Онлайн-інтерв'ю з викладачем кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування РЕУ ім. Г.В. Плеханова Ольгою Миколаївною Калачова

  • Головна
  • Новини
  • Онлайн-інтерв'ю
  • Онлайн-інтерв'ю з викладачем кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування РЕУ ім. Г.В. Плеханова Ольгою Миколаївною Калачова
  • Хто такий бухгалтер, які якості йому притаманні, які кар'єрні перспективи відкриваються фахівцям в галузі бухобліку та що чекає цю професію в майбутньому - про це та багато іншого ми поговорили з викладачем кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування РЕУ ім. Г.В. Плеханова Ольгою Миколаївною Калачова .

    КонсультантПлюс: Розкажіть, наскільки сьогодні у молодих людей затребувана спеціальність "Бухоблік, аналіз і аудит"? Хто вибирає цей профіль для вивчення: за традицією дівчата або в т.ч. � молоді люди?

    О О.Г. Калачова: Професія бухгалтер - завжди затребувана професія. Без урахування неможливе функціонування жодного господарюючого суб'єкта: ні великого, ні малого. І в підсумку, жодна економіка світу не може обійтися без фахівця в даній області. Аналіз і аудит, будучи суміжними областями, сприяють підвищенню якості облікової інформації, необхідної її користувачам.

    У зв'язку з широким спектром застосування знань цього профілю навчаються досить багато. Часто зустрічаються випадки, коли молоді люди, котрі навчалися за програмами підготовки академічного бакалаврату відповідно до іншими профілями, вступають до магістратури на профіль "Бухгалтерський облік, аналіз і аудит". Як правило, це пов'язано з тим, що вони усвідомили необхідність глибших знань з метою їх практичного застосування.

    На жаль, найчастіше на нашому профілі навчаються дівчата. Однак молоді люди також цікавляться цією професією і, як правило, частіше домагаються високих результатів.

    КонсультантПлюс: У чому специфіка навчання фахівців в галузі бухобліку в вашому вузі?

    О.Г. Калачова: Система освіти зараз зазнає суттєвих змін. Які б реформи не проходили в системі освіти, в результаті вони так чи інакше замикаються на викладанні. У нових умовах для успішної реалізації поставлених перед вищою освітою завдань викладач повинен володіти необхідним рівнем професійної компетентності, який має на увазі наявність знань, що дозволяють досягати максимальної ефективності в професійній діяльності. Цим критеріям в повній мірі відповідають викладачі РЕУ ім. Г.В. Плеханова.

    Навчальний процес здійснюється у відповідності до чинного законодавства Російської Федерації, статутом, нормативними і організаційними документами РЕУ ім. Г.В. Плеханова.

    Процес підготовки фахівців в нашому вузі нерозривно пов'язаний з науково-дослідною роботою, основні напрями якої визначаються специфікою освітнього простору, в якому працює університет і яка ставить перед професорсько-викладацьким складом завдання подальшого розвитку і самовдосконалення.

    Крім того, професорсько-викладацький склад кафедри підтримує відносини з багатьма вже колишніми студентами, сьогоднішніми фахівцями, бакалаврами і магістрами. Багато запрошуються на конференції в якості експертів, приймають студентів на практику, допомагають в науково-дослідній роботі кафедри.

    КонсультантПлюс: Розкажіть трохи про професії бухгалтера. Існує думка, що це нудна і рутинна робота. Розвійте цей міф. Чим займається фахівець в галузі бухобліку? Що дає ця професія людині? Які кар'єрні можливості відкриває?

    О.Г. Калачова: Як я вже зазначала, професія є затребуваною і багатогранною. Це обумовлює широкий спектр її застосування. Людина, що отримав професію бухгалтер, може не тільки вести фінансовий, управлінський і податковий облік у будь-якій компанії за російськими і міжнародними правилами, а й генерувати управлінські рішення, обгрунтовані методами економічного аналізу, брати участь в плануванні і проведенні аудиторських перевірок економічних суб'єктів різних сфер діяльності, здійснювати практично всі види економічних розрахунків, планів і кошторисів.

