Онлайн-інтерв'ю зі студентами ВГУЮ і РЕУ ім. Г.В. Плеханова

Студенти московських вузів розповіли edu.consultant.ru, як успішно здати сесію, як впоратися зі страхом перед іспитами і які студентські прикмети дійсно працюють.

КонсультантПлюс: Поділіться своїми секретами здачі сесії. Як ви зазвичай готуєтеся до здачі іспитів: в останню ніч або завчасно, зубрите чи предмет або застосовуєте іншу методику запам'ятовування?

Кондратенко Аліна Вадимівна, студентка 5-го курсу Всеросійського державного університету юстиції (РПА Мін'юсту РФ)

Сесія, мабуть, самий хвилюючий і відповідальний момент Сесія, мабуть, самий хвилюючий і відповідальний момент.

Часто з підготовкою до сесії і до іспитів тягнуть до останнього і за пару днів починають готуватися. Але, як то кажуть, перед смертю не надихаєшся. Саме тому, на мій погляд, для успішного складання необхідно починати підготовку заздалегідь.

Взагалі час підготовки залежить від декількох факторів: складності предмета і кількості питань. Зазвичай я починаю підготовку за тиждень до іспиту.

Чи варто зубрити відповіді на питання? Напевно, кожен робить по-різному. Буває, доводиться вчити деякі питання мало не дослівно, а буває, один раз прочитаєш і запам'ятовуєш. За дев'ять сесій, які мені довелося подолати, я зрозуміла найголовніше: щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно розбиратися і розуміти, про що йде мова в тому чи іншому квитку.

Для кращого запам'ятовування застосовую методику прочитав і записав Для кращого запам'ятовування застосовую методику "прочитав і записав". Це досить-таки ефективний метод. Ви читаєте відповідь на питання і своїми словами записуєте його короткий зміст, то, як ви його зрозуміли. Безумовно, це займає набагато більше часу, ніж просто читання інформації, але, запевняю вас, ви запам'ятаєте відповідь набагато краще. І ще один плюс даного методу - це те, що безпосередньо перед самим іспитом вам не доведеться читати все підряд, а достатньо буде повторити записані тези.

Плаксина Валентина Анатоліївна, студентка 4 курсу фінансового факультету РЕУ ім. Г.В. Плеханова

Готуюся завчасно. Заздалегідь ділимо питання між собою для більш ефективної і швидкої підготовки.

Архіреева Олександра, студентка 4 курсу юридичного факультету (бакалаврат) Всеросійського державного університету юстиції (РПА Мін'юсту РФ)

Як правило, підготовка до іспитів починається завчасно в рамках навчального процесу Як правило, підготовка до іспитів починається завчасно в рамках навчального процесу. Якщо планується здача іспиту з певної дисципліни, намагаєшся приділити вивченню даного предмета якомога більше уваги, вивчити додаткову літературу і нормативно-правовою базу, подивитися останні зміни в законодавстві. Мало хто з моїх однокурсників займається зубрінням, та й мені такий метод підготовки зовсім не подобається. Головне - зрозуміти сенс того, про що читаєш або розповідаєш, уявити, як працює той чи інший правовий механізм. Тільки тоді можна з легкістю відповісти на будь-екзаменаційний питання.

КонсультантПлюс: Який режим дня ви намагаєтеся дотримуватися під час підготовки до іспитів? Скільки часу відводите на підготовку? Як зазвичай справляєтеся зі страхами перед іспитом? Чи вірите ви в якісь студентські прикмети?

Кондратенко Аліна (ВГУЮ)

Кращий час для підготовки - це ранок, поки ваші думки свіжі, голова працює, і ви не втомилися Кращий час для підготовки - це ранок, поки ваші думки свіжі, голова працює, і ви не втомилися. Не варто весь день сидіти за підручниками, конспектами лекцій, шпаргалками і т.п., всьому повинна бути міра. Розподіліть свій час з розумом, у вас повинно залишитися час на відпочинок, раджу пару годин прогулятися. Зазвичай я ставлю перед собою мету підготувати певну кількість питань в день. Так, якщо мені треба буде вивчити 60 питань, то моя мета - 10 питань в день, і я навчився в тиждень підготовки.

