Осіння депресія. Як уникнути осінню депресію.

Що таке осіння депресія? Це коли ранковий підйом на роботу стає майже що подвигом, а літню відпустку здається подією з минулого життя. Восени, коли дні стають все коротшими, а погода все рідше балує нас сонечком і теплом, нас все частіше відвідує поганий настрій, нудьга і апатія.

Згідно з останніми дослідженнями, від цієї сезонної напасті страждають сім з десяти жінок. Вважається, що в більшій мірі їй схильні люди з тонкою душевною організацією. Але насправді це стан можна сміливо зарахувати до хвороб способу життя - сільським жителям осіння депресія практично незнайома.

Основна її причина криється в різкому зменшенні дози надходить в організм сонячної енергії. І з цим нічого не поробиш. Якщо звичайно, у вас немає можливості просто відправитися туди, де море тепла і світла. А що робити всім іншим? Скористайтеся порадами Твоєї I зюмінкі . Повірте, результати не змусять себе довго чекати.

1. Висипайтеся! Напевно ви стали менше встигати, але не намагайтеся надолужувати згаяне за рахунок нічного сну. Встигати станете ще менше, але при цьому забезпечите собі прямо з ранку поганий настрій .

2. Не пропускайте жодного сонячного дня! При першій же можливості вибирайтеся на природу. Звичайно, прогулянки по осінньому лісі можуть налаштовувати на філософський лад, але «пишне в'янення" скоріше викличе «світлу печаль», ніж чорну меланхолію, а тим більше депресію.

3. Замініть лампочки в квартирі на більш потужні, особливо у ванній. Ранкові процедури приймайте при мінімумі одягу. За кілька хвилин інтенсивного опромінення світлом тіло отримає заряд бадьорості на весь

4. Носіть яскравий одяг - червону, помаранчеву, жовту. фахівці з кольоротерапії гарантують: ці кольори мають здатність повертати втрачену бадьорість духу. Оточіть свій будинок яскравими фарбами, досить змінити деякі деталі інтер'єру або прикрасити свій будинок осінніми композиціями і гарний настрій вам гарантовано!

5. Робіть вранці зарядку у. Протягом дня намагайтеся якомога більше рухатися. А найкраще - запишіться в школу танців. Ви коли-небудь бачили, щоб у танцюючих запальні латиноамериканські танці було кислий вираз обличчя?

6. Уникайте дієт, які потребують повної відмови від усього солодкого і жирного. В цей час не гріх побалувати себе, наприклад, плиткою гіркого шоколаду або з'їсти шматочок якоїсь жирної рибки. Не слід сильно наїдатися або переїдати в обід - тоді підвищеної сонливості і млявості не уникнути. Постарайтеся не робити великих перерв між прийняттям їжі, а якщо все-таки вам не вдається нормально поїсти, то чай з лимоном або який-небудь з'їдений фрукт, допоможе вам відновити необхідний рівень цукру в крові і зарядити вас бадьорістю і активністю.

7. Не забувайте про вітаміни! Ті хто думає, що за літо можна було ними на рік вперед запастися, помиляються: потрапляючи в організм вітаміни відразу жe засвоюються. Тому налягайте на фрукти та овочі - наприклад, капусту. Піфагор одного разу сказав:

«Цей овоч підтримує бадьорість духу і веселий настрій.»

І справді, що міститься в капусті вітаміни С і В допомагають впоратися з смутком і вбережуть нервову систему від наслідків стресів. З'їдайте не менше 400 г в день овочів і фруктів, особливо якщо ви стали помічати у себе перепади в настрої. Це може говорити про брак вітамінів групи В, С а також магнію і калію. Всі ці вітаміни і мікроелементи підтримують нервову, серцево-судинну і імунну системи організму.

8. Намагайтеся не хворіти! А якщо це все таки сталося - не доводьте до ускладнень і хронічних захворювань, які будуть підспудно підривати ваші сили. Осінь - час серйозного випробування для імунітету . Постарайтеся його підтримати в цей непростий період холодів і простудних захворювань.

9. Одягайтеся тепло! Ми відчуваємо себе пригнобленими і сонними, якщо неправильно одягнені - холод на втомленої людини діє як снодійне. Перевірте, наскільки утеплені ваші шия, поперек, пахова область і ... гомілки. Як не дивно, саме на гомілках розташовані точки, відповідальні за імунітет. Високі чоботи - кращий осінній варіант.

10. Складіть для себе букет з лікарських трав, відганяють осінню неміч. Серед них повинен бути глід, шипшина, меліса, чебрець, валеріана, ромашка і хміль. Як природних стимуляторів при низькій працездатності застосовуйте чай з лимонника китайського, відвар шипшини або настоянку елеутерококу. Корисні антідепрессіонние фіточаї і відвари з лікарських трав ви можете почитати в статті « Як допомогти вашому настрою або народні засоби лікування депресії «

11. Використовуйте ароматерапію! У ранкові години вдихайте стимулюючі, зігріваючі ефірні масла - апельсина, бергамота, гвоздики, імбиру, кориці, евкаліпта. Увечері - для нормалізації психічного стану і зняття стресу ви можете прийняти ароматичну ванну або провести сеанс розслабляючого масажу з додаванням ефірних масел лаванди, базиліка, сандалу, ванілі, шавлії.

12. Не переоцінюйте своїх можливостей. Не варто починати в цей період якесь нове, відповідальна справа або приймати важливі рішення. Нехай це буде час підбиття підсумків. Якщо ж у вас виникне бажання що-токруто змінити в житті, не поспішайте. Можливо це результат перевтоми. І останнє. Навіть якщо ви не будете боротися з осінньою депресією, вона все одно пройде. З першим снігом або починається передноворічної суєтою. Але якщо ви докладете до цього зусилля, то зможете сприймати результат як свою маленьку перемогу. А будь-яка перемога, як відомо, дає сили для нових подвигів.

твоя Iзюмінка пропонує подивитися програму з Оленою Малишевої «Як впоратися з депресією»

Ще статті на цю тему:

Що таке осіння депресія?
А що робити всім іншим?
Ви коли-небудь бачили, щоб у танцюючих запальні латиноамериканські танці було кислий вираз обличчя?