- Опалення теплиці своїми руками - основні особливості
- Яким буває опалення в теплиці?
- Водяне опалення теплиць
- Опалення теплиці повітрям
- Електричне опалення в теплиці
Теплиця дозволяє отримати свіжі овочі в холодні місяці, але при цьому необхідно створити оптимальні умови для прекрасного зростання і дозрівання плодів. Найголовніший чинник тут - це опалення теплиць. Про нього - наша стаття.
Опалення теплиці своїми руками - основні особливості
Опалення теплиць - той момент, з яким стикаються багато власників приватних будинків, які бажають створити або вже створили власну теплицю. Опалення в теплиці так важливо тому, що саме завдяки наявності цієї функції господарі отримують можливість вирощувати смачні і корисні свіжі овочі в самому кінці зими, ранньою весною і навіть протягом усієї зими.
Опалення теплиць може стати в нагоді навіть в літній період, коли спостерігаються різкі зміни температур. Що вже говорити про осінь, зими або ранньої весни, коли температура навколишнього повітря настільки нестійка, що культурні рослини просто не витримують таких перепадів і це може сильно позначитися на врожайності і корисні якості цих городніх культур.
Опалення теплиць взимку - це питання серйозне, тому підходити до його вирішення потрібно також з великою серйозністю. Системи опалення в теплицях можуть бути різними, їх вибір залежить від потреб і схильностей господаря.
Яким буває опалення в теплиці?
опалення теплиці своїми руками передбачає з'ясування одного важливого моменту - яким саме буде це опалення? Справа в тому, що опалювальні системи для теплиць можуть бути різними - водяним або повітряним, а також комбінованим.
Комбінований тип опалення для теплиці в даний момент можна назвати найоптимальнішим, тому як цей різновид опалення для теплиці дозволяє вирішити будь-яку нестандартну ситуацію з опаленням в теплиці. Якщо різко зміняться умови експлуатації опалювального обладнання в теплиці, то під них можна підлаштуватися за допомогою використання універсальних якостей комбінованого опалення.
Водяне опалення теплиць працює за допомогою підігріву води в спеціальному металевому казані. Обігрів теплиці взимку в водяній опалювальної системи відбувається за допомогою різних засобів - газ або тверде паливо, електрику або ж гас, радіаторне та трубопровідне опалення.
Якщо ж опалення в теплиці здійснюється за допомогою батарей або радіаторів, то труби потрібно захищати спеціальними антикорозійними складами (бо в теплиці часто присутній підвищений рівень вологості і це може негативно відбитися на металевих частинах опалювальних батарей).
Водяне опалення теплиць
Опалення теплиць взимку за допомогою водяних систем опалення - найпоширеніший спосіб опалення теплиці в зимовий період. Цей метод опалення має дуже багато переваг, але в той же час, своїми руками водяне опалення в теплиці зробити не так вже й легко.
Тут необхідно прорахувати дуже багато нюансів. Зокрема - розміри опалювального котла, його потужність, енергоносій котла повинен володіти прекрасними показниками якості та експлуатаційними характеристиками, теплоізоляційні характеристики теплиці і т.д.
Сутність водяного опалення в теплиці полягає в тому, що теплоносій (в даному випадку вода) нагрівається в спеціальній ємності - металевому казані, який з'єднаний з металевим трубопроводом. Вода в трубах циркулює за спеціальною схемою і це дає можливість повітрю в теплиці прогріватися від таких труб.
Таким чином здійснюється гарне нагрівання повітря всередині теплиці. Коли вода в трубах остигає, то вона подається знову в котел і нагрівається там заново. Така циркуляція відбувається до того часу, поки повітря в теплиці не прогріється до нормального і оптимального стану.
Опалення теплиці повітрям
Опалення теплиць взимку за допомогою гарячого повітря - альтернативний варіант водяного опалення теплиць. Зробити опалення гарячим повітрям в теплиці своїми руками набагато простіше. Однак є у повітряного опалення та один істотний недолік. Він полягає в тому, що при опаленні теплиці повітрям відбувається різке зниження вологості повітря.
Тому при установці такої системи опалення в теплиці вкрай важливо ретельно і регулярно стежити за вологістю повітря в тепличному приміщенні. Основна суть повітряного опалення криється в тому, що в теплицю нагнітається гаряче повітря. Здійснюється ця процедура за допомогою наповнення ці повітрям простору між стінками котла і самої топкою. Потім нагріте повітря за спеціальною системою повітропроводів передається по повітрю у всій теплиці.
Такий спосіб набагато швидше дозволяє нагріти повітря в теплиці і в цьому криється основна перевага повітряного опалення в теплиці. Цей метод обігріву часто використовується для внутрішнього обігріву гаражного приміщення.
Електричне опалення в теплиці
Ще один спосіб обігріти теплицю - за допомогою електрики. Обігрів теплиці взимку за допомогою електричних обігрівачів - ще один якісний і раціональний метод обігріву теплиці. Однак, електрику, до всього іншого, є також досить дорогим методом обігріву, тому найчастіше використовуються інфрачервоні обігрівачі, які добре прогрівають землю. А ось тепло від грунту передається по повітрю на весь простір теплиці.
Є ще один тип опалення в теплицях - комбінований. Він має на увазі об'єднання всіх вищеописаних способів обігріву. Це дозволяє повністю уникнути позаштатних ситуацій (відсутність опалення або газопостачання можна замінити повітряним обігрівом і навпаки).
Ми розглянули основні особливості того, як зробити опалення в теплиці самостійно. Вони допоможуть вам зробити опалення в теплиці правильно і якісно.
Ігор Серба, член редколегії Власкор інтернет-видання "AtmAgro. Агропромисловий вісник"
Яким буває опалення в теплиці?