Іноземці, які приїхали в Росію на довгий час і знаходяться в країні законно, мають право оформити страховку і користуватися медичною допомогою безкоштовно. Які постійно проживають, з точки зору закону, вважають осіб, які отримали ВНЖ. Програма ОМС для іноземних громадян в 2019 році працює аналогічно тій, що розрахована на громадян Росії.
одержувачі послуги
Розраховувати на медполіс вправі:
- Іноземці, які живуть в Росії постійно і мають посвідку на проживання (крім СНД).
- Діти з іноземним громадянством.
- Працівники, які приїхали з-за кордону на запрошення працедавця для працевлаштування на конкретному підприємстві (в тому числі, і жителі країн СНД). Оформити документ можна тільки при наявності дозволу на роботу.
- Учасники програм переселення, які пройшли етапи оформлення в УФМС і отримали посвідчення тимчасового переселенця.
Для іноземців, які прибули в РФ не на запрошення працедавця, не оформили дозвіл на працю і не мають постійного місця проживання, доступ до безкоштовної медицини закритий.
Термін дії і вартість страховки
В 2019 для росіян обов'язкове медичне страхування не має терміну дії. У випадку з іноземцями тривалість дії може бути обмежена.
- Поліс ОМС для іноземних громадян, які проживають на підставі РВП і офіційно працевлаштовані, діє до дати закінчення РВП.
- Особи, які живуть в Росії постійно (в тому числі, тимчасові переселенці), оформляють безстроково.
- Біженці одержують страховку на строк, протягом якого діє посвідчення біженця.
Для приїжджих працівників страхувальником є компанія, що надала робоче місце. Роботодавець, який відраховує внески до фонду ОМС, готує для страхової компанії список працівників - іноземців, яким потрібно медичний поліс. Для непрацюючих громадян в статусі біженців страхувальником є адміністрація.
Вартість такого страхування становить в середньому 15 000 рублів.
Подача заяви
Отримати мед. поліс заявник може самостійно. Від нього буде потрібно заяву і наступні документи (оригінали та копії):
- Для біженців: посвідчення біженця або підтвердження того, що клопотання про визнання біженцем розглядають.
- Для постійно проживають: національний паспорт або інший документ, який офіційно визнаний посвідченням особи, СНІЛС (якщо є).
- Для жителів Росії без громадянства: документ, який служить посвідченням особи, СНІЛС.
- Для тимчасово проживають: національний паспорт або інший офіційний документ, де проставлена відмітка про видачу РВП.
Після прийому заяви іноземцеві видають тимчасове свідоцтво. Воно діє до того дня, поки не виготовлять мед. поліс.
Максимальна тривалість - місяць з дня звернення до страхової компанії. Свідоцтво не обмежує власника в правах - він використовує його так, як могла похвалитися полісом.
Коли документ буде готовий, співробітники страхової компанії повідомлять одержувачу. Йому потрібно ще раз прийти з посвідченням особи, здати свідоцтво і отримати готовий документ.
Механізм дії
Мед. поліс дає право звертатися до лікарів безкоштовно на території Росії. Послуги, які включені в базову програму ОМС, надають безкоштовно в будь-якому суб'єкті Федерації. У регіоні, де застрахований людина, до них додані послуги в рамках територіальної програми.
В 2019 іноземці, які не потрапляють під описані вище категорії, має право отримати екстрену невідкладну допомогу. Її надають безкоштовно за рахунок фінансування з бюджету. До екстреної відноситься допомога при травмах, гострих інфекціях та отруєннях.
Планове лікування або обстеження іноземний громадянин оплачує самостійно. Для того щоб уберегти себе від непередбачених витрат, він може отримати мед. поліс добровільного страхування. Детальну інформацію про послугу такого типу, в тому числі, і скільки коштує добровільне страхування, можна отримати у консультантів страхових компаній.