Ось чому кременчужан, які надійшли в лікарню ввечері, добу не годують

Міськздрав обіцяє частково вирішити проблему   Кременчужани скаржаться, що якщо вступаєш до лікарні після 17 годин, тебе добу не годують

Міськздрав обіцяє частково вирішити проблему

Кременчужани скаржаться, що якщо вступаєш до лікарні після 17 годин, тебе добу не годують. А якщо надійшов ввечері перед вихідними, то не годують дві доби. Аналогічну історію розповіла «Телеграфу» і депутат Піддубна. Вона зіткнулася з цією проблемою, коли її дочка потрапила до дитячої лікарні.

Централізоване постачання харчування в кременчуцькі лікарні забезпечує фірма «Понтем.уа». У жовтні в Кременчук прилітав Норкус Ірмантас - бенефіціарний власник литовської компанії, чиїм структурним підрозділом є українська філія «Понтем.уа». Кременчуцькі депутати задали йому питання: чому пацієнтів, що поступили в лікарню ввечері, не годують цілу добу?


Г-н Ірмантас відповів, що «кухар не може приготувати їжу і нагодувати пацієнта тільки після дзвінка який-небудь бабусі, яка його дуже просить». Він додав, що для цього фірма «Понтем.уа» повинна отримати письмовий документ, підписаний головним лікарем лікарні. Зробивши це небагатослівне повідомлення, гість полетів.


«Телеграф» звернувся за роз'ясненнями до Каріне Григорян - керуючою кременчуцьким філією «Понтем.уа». Ми запропонували детально пояснити, що потрібно зробити, щоб «вечірній» пацієнт зміг отримати їжу в першу ж добу. І ось що почули у відповідь:

- Це просто неможливо - неможливо, щоб пацієнт відразу отримав їжу, так було і до нас, так було і при Союзі, так завжди було, це не ми придумали! Це бізнес, ми - приватна компанія, у нас все під обліком, кухар не може сам піти на кухню і приготувати їжу для додаткового пацієнта, якого немає в заявці! Якщо кухар так зробить, він буде повинен компенсувати вартість використаних продуктів. Послухайте, будь ласка, як це робиться, це не ми придумали. Я сиджу тут до 16 годин, і до цього часу лікарні подають мені заявки на харчування на наступний день. Дитяча лікарня подає самої останньої, до 16 годин, раніше все подавали інформацію до 12 годин, але ми пішли на поступки. Я отримую заявки, потім їх потрібно набрати, потім я відкриваю склад і видаю кухарям кількість продуктів, з яких вони готуватимуть їжу. Ось дивіться, у мене сьогодні 24 кілограми буряка, і я не видам 25 кілограмів без заявки. Після того, як кухарі отримали продукти, склад закривають. Він відкриється тільки на наступний ранок. Тобто ніхто туди не зможе прийти ввечері і взяти продукти, щоб приготувати їжу надійшов пацієнтові. Я не можу ж сидіти тут цілодобово, і кухарі не можуть. Вони відпрацювали свій час і в п'ятнадцять хвилин шостого пішли.


«Телеграф» запитав, чи можна зробити додаткову заявку для вечірнього пацієнта? Керуюча відповіла:

- А як ви це уявляєте собі? Хто цю заявку оформить? Головний лікар буде сидіти в лікарні до глибокої ночі? Головний лікар повинен заявку підписати, без цього не можна. І все одно склад з продуктами після шести закритий.

Керуюча кременчуцьким філією пояснила, що пацієнт не зможе отримати їжу не тільки ввечері в день надходження, а й на наступний день - тому що його немає в заявці на цей день, і продукти на нього не виділені. У заявку пацієнта внесуть лише на третій день після надходження.


Вислухавши керуючу кременчуцьким філією «Понтем.уа», «Телеграф» звернувся за коментарем до в.о. керівника кременчуцького міського відділу охорони здоров'я Максиму Середі. Ми запитали, що міський відділ охорони здоров'я зробив, щоб залагодити ситуацію з годуванням пацієнтів, що поступили ввечері або перед вихідними або святковими днями?

Максим Середа відповів:

- Частково ми вирішуємо цю ситуацію за рахунок тих, хто виписується. У лікарнях в середньому виписується в день 14-15 осіб. На цих людей уже замовлено харчування - сніданок / обід / вечеря, і ми перенаправляємо їх порції пацієнтам, котрі вступили ввечері. В основному вдається вирішити питання. Також у нас є домовленість, щоб фірма брала заявки і по суботах - щоб пацієнт, що надійшов перед вихідними, не залишалася без харчування на дві доби. Також ми ведемо переговори про дозаявку. Ми не вимагаємо неможливого - приготувати сніданок пацієнтові, якого не було в заявці на цей день, кухарі о п'ятій ранку не встигнуть, але обід і вечерю зробити можна. Тому ми хочемо, щоб пацієнтів, що поступили ввечері, включали в дозаявку вже на наступний день, і вони отримували б обід і вечерю.

«Телеграф» запитав, як довго буде тривати цей переговорний процес? Виявилося, що переговорний процес ще не закінчений. Відповідно, говорити, що кременчуцькі пацієнти, які надійшли в лікарню ввечері, будуть нарешті забезпечені харчуванням, поки рано. Але з усього сказаного пацієнтам варто звернути увагу на два фрагмента:

  • якщо пацієнт надійшов ввечері в п'ятницю, він може наполягати, щоб медперсонал вніс його в дозаявку, яку подають в суботу, - тоді він отримає їжу в неділю, а не в понеділок;
  • якщо пацієнт поступово ввечері, і його не включили в заявку на наступний день, має сенс запитати у медперсоналу, що не погодують його за рахунок порцій виписалися в цей день пацієнтів.

Кременчуцькі депутати задали йому питання: чому пацієнтів, що поступили в лікарню ввечері, не годують цілу добу?
«Телеграф» запитав, чи можна зробити додаткову заявку для вечірнього пацієнта?
Хто цю заявку оформить?
Головний лікар буде сидіти в лікарні до глибокої ночі?
Ми запитали, що міський відділ охорони здоров'я зробив, щоб залагодити ситуацію з годуванням пацієнтів, що поступили ввечері або перед вихідними або святковими днями?
«Телеграф» запитав, як довго буде тривати цей переговорний процес?