Оперний театр в Києві - що очікує глядачів в листопаді

  1. 8 листопада - Гала-концерт з нагоди 150-річчя Національної опери України
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. 18-19 листопада - опера "Фауст" (Ш. Гуно) - ОНОВЛЕННЯ
  4. 23 листопада - балет "Снігова королева" (П.Чайковській, А.Лядов, А.Рубінштейн, Е. Гріга, Ж.Массне)
  5. Орфографічна помилка в тексті:

24 жовтня 2017, 5:01 Переглядів: 24 жовтня 2017, 5:01 Переглядів:   Балет Лебедине озеро

Балет "Лебедине озеро".

150-й ювілейний сезон в Національній опері України, який почався у вересні, вже подарував шанувальникам опери багато цікавих подій. І хоча протягом всього сезону глядачів чекає величезна кількість різноманітних заходів, Гала-концерт 8 листопада - це кульмінація святкування ювілею, тому що саме в цей день 1867 року київський оперний театр вперше підняв свою завісу.

Наступним знаковою подією стане відновлення опери "Фауст" (Ш. Гуно), яку свого часу у власному прочитанні запропонував столичному глядачеві італійський режисер Маріо Корраді, і яка, сподіваємося, займе гідне місце в репертуарі театру. А сучасний, яскравий балет за мотивами однойменної казки Ганса-Крістіана Андерсена "Снігова Королева", в черговий раз дасть можливість насолодитися чудовою музикою і оригінальною хореографією, і нагадає - скоро зима.

8 листопада - Гала-концерт з нагоди 150-річчя Національної опери України

У програму ювілейного Гала-концерту включені найвідоміші фрагменти оперних і балетних постановок у виконанні оперних солістів, артистів балету та хору, серед яких і перлини національної культурної спадщини - увертюра і сцена "Запорізька Січ" з опери Миколи Лисенка "Тарас Бульба" і молитва Андрія з опери "Запорожець за Дунаєм".

Валентин Дитюк, "Запорожець за Дунаєм"

"Спеціально до цієї події створена постановка сцени" Запорізька Січ "з опери Миколи Лисенка" Тарас Бульба ", яка разом з увертюрою до цієї опери, буде представлена в першому відділенні концерту, - розповів режисер-постановник, головний режисер театру Анатолій Солов'яненко. - Сольні партії в "Запорізької Січі" будуть виконувати як відомі солісти, так і наша молодь, яка впевнено завойовує прихильність столичної публіки ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Так, роль Тараса Бульби виконає прекрасний бас Сергій Магера, Андрія - Валентин Дитюк, Остапа - Олександр Мельничук, а Володимир Тишков, який недавно поповнив трупу, виконуватиме роль Кирдяга ". Також партії виконують: Михайло Кирішах (Посланець), Олександр Бойко (Бунчужний ), В'ячеслав Базір (Кошовий) і ін. Диригує Микола Дядюра, танці в постановці Віктора Яременка, сценографія Марії Левитської, хормейстер-постановник Богдан Пліш.

У другому відділенні концертної програми глядач побачить найвідоміші фрагменти світової оперної та балетної класики. Арії та сцени з опер: Дж. Верді ( "Набукко", "Отелло"), Ж. Бізе ( "Кармен"), Дж. Пуччіні ( "Тоска", "Чіо-Чіо-сан"), С. Гулак-Артемовський ( "Запорожець за Дунаєм").

Гулак-Артемовський ( Запорожець за Дунаєм)

Анжеліна Швачка, опера "Кармен"

Анжеліна Швачка, опера Кармен

Сергій Магера, опера "Набукко"

В Гала-концерті балетна трупа буде представлена ​​двома фрагментами з балетів, перший - це "Лебедине озеро" П.Чайковського в постановці Валерія Ковтуна. "Лебедине озеро" є самим культовим балетним спектаклем, відомим у всьому світі, і кожна трупа високого рівня має в своєму репертуарі цю балетну постановку, - розповіла художній керівник балету Аніко Рехвіашвілі. - Другий номер - це фрагмент балету "Лісова пісня" на музику М.Скорульского, в постановці Вахтанга Вронського. Цей балет йде в Національній опері з 1958 року і є одним з найбільш вдалих і дивовижних балетів на національну тему. Цю постановку також можна віднести до культових, як і "Лебедине озеро".

"Лісова пісня"

Таким чином, в Гала-концерті будуть представлені перлини балетного мистецтва - світову та українську.

Завершиться концерт виконанням Духовного Гімну України "Боже, Великий, Єдиний" (М. Лисенка). Цей твір ще називають молитвою за Україну, слова якої написав Олександр Кониський у далекому 1885 році, проте в ці складні для нашої держави часи її слова також актуальні.