    Бухгалтерський облік породив цікаву, творчу і добре оплачувану професію. У Росії вона досить поширена, її не можна віднести до рідкісних професій. Попит на бухгалтерів на ринку праці завжди є. Професія бухгалтера перспективна. Міжнародна організація бухгалтерів до професійних бухгалтерів відносить головних бухгалтерів, аудиторів, фінансових директорів і податкових консультантів. Як бачите, можливостей кар'єрного росту багато, було б бажання їх реалізувати. Хоча очевидно, що доведеться вчитися далі, щоб працювати, наприклад, аудитором чи фінансовим директором, фінансовим аналітиком.

    Продовжує обговорюватися виступ заступника міністра фінансів Т. Нестеренко, яка вважає, що професія бухгалтера піде з ринку. Будь-якої успішної корпорації потрібно ефективний спосіб ведення бізнесу, і нові технологічні рішення дозволять мінімізувати участь людини в процедурах обліку і контролю. "Величезна кількість людей зайняті в секторі, який не приносить економічної вигоди, не створює вартості".

    Поки є що вважати, професія буде жити, викорінити її не вийде. Думаючі і творчі головні бухгалтери будуть затребувані, а малокваліфіковану працю, звичайно, буде замінений сучасними технологіями. В якості допомоги бізнесу і оптимізації фінансової звітності та робочої сили кількість бухгалтерів передбачається скоротити втричі, а обов'язки бухгалтера зблизити з функціями податкових консультантів (РБК daily)

    Якщо перехід на електронний документообіг дозволить вивільнити близько 500 тис. Чоловік з 1.1 мільйона бухгалтерів, що працюють в державному секторі, то, наприклад, зменшення з 2018 року звітного періоду для платників страхових внесків з кварталу на місяць зажадає найняти півмільйона бухгалтерів. Вести бухгалтерський облік повинні навіть підприємці, що працюють за спрощеною системою оподаткування, раніше їм було досить книги обліку доходів і витрат.

    КонсультантПлюс: Яким, на вашу думку, повинен бути сучасний бухгалтер? Що він повинен знати, вміти, до чого прагнути? Чи повинен вже працює бухгалтер постійно підвищувати кваліфікацію, займатися самоосвітою?

    О.Г. Калачова: Сучасний бухгалтер - це людина, перш за все, постійно навчається. Ні для кого не секрет, що бухгалтерське і податкове законодавство в Російській Федерації постійно змінюється. Прагнення бути в курсі кожного зміни природно для професіонала в будь-якій області. Тому підвищення кваліфікації та самоосвіту є невід'ємною частиною роботи кожного бухгалтера, який бажає відповідати сучасним умовам.

    У зв'язку з цим хочеться подякувати компанії "КонсультантПлюс", яка допомагає в цьому. Своєчасне регулярне оновлення системи, розсилки з новинами, круглі столи стосуються широкого кола питань, які потребують розгляду.

    КонсультантПлюс: Як ви думаєте, в чому відмінність фахівців, які закінчили бухгалтерські курси, від випускників вузів за фахом "бухгалтерський облік, аналіз, аудит"? Які переваги у випускників економічних вузів?

    О.Г. Калачова: Перевага випускників вищих навчальних закладів очевидно. Вони отримують комплексні знання, тобто не тільки зі спеціальних дисциплін. Це необхідно, на мій погляд, для того, щоб розширити кругозір і світогляд людини, професіонала. Вивчення багатьох дисциплін, визначених навчальним планом вузу, формує у студента постійне прагнення до нового і розвиває інтерес до життя.

    КонсультантПлюс: Ваші випускники затребувані на ринку праці? Чи є у вас дані про те, яка кількість ваших колишніх студентів працюють за фахом і в яких сферах?

    О.Г. Калачова: Випускники нашого вузу затребувані роботодавцями. Багато великих компаній підбирають майбутніх співробітників з числа студентів за результатами складання ними заліків та іспитів. РЕУ ім. Г.В. Плеханова, будучи економічним навчальним закладом, добре справляється з поставленими перед вузом завданнями і забезпечує якісну освіту по всіх профілів підготовки.