Страх перед іспитом - це тремтіння в колінах, сплутані думки, нерви, відсутність настрою, але з цим можна і потрібно боротися. Ще зі шкільної лави залишилася така прикмета, як класти п'ять рублів (п'ятачок) під п'яту. Також перед іспитом треба обов'язково з'їсти щось солодке. Це покращує діяльність мозку (так пишуть в інтернеті) і піднімає настрій. Ще є "щаслива ручка", з якою треба ходити на кожен іспит. Ще є одна прикмета: не можна показувати нікому заліковку, поки не здаси останній іспит. Ще одна хитрість: коли знання в районі нуля, то зі шпаргалками потрібно сідати прямо перед викладачем. Дуже добре працює в маленьких аудиторіях, коли перша парта в метрі від столу викладача або ближче. Мабуть, найскладніше питання, як витягнути хороший квиток. Я дію за таким принципом: ніколи не стій довго і не вибирай серед стопки квитків, а бери той, який на тебе дивиться.

Плаксина Валентина (РЕУ ім. Г.В. Плеханова)

Готуюся зазвичай ввечері-вночі (близько 3 годин), так як решту часу займає навчання. Страху ніякого перед іспитами немає, я впевнена в собі. Ні в які прикмети не вірю.

Архіреева Олександра (ВГУЮ)

Режим дня при підготовці до іспиту практично не відрізняється від звичайного Режим дня при підготовці до іспиту практично не відрізняється від звичайного. Однак є періоди інтенсивної підготовки, коли безпосередньо перед іспитом необхідно повторити і узагальнити весь пройдений матеріал, зазначити основні моменти. У такі дні занять може бути відведено значно більше часу, хоча конкретні тимчасові рамки важко вказати.

Думаю, якщо студент активно працює протягом семестру, йому зовсім не слід боятися іспитів. Однак переживань рідко вдається уникнути, тому краще почати підготовку завчасно, при цьому не урізати час сну і намагатися проводити час на свіжому повітрі.

У прикмети не вірю.

КонсультантПлюс: Який з складених іспитів для вас був найскладнішим і найлегшим, чому?

Кондратенко Аліна (ВГУЮ)

Однозначно відповісти на це питання досить складно. У кожній сесії є такий предмет, який дається легко, а є такі, для здачі яких треба попихтіти пару днів і навіть тижнів.

Плаксина Валентина (РЕУ ім Плаксина Валентина (РЕУ ім. Г.В. Плеханова)

Найскладніший іспит був з фінансових обчислень: необхідно було дуже багато прочитати при підготовці.

Архіреева Олександра (ВГУЮ)

Важко відповісти на питання, складнощів зі здачею іспитів не виникало.

Але якщо говорити в загальному, найважчий той, до якого найменше готовий, а найлегший - по предмету, вивчення якого тобі найцікавіше (інформація запам'ятовується набагато швидше).

КонсультантПлюс: Бувають випадки, коли з першого разу студенти не можуть здати залік або іспит, чи можна його перездати і скільки разів це можна робити?

Кондратенко Аліна (ВГУЮ) Кондратенко Аліна (ВГУЮ)

Такі випадки бувають, але засмучуватися не варто, адже завжди є можливість перездати. У вас завжди в запасі є ще одна спроба, перед тим як вас відправлять на комісію. Моя порада, намагайтеся все і завжди здавати вчасно, без хвостів.

Плаксина Валентина (РЕУ ім. Г.В. Плеханова)

Звичайно, бувають. І, звичайно, можна. Але скільки разів, не знаю, так як жодного разу не перездавала.

Архіреева Олександра (ВГУЮ)

Такі випадки зустрічаються. Як саме проходять перездачі, не уявляю, ніколи не опинялася в такій ситуації.

КонсультантПлюс: Як ви думаєте, від чого в більшому ступені залежить успіх на іспиті - від знань, від роботи студента протягом року, настрою викладача або чистого везіння?

Кондратенко Аліна (ВГУЮ) Кондратенко Аліна (ВГУЮ)

У питанні перераховані абсолютно всі фактори, які можуть вплинути на здачу іспиту. Часом досить одного везіння, щоб отримати оцінку "відмінно" або "добре". Більшою мірою, звичайно, все залежить від ваших знань, від того, наскільки добре ви володієте інформацією. Не можна забувати, що більшість викладачів пам'ятають про досягнення студентів під час семестру. В результаті деякі почують заповітне слово "Автомат". Почути це слово перед іспитом або заліком мріє абсолютно кожен студент.

Плаксина Валентина (РЕУ ім. Г.В. Плеханова)

Абсолютно від усього перерахованого, але в більшій мірі, звичайно, від практичних навичок.

Архіреева Олександра (ВГУЮ)

Дійсно, багато факторів грають роль Дійсно, багато факторів грають роль. В першу чергу, важливі знання, накопичені в процесі навчання, активна робота на семінарських і лекційних заняттях. Якщо знаєш матеріал, впораєшся з будь-яким питанням. Однак все-таки приємно витягнути щасливий квиток. Це додає впевненості в собі. Крім того, з питань з певних тем можуть бути більш глибокі знання, що безумовно порадує екзаменатора. Чи не розцінюю настрій викладача як чинник, здатний вплинути на оцінку. Зрештою, людям властиво звинувачувати у власних невдачах інших, набагато важче буває визнати, що ти доклав надто мало зусиль, і тільки це завадило тобі домогтися успіху.

КонсультантПлюс: Що ви порекомендуєте першокурсникам, для яких ця сесія буде першою, - яких помилок їм краще уникати і до якого раді потрібно прислухатися в першу чергу.

Плаксина Валентина (РЕУ ім Плаксина Валентина (РЕУ ім. Г.В. Плеханова)

Перш за все, не боятися і бути в собі впевненими! І починати готуватися до іспитів заздалегідь, а не в останню ніч. Завчасна підготовка - запорука впевненості і успішної здачі!

Архіреева Олександра (ВГУЮ)

Найкраще сподіватися тільки на себе, працювати сумлінно, прагнути отримати якомога більше знань і складати іспити самостійно. Це буде корисно не тільки в рамках освітнього процесу, а й допоможе в роботі за обраною спеціальністю.

Кондратенко Аліна (ВГУЮ)

По-перше, починайте готуватися завчасно, покладатися на удачу можна, але 80% успіху - це ваші знання, ваша підготовка По-перше, починайте готуватися завчасно, покладатися на удачу можна, але 80% успіху - це ваші знання, ваша підготовка.

Звичайно, не варто лінуватися протягом усього семестру, а потім стрімголов намагатися все вивчити. Пам'ятайте, педагог ніколи не залишить ваші старання без уваги.

Не варто забувати і про прикмети. Нехай ця маленька надія у вигляді п'ятачка під п'ятою буде з вами поруч на іспиті, і вона обов'язково принесе вам удачу!

Пам'ятайте, "як корабель назвеш, так він і попливе", тобто як ви почнете сесію, так вона і закінчиться!

Успіхів!

студентські питання

сесія


Як ви зазвичай готуєтеся до здачі іспитів: в останню ніч або завчасно, зубрите чи предмет або застосовуєте іншу методику запам'ятовування?
Чи варто зубрити відповіді на питання?
КонсультантПлюс: Який режим дня ви намагаєтеся дотримуватися під час підготовки до іспитів?
Скільки часу відводите на підготовку?
Як зазвичай справляєтеся зі страхами перед іспитом?
Чи вірите ви в якісь студентські прикмети?
КонсультантПлюс: Який з складених іспитів для вас був найскладнішим і найлегшим, чому?
КонсультантПлюс: Бувають випадки, коли з першого разу студенти не можуть здати залік або іспит, чи можна його перездати і скільки разів це можна робити?
КонсультантПлюс: Як ви думаєте, від чого в більшому ступені залежить успіх на іспиті - від знань, від роботи студента протягом року, настрою викладача або чистого везіння?