В Гала-концерті беруть участь: Сергій Магера, Андрій Романенко, Олександр Мельничук, Анжеліна Швачка, Геннадій Ващенко, Ксенія Бахрітдінова, Оксана Крамарева, Валентин Дитюк, артисти балету та хору театру.

Головний диригент - Микола Дядюра. Головний хормейстер - Богдан Пліш. Художній керівник балету - Аніко Рехвіашвілі. Головний художник - Марія Левитська. Головний режисер - Анатолій Солов'яненко.

18-19 листопада - опера "Фауст" (Ш. Гуно) - ОНОВЛЕННЯ

Більше 10 років тому опера Ш. Гуно "Фауст" була поставлена ​​на сцені Національної опери відомим італійським режисером Маріо Корраді. Тим часом, сценічне прочитання твору є абсолютно авторським. Історія, яку розповіли Гете і Гуно, була перенесена в наш час. Фауст - ІТ-ішнік, бажаючи відійти на той світ, вибирає не отрута в чаші, а ін'єкцію у вену. Мефістофель і його підручні виявляються чудовими пластичними хірургами, які успішно роблять Фаусту операцію по омолодженню.

Таке "осучаснення" сюжету Корраді пояснив бажанням зацікавити молодь, яка виросла на "Зоряних війнах" і "Матриці", ідеєю показати молодому поколінню, що класична опера може відповідати їх естетичним смакам. Це знайшло своє відображення в сценографії Андрія Злобіна і костюмах Ганни Іпатьєвої, і в постановці хореографічних сцен Віктора Яременка. Тоді спектакль недовго протримався на сцені театру, оскільки київська публіка, вихована на класиці і класичних традиціях, неоднозначно сприйняла цю режисерську версію. Але, все рухається, все йде вперед. І, як вважає головний режисер театру Анатолій Солов'яненко, коментуючи повернення "Фауста", сучасні прочитання класики теж повинні бути в репертуарі театру, щоб Національна опера могла задовольнити естетичні запити якомога ширшої глядацької аудиторії.

Крім того, за цей час трупа театру поповнилася новими виконавцями, яким під силу партії Фауста (Валентин Дитюк) і Мефістофеля (Сергій Ковнір). Дмитро Кузьмін та Тарас Штонда, які вже співали в цій постановці 10 років тому, також готуються відтворити своїх сценічних героїв в оновленій постановці.

Творча група, яка здійснює оновлення постановки: диригент - Алла Кульбаба, режисер - Микола Третяк, хормейстер - Олександр Тарасенко, балетмейстер - Віктор Яременко, сценографія Андрія Злобіна, костюми - Ганни Іпатьєвої.

23 листопада - балет "Снігова королева" (П.Чайковській, А.Лядов, А.Рубінштейн, Е. Гріга, Ж.Массне)

Лібрето і музичну концепцію постановки створили художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі і диригент Олексій Баклан.

Балет "Снігова Королева" поставлений за мотивами однойменної казки Ганса-Крістіана Андерсена, але музична складова дещо несподівана. Основа постановки - музика Петра Чайковського, а також твори Анатолії Лядова, Антона Рубінштейна, Едварда Гріга, Жюля Массне. Крім того, були використані фрагменти двох симфоній Чайковського - 6-й і "Манфред".

Крім того, були використані фрагменти двох симфоній Чайковського - 6-й і Манфред

"Сніжна королева"

"Ми створили оригінальну хореографію, яка спирається на класичні традиції, - розповіла балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. - Такі умови диктувала музика. Я б назвала хореографічний малюнок дуже винахідливим, сучасним, з цікавими режисерськими ходами, які більш орієнтовані на дорослого, підготовленого глядача. .. Від геніального казкаря "залишилося" основне - теми всеперемагаючої любові, жертви в ім'я її, людяності, доброти. Постановка йде вже другий сезон, і можна з упевненістю сказати, що ство дан дуже вдалий проект - сучасний балет, сучасне прочитання казки Андерсена ".

Головні ролі виконують: Анастасія Шевченко (Снігова королева), Тетяна Льозов (Герда), Микита Сухоруков (Кай), Олена Філіп'єва (Ворона), Максим Мотков (Ворон), Катерина Діденко (Разбойница), Віталій Нетруненко (Розбійник), Анна Муромцева ( принцеса), Олег Лігай (Принц), Людмила Мельник (Господиня чарівного саду).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Національна опера в листопаді: гала-концерт і оновлений" Фауст "". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