    На жаль, точних даних про кількість працевлаштованих випускників я не маю. Однак можу відзначити, що всі студенти, написанням дипломних робіт яких я керувала, працюють головними бухгалтерами, аудиторами та економістами в різних сферах.

    КонсультантПлюс: Як ви думаєте, кому може підійти професія бухгалтер: які риси характеру повинні бути у людини, щоб він відбувся в цій професії?

    О.Г. Калачова: Перш, ніж розкривати особистісні якості фахівця в області обліку, зазначу, що на першому місці завжди стоїть бажання досягти поставленої мети. Відповідальне ставлення до справи визначає успішність бухгалтера і допомагає йому досягти вершин майстерності. Без сумніву, велике значення мають такі якості, як уважність, посидючість, аналітичні здібності, здатність до навчання, здатність до самоорганізації і бажання працювати в команді.

    КонсультантПлюс: Як ви ставитеся до інформаційних технологій? Чи повинен бухгалтер вміти працювати з системою КонсультантПлюс і чому?

    О.Г. Калачова: Хочеться відразу відзначити, що сьогодні неможливо уявити життя без інформаційних технологій. Думаю, тут кожен зі мною погодиться.

    Я вже відзначала корисність і затребуваність системи КонсультантПлюс в роботі не тільки фахівців в області обліку, оподаткування, аналізу та аудиту, а й нас, викладачів вищих навчальних закладів. Саме завдяки їй ми швидко в будь-якому зручному місці можемо отримати всі необхідні і актуальні відомості з найрізноманітніших питань, підготуватися до занять, кваліфіковано написати наукові та методичні роботи по різним темам і дисциплінам.

    Що стосується вміння працювати з системою, мені здається, це необхідність, зумовлена ​​реаліями сучасних умов господарювання. І, безумовно, кожен студент і фахівець повинен знати, як швидко знайти відповіді на всі питання, що виникають в процесі їх діяльності.

    КонсультантПлюс: Що ви порадите студентам, які прагнуть побудувати кар'єру в галузі бухобліку? Яким дисциплін їм слід приділити особливу увагу? Яку літературу читати? На яких представників економічної науки і практики їм слід орієнтуватися?

    О.Г. Калачова: Щоб побудувати кар'єру бухгалтера, звичайно ж, потрібно вивчати глибоко і детально все спеціальні дисципліни, цікавитися не тільки оновленнями в законодавчих та нормативних актах з бухгалтерського обліку та аудиту, а й працями вітчизняних, зарубіжних вчених, матеріалами періодичної преси. Також слід з усією відповідальністю і увагою виконувати курсові проекти, оскільки вони і дають можливість вивчити особливості різних розділів обліку, аналізу та аудиту. Відвідування та виконання всіх завдань до практичних та лекційних занять - невід'ємна частина отримання професійних знань, умінь і навичок.

    Позитивним моментом для сучасних студентів є той факт, що в даний час видано багато якісних підручників в області обліку, аналізу та аудиту. Більшість з них доступні в електронному форматі. Робити акцент на конкретних підручниках я не можу, оскільки це залежить не тільки від специфіки дисципліни, що вивчається, але і від професійного, суб'єктивного ставлення викладача до них. Впевнена, що лектор завжди відзначає ті підручники, які допоможуть студентам при вивченні спеціальних дисциплін. В першу чергу слід орієнтуватися на праці класиків бухгалтерського обліку, таких як Шеремет А.Д., Конраков Н.П., Робертсон Дж.К і ін.

    професія бухгалтер


? молоді люди?
КонсультантПлюс: У чому специфіка навчання фахівців в галузі бухобліку в вашому вузі?
Чим займається фахівець в галузі бухобліку?
Що дає ця професія людині?
Які кар'єрні можливості відкриває?
КонсультантПлюс: Яким, на вашу думку, повинен бути сучасний бухгалтер?
Що він повинен знати, вміти, до чого прагнути?
Чи повинен вже працює бухгалтер постійно підвищувати кваліфікацію, займатися самоосвітою?
Які переваги у випускників економічних вузів?
КонсультантПлюс: Ваші випускники затребувані на ринку праці?