Особлива школа. Види корекційних шкіл

  1. По закону
  2. Школи особливого виду
  3. Складний вибір
  4. Що ж на іншій чаші ваг?
  5. Доктор, дай лапу!
  6. Всі разом
  7. Стратити не можна помилувати
  8. Пряма мова

зміст:

Більшість батьків (особливо пап) насилу виносять самі слова "порушення", "корекційний" стосовно до своїх дітей. Але що ж робити, якщо у вашій сім'ї росте особливий малюк? Чим ближче до 6-7 років, тим гостріше постає питання про отримання освіти і тим болісніше дається відповідь на нього.

До змісту

По закону

Закон про освіту гарантує всім громадянам країни право на навчання. І вибирати, де і як вчитися дитині, можуть самі батьки. В принципі.

Для дітей з проблемами розвитку, як свідчить той же закон, держава повинна створити відповідні умови для навчання. Корекційні школи і класи і є ті самі "умови". І отримати там можна повноцінну середню освіту. Або просто - читати, писати і орієнтуватися в побуті. Вибір програми залежить від тяжкості випадку.

А якщо корекція пройшла успішно і дитина наздогнав ровесників, можна перевести його в звичайний клас.

Школи особливого виду

  • 1 виду - для глухих
  • 2 види - для людей з вадами слуху і позднооглохших
  • 3 види - для незрячих і дітей із залишковим зором
  • 4 види - для людей з вадами зору та поздноослепшіх
  • 5 виду - для дітей з важкими порушеннями мови
  • 6 виду - для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату
  • 7 виду - для дітей із затримкою психічного розвитку
  • 8 виду - для дітей з розумовою відсталістю

Для дітей з важкими соматичними захворюваннями створюються школи надомного навчання. Для ослаблених дітей і дітей з психоневрологічними захворюваннями - школи санаторного типу.

До змісту

Складний вибір

В теорії все звучить добре, правда? Так чому ж батьки, як від чуми, біжать від корекційних шкіл і готові наймати репетиторів мало не з першого класу, аби піти в "звичайне" навчальний заклад?

Нерідко тата і мами просто не готові змиритися з особостью свою дитину. "Це вчителі не вміють його вчити" (і вони часто дійсно не вміють). "З ним треба більше займатися" (так - якщо знати, як саме). "Треба просто суворіше питати" (а ось це може скінчитися дуже сумно). Записувати дитину в "відстаючі" не хочеться. Та й страшно - раптом "слабкий" старт закриє перед ним двері у великий світ?

Не будемо забувати ще про те, що нерідко корекційні школи - це інтернати. Дитина живе там п'ять днів на тиждень, повертаючись додому тільки на вихідні. Чому? Мало фахівців, які вміють працювати з "проблемними" дітьми. Возити неповносправної дитини дві години на одну сторону - мука. А залишити одного - болісніше втричі.

Що ж на іншій чаші ваг?

Багато батьків все-таки вирішуються віддати дитину в "спецшколу" або клас корекції. У масовій школі дитині з затримкою в розвитку доведеться нелегко: в ній немає фахівців, які знають і розуміють, як з ним працювати. Маленький, не надто здорова людина повинна самостійно впоратися зі своїми проблемами. У жертву передбачуваному успішного майбутнього приноситься сьогодення, в якому поселяються страхи, неврози, тривоги, часті хвороби. Найстрашніше, що може підстерігати неповносправної дитини в звичайному класі, - насмішки дітей і не жадібна цікавість дорослих, а постійне відчуття "я гірше всіх". Те, що у інших виходить граючись, від нього вимагає напруження всіх сил. Чи довго дитина зможе наздоганяти однокласників без надії зрівнятися з ними? Тривожність ( "Протриматися б сьогодні ... зараз ... ще один урок ...") переходить в апатію ( "А навіщо старатися? Все одно не виходить!"). Апатія перетікає в депресію ( "У мене ніколи нічого не вийде!") Або протест ( "Все погано? Так нехай буде ще гірше!"). В результаті дитина не просто зупиняється в розвитку, але і втрачає насилу завойовані крупиці знань і умінь. Відбувається те, що психологи називають "тотальним регресом". Впевненість "я - невдаха" залишається з людиною на все життя, нерідко визначаючи все її подальший перебіг і ставлячи під загрозу то найсвітліше майбутнє, заради якого все і затівалося.

Хороша корекційна школа пропонує дитині те, чого не знайдеш більше ніде, - від дефектолога і психолога до фитобара, кисневих коктейлів, іпотерапії та спеціального масажу ... Маленькі класи, спокійний темп, учитель зі спеціальною підготовкою - очевидні плюси.

Але - клеймо "класу для дурнів". Але - штучне середовище, що не готує до виходу в великий жорстокий світ. Але - обмеженість спілкування ( "За ким він буде тягнутися?" - запитують батьки). Нарешті - "Моя дитина вчиться в школі для дітей з затримкою психічного розвитку". Для багатьох - нестерпно.

До змісту

Доктор, дай лапу!

У боротьбі за майбутнє підходять всі засоби. У комплексі. У хороших спецшколах це прекрасно розуміють і прагнуть у міру можливостей (у приватних центрів їх побільше, у державних поменше) приділяти увагу не тільки навчанню. Найпростіше і ефективний засіб для підняття імунітету і