією автора до каліфорнійської глибинці, про яку часом не знають навіть самі американці. Це теплий і сонячний фільм, але далеко не та картина, яка перекроює уявлення про підлітків і молоді, про проблеми батьків і дітей, про любов і дорослішання. Компетентна симпатична стрічка, але не більше, скільки б не намагалися ми порівнювати себе з Крістін і згадувати власну юність ».

Антон Долін, Meduza . «Незалежне американське кіно" кола Баумбаха "поглинена нав'язливою ідеєю: як прийняти і полюбити себе у всій своїй недосконалості, як домовитися з совістю і пробачити собі лінь, слабкість, самозакоханість? "Леді Берд" говорить про інше: не як пробачити себе, а як спробувати відлущити все випадкове і чуже, діставшись до свого "я". Це завдання вже більше філософська, ніж психологічна. "Леді Берд" - що завгодно, але не сеанс втішною терапії. У фільмі більше від класичного, складно структурованого, хоча оманливе простого за структурою роману виховання ».

18+

8. Гала-концерт Хоровий універсіади ім. Смоленського в ГБКЗ ім. Сайдашева

20 березня

У ГБКЗ ім. Сайдашева великим хоровим марафоном під назвою «Гала-концерт Хоровий універсіади ім. Смоленського »відкривається XXI казанська хорова асамблея!

У виконанні вокально-хорових колективів прозвучить музика різних епох і стилів.

Учасники концерту - люди з величезним досвідом і початківці музиканти, любителі і студенти-професіонали, майстри своєї справи і невиправні романтики, люблячі дарувати радість: хорова капела ім. Усцова КФУ, камерний хор «Гармонія», російський народний хор «Роздолля», татарський народний хор КФУ, капела хлопчиків Дмитра Желєзнова, зразковий дитячий хор Delizia, концертний дитячий хор «Науруз», концертний дитячий хор «співуни», чоловічий ансамбль «Адамант'» , вокальний квінтет Казанської консерваторії The Atmosphere, молодіжний хор Brevis, молодіжний хор Anno Domini.

Вартість квитків: 200-300 рублів.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева, (площа Свободи, 3), початок - о 18:30

9. Лекція Олексія Масляєва. «Мистецтво рубежу XX - XXI століть: естетика взаємодії і« архівна лихоманка »в ГМИИ РТ

22 березня

фото:   izo-museum
фото: izo-museum.ru

У Державному музеї образотворчих мистецтв РТ триває цикл лекцій про мистецтво XIX - XXI століть (спільний проект Московського музею сучасного мистецтва і ГМИИ РТ). На останній лекції про зарубіжному мистецтві завідувач сектором з науково-методичної роботи освітнього відділу Московського музею сучасного мистецтва Олексій Масляєв розповість про новий стан мистецтва і необхідності в новій естетичної парадигмі в 90-і роки в своїй лекції «Мистецтво рубежу XX - XXI століть: естетика взаємодії і "архівна лихоманка" ».

Ця парадигма була охарактеризована як «естетика взаємодії» (термін ввів французький мистецтвознавець Ніколя Бурріо). Масляєв розповість про передумови і попередників цієї нової естетики - художників Роберта Баррі, Фелікса Гонзалез-Торрес, Стефане Уіллатсе, Даніеле Бюрен і основних представників - Ріркріте Тіраваньі, Анджелі Баллоч, Джорджини Старр, Лайам Гіллік та інших. Друга частина лекції буде присвячена проблемі історичного знання і відносин з минулим, підходам до історичного знання і способам його художньої репрезентації. У центрі уваги будуть такі художники, як Крістіан Болтанські, Трейсі Емін, Софі Каль і Антоні Мунтадас.

Після закінчення модуля про зарубіжному мистецтві 22 березня розпочнеться програма, присвячена вітчизняному мистецтву.

Вартість квитків: 50 рублів (всі категорії)

6 +

ГМИИ РТ (вул. Карла Маркса, 64), початок - о 18:00

10. Моновистава Максима Аверіна. «Все починається з любові. Продовження »в театрі опери та балету ім. Джаліля

19 березня

Знайомий широкому загалу в основному по серіалу «Глухар» актор Максим Аверін покаже глядачам інші сторони свого таланту. У моновиставі «Все починається з любові» він читає вірші Роберта Рождественського, Давида Самойлова, Володимира Маяковського, Бориса Пастернака і Володимира Висоцького, виконує пісні Олександра Вертинського та навіть танцює. Театр і кіно у Аверіна в крові: син мосфільмівських художника-декоратора знімається з 6 років, а в театрі грає з 9. У 2015-му актор покинув театр «Сатирикон», в якому працював 18 років.

Вартість квитків: 1000 - 3000 рублів.

12+

ТАГТОіБ ім. Джаліля (площа Свободи, 2), початок - о 19:00

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури,
про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]