Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов'язкова!
Звичайний пацієнт, ніколи не стикається з роботою психотерапевтів, має дуже поверхове уявлення про те, як працюють психотерапевти. методів психотерапії безліч. Про основні методи психотерапії медколлегія tiensmed.ru (www.tiensmed.ru) допоможе Вам дізнатися з цієї статті.Арт-терапія
Це дуже затребуваний на сьогоднішній день метод. Арт-терапія дуже хороша для встановлення психологічного зв'язку психотерапевта і пацієнта. Цей метод психотерапії дуже ефективний практично при будь-яких порушеннях психіки. Особливо часто його використовують для роботи з дітьми. За допомогою арт-терапії пацієнт відкриває перед лікарем всі свої приховані проблеми. В арт-терапії використовуються різні техніки, такі як символічне знищення нав'язливості, метафоричний малюнок, динамічний синтетичний малюнок і багато інших. Метод абсолютно не має протипоказань.
аутотренінг
Початок використання цього методу можна віднести до тридцятих років двадцятого століття, але основи аутотренінгу запозичені з древніх східних методик. Цей метод лікування використовується тільки в лікуванні дорослих людей.
Сугестія (навіювання)
Цей метод психотерапії можна назвати основою лікування. Практично жоден випадок не обходиться без використання навіювання. При використанні сугестії лікар повинен враховувати безліч різних індивідуальних особливостей пацієнта. Так як навіювання може дуже інтенсивно працювати в одних випадках і бути абсолютно неефективним в інших. Навіювання може здійснюватися наяву, а може і уві сні. Для малюків є особлива методика навіювання, яка називається фіксацією. Крім цього, навіювання може бути як прямим, так і непрямим.
самонавіювання
Цей метод психотерапії споріднений медитативним технікам і багатьом релігійних обрядів. Перед тим, як пацієнт почне практикувати самонавіювання, з ним працює лікар, використовуючи техніку сугестії.
гіпноз
Цей метод психотерапії дуже дієвий, але він викликає найбільші суперечки. Застосовується в психотерапії з середини дев'ятнадцятого століття. У психотерапії є відмінність між гіпнозом і гіпнотерапії. Гіпнотерапія, як метод психотерапії має досить серйозний список протипоказань. До них відноситься, в тому числі, і негативне ставлення пацієнта до цієї методики.
Ігрова психотерапія
Ігрову терапію використовують частіше для лікування дітей. При цьому використовують такі види ігор: внутрішньоособистісні, біологічні, міжособистісні і соціокультурні.
музикотерапія
Ця методика врівноваження і набуття душевного спокою використовувалася ще в стародавні часи. Музика може ввести людину в стан, зручне для використання інших методів психотерапії. Музика може заспокоїти або, навпаки, простимулювати психіку пацієнта. При лікуванні дітей ефективним є використання музикотерапії з танцями і вправами. Музикотерапія дозволяє лікувати навіть тих малюків, які абсолютно не хочуть йти на контакт з лікарем, наприклад, дітей, які страждають шизофренію або аутизмом. Музикотерапію можна використовувати в лікуванні пацієнтів у віці від двох з половиною років.
раціональна психотерапія
Це методика, при якій лікар переконує пацієнта. Раціональна психотерапія використовується іноді замість сугестивна методів. Дієвість цієї методики безпосередньо залежить від харизматичності лікаря. Ця методика більш застосовна при лікуванні пацієнтів дорослого віку.
розмовна терапія
В ході подібних вправ, пацієнт вголос промовляє хвилюючі його проблеми. У процеси промовляння йде переосмислення проблем.
десенсибілізація
Цей метод психотерапії заснований на тому, що завчені маніпуляції замінюються іншими. Для початку пацієнт освоює техніку розслаблення. Потім пацієнт викликає в розумі картину, яка його лякає. Після цього, також в розумі викликається картина заспокоєння. Таким чином проходить близько тридцяти хвилин. Лікувати методом десенсибілізації можна пацієнтів з десятирічного віку.
При психотерапевтичному впливі важливо вміти розслабити пацієнта і зняти внутрішню напругу. Для цього в деяких випадках використовуються курси легких заспокійливих БАД (Біологічно активних добавок).
Автор: Пашков М.К. Координатор проекту по контенту.