Опубліковані попередні дані моніторингу ефективності російських вузів

Опубліковані дані моніторингу основних показників діяльності вищих навчальних закладів, проведеного Міністерством освіти і науки РФ. У моніторингу 2015 року прийняли участь 887 університетів і 1229 філій вузів. Згідно з отриманими даними, вузів, які не змогли довести свою ефективність за чотирма ключовими пунктами моніторингу, стало менше, ніж у минулі роки. Університет ИТМО задовольняє всіма показниками ефективності. Опубліковані дані моніторингу основних показників діяльності вищих навчальних закладів, проведеного Міністерством освіти і науки РФ

Вперше моніторинг ефективності вузів було проведено в 2012 році. Згідно з його правилами, вузи надають інформацію про свою діяльність до визначеного Міністерством освіти і науки терміну. Далі отримані дані перевіряються, обробляються і викладаються в інтернет .

У грудні минулого року на засіданні Міжвідомчої комісії з проведення моніторингу ефективності вищих навчальних закладів були введені зміни в процес моніторингу, який багато представників вищої школи порахували недостатньо показовим і ефективним. Так, за рішенням комісії була скасована оцінка інфраструктури університету, але на зміну прийшов інший показник - рівень середньої заробітної плати викладачів. Також змінилася система оцінки критерію, який стосується працевлаштування випускників вузів. З 2015 року для визначення коефіцієнта за цим критерієм використовуються дані Пенсійного фонду РФ про відрахування роботодавцями відповідних внесків. Також Міносвіти відмовилося від використання даних моніторингу з метою визначення, які вищі навчальні вузи потрібно закрити або реорганізувати, і виключило з професійного словника поняття «неефективний вуз». Тепер ті навчальні заклади, які не впоралися з установками Міністерства освіти і науки, називаються «недостатньо ефективними».

У 2015 році моніторинг проводився за сімома показниками ефективності: освітня діяльність, науково-дослідна діяльність, міжнародна діяльність, фінансово-економічна діяльність, заробітна плата професорсько-викладацького складу, працевлаштування та додаткові показники (оцінка філій вузів).

За попередніми даними, більшість вузів змогли подолати нижній поріг ключових показників і навіть значно поліпшили свої результати в порівнянні з минулим роком.

«Система приходить в стан більшої ефективності, впорядкованості і дисципліни», - цитує міністра освіти і науки Дмитра Ліванова РІА новини.

Як і в минулі роки моніторингу, Університет ИТМО задовольняє всіма показниками ефективності. Варто відзначити, що за трьома з них петербурзький вуз значно виріс. Майже в два рази збільшився показник критерію «Міжнародна діяльність», на 42% покращився значення «Науково-дослідницької діяльності». Додаток на 15% спостерігається за критерієм «Фінансово-економічна діяльність».

«Поліпшення показників ще раз доводить, що наш університет розвивається динамічно, - стверджує директор Інституту міжнародного розвитку та партнерства Університету ИТМО Дар'я Козлова . - Наш вуз взяв хороший темп в плані інтернаціоналізації наукової та освітньої діяльності. Так, наприклад, тільки з квітня цього року в програмах літніх шкіл, які влаштовуються в університеті, взяли участь понад 150 студентів з різних країн. З травня 2014 в Університеті ИТМО працює нова команда, відповідальна за розвиток міжнародної діяльності, ми впевнено йдемо дорожній карті проекту 5-100 і набираємо обертів ».

Підсумки моніторингу будуть підведені міжвідомчою комісією у серпні. Вузи, що не досягли необхідного результату, будуть додатково перевірятися Рособрнадзора. Позапланові візити в 2015 році будуть нанесені приблизно тисячі університетів.

Уляна Малишева ,
Редакція новинного порталу Університету ИТМО