Організація освіти: нові інформаційні технології в освіті

  1. Електронні та дистанційні освітні технології
  2. Електронне навчання (E-Learning)
  3. Дистанційні освітні технології
  4. Переваги дистанційного навчання
  5. Освітній бенчмаркінг: вчимося у Інституту міжнародних економічних зв'язків
  6. У ногу з інноваціями
  7. Технологія дистанційного навчання

Навчання із застосуванням дистанційних технологій має ряд незаперечних переваг:

  • можливість вчитися в місці проживання;
  • можливість поєднувати роботу і навчання;
  • доступ до якісних технологій та навчального контенту;
  • об'єктивність атестації;
  • індивідуальний підхід в навчанні.
Де можна отримати вищу освіту через Інтернет?




Інформаційні технології відкривають перед людьми нові горизонти - не тільки в роботі, але і в навчанні. З поширенням Інтернету організація освіти зазнала суттєвих змін. Як сьогодні використовуються дистанційні освітні технології, в чому їх переваги і особливості - в нашій статті.


Дистанційні технології в освіті значно розширили його можливості. У сучасному світі здобувати освіту можна, перебуваючи в будь-якій точці планети. І хоча традиційні форми отримання освіти не здають своїх позицій, технологія дистанційного навчання останнім часом набирає все більшої популярності.

Сьогодні в нашій країні відбувається становлення нової системи освіти, орієнтованої на інтеграцію в світове інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується помітними змінами в організації процесу навчання, який повинен відповідати сучасним технічним можливостям. Проникнення сучасних інформаційних технологій в сферу освіти дозволяє якісно змінити методи і організаційні форми навчання, зробивши його більш зручним і доступним.

Інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) - важлива частина процесу модернізації освіти. ІКТ - це різні пристрої і способи обробки інформації, в першу чергу - комп'ютери з необхідним програмним забезпеченням і засоби телекомунікацій разом з розміщеною на них інформацією. Вони дозволяють здійснювати дистанційне взаємодія викладачів і студентів, іншими словами - здобувати освіту дистанційно.

Застосування дистанційних освітніх технологій було передбачено Законом України «Про освіту» 1992 року. Наступні поправки в Закон і Наказ Міністерства освіти та науки Росії від 6.05.2005 року «Про використання дистанційних освітніх технологій» дали освітнім установам можливість використовувати їх на всіх формах навчання. З вересня 2013 року вступив у дію новий Закон «Про освіту в Російській Федерації», в якому велика увага приділена застосуванню електронного навчання, що дає вузам нові можливості і перспективи. Цим законом закріплена не тільки можливість застосування нових технологій, а й обов'язок забезпечення доступу до освітніх ресурсів в електронному вигляді.

На замітку
Крім електронних освітніх ресурсів (ЕОР), які створюють вузи й інші навчальні заклади, існують безкоштовні ЕОР, наприклад, сайт Міносвіти РФ, портали «Грамота.ру», «Відкритий коледж» і т.д. Також на YouTube транслюється безліч загальноосвітніх і вузько каналів для школярів, студентів і просто цікавляться.


Електронні та дистанційні освітні технології

Застосування інформаційних і комунікаційних технологій в освіті передбачає кілька варіантів.

Електронне навчання (E-Learning)

Спочатку під терміном «електронне навчання» малося на увазі навчання за допомогою комп'ютера, але в міру розвитку технологій значення цього поняття розширилося. Тепер електронне навчання охоплює безліч освітніх технологій, які можна умовно розділити на дві групи - синхронні й асинхронні.

Синхронне електронна освіта - це дистанційне навчання в реальному часі. Воно дуже схоже на звичайне очне навчання, різниця лише в тому, що учасники процесу перебувають на відстані один від одного. Ті, хто отримав широке поширення вебінари є найяскравішим прикладом даної форми навчання. Для організації лекцій використовується спеціальне програмне забезпечення.

Асинхронне електронна освіта - це навчання, при якому студент отримує всю необхідну інформацію з онлайн-джерел або з електронних носіїв інформації (таких як CD, DVD або flash-карти) і самостійно регулює темп і графік освоєння матеріалу. В наші дні електронне навчання стало невід'ємною частиною освітнього процесу в багатьох вузах, воно також знайшло застосування в справі підвищення кваліфікації - в деяких корпораціях існують підрозділи, чиє завдання - організовувати електронне навчання для співробітників.

Дистанційні освітні технології

Дистанційне навчання - більш широке поняття, ніж E-Learning: воно є синтезом інтерактивного самонавчання та інтенсивної консультаційної підтримки. Таким чином, електронне навчання може вважатися одним з інструментів дистанційної освіти. Дистанційне навчання - це сукупність технологій, що забезпечують доставку учнем основного обсягу навчального матеріалу та інтерактивна взаємодія учнів і викладачів в процесі навчання. При цьому доставка посібників може здійснюватися і без участі комп'ютерів та Інтернету.

Переваги дистанційного навчання

Навчання із застосуванням дистанційних технологій має дуже багато позитивних сторін.

  • Можливість навчатися в місці проживання
    Далеко не завжди у жителів провінції є можливість виїхати у велике місто для вступу до інституту. Дистанційні технології в освіті дозволяють вчитися, не виїжджаючи з рідного міста.
  • Можливість поєднувати роботу і навчання
    Учні мають можливість здобувати освіту без відриву від роботи - це особливо актуально для тих, хто хоче підвищити кваліфікацію або отримати другу вищу освіту.
  • Доступ до якісних технологій та навчального контенту
    Студент може навчатися по якісних навчальних матеріалів, спілкуватися з викладачами і складати індивідуальний навчальний план.
  • об'єктивність атестації
    Технологія дистанційного навчання передбачає постійний контроль якості засвоєння знань, неупереджену оцінку результатів, відсутність можливості хабарництва на місцях за рахунок впровадження виключають людський фактор об'єктивних автоматизованих процедур оцінки знань.
  • Індивідуальний підхід в навчанні
    Гнучкий графік, можливість поєднувати навчання і роботу, а також адаптація навчальних продуктів до індивідуального темпу засвоєння інформації роблять дистанційне навчання зручним для всіх.

Освітній бенчмаркінг: вчимося у Інституту міжнародних економічних зв'язків

Інститут міжнародних економічних зв'язків (ІМЕС) - один з лідерів дистанційної освіти в галузі навчання за напрямом «Міжнародні економічні зв'язки і зовнішньоторговельна діяльність». Це інноваційний вуз, який реалізує принципи електронного навчання, що дозволяє студентам з різних куточків Росії отримати якісну освіту за доступними цінами, не виїжджаючи при цьому з рідних місць, не кидаючи роботу і не змінюючи докорінно свій спосіб життя.

У ногу з інноваціями

Інститут міжнародних економічних зв'язків заснований в 1995 році. Сьогодні це один з кращих вузів в Росії який готує фахівців в області зовнішньої торгівлі. За 20 років понад 2000 студентів отримали тут дипломи про вищу освіту: у вузі роблять упор не на кількість, а на якість.

В даний час ІМЕС пропонує програми вищої освіти за напрямами підготовки бакалаврату «Менеджмент» та «Економіка». ІМЕС - практично єдиний вуз, який не просто використовує принципи E-Learning, але і займається розробкою абсолютно інноваційних освітніх продуктів.

Технологія дистанційного навчання

В електронну інформаційну освітнє середовище ІМЕС включений широкий спектр засобів: лекції зі зворотним зв'язком, вебінари, логічні схеми, адаптивні тест-тренінги, що тестують і атестаційні програми, синхронне і асинхронне взаємодія учасників освітнього процесу і формування електронного портфоліо учнів, а також фіксація ходу освітньої діяльності . Доступ до електронних освітніх ресурсів здійснюється через «Особистий кабінет» студента на сайті.

Адміністрування навчального процесу здійснюється з використанням інформаційної інтелектуальної системи - «Спрут». Вона передбачає:

  • інформаційний супровід і контроль навчання кожного студента з моменту надходження до видачі диплома;
  • електронну ідентифікацію студентів при проведенні атестації та академічне адміністрування.

Онлайн-курси створюються викладачами і використовуються студентами в віртуальної навчальної середовищі Moodle. Також для учнів доступні великі електронні бібліотечні ресурси.

Де можна отримати вищу освіту через Інтернет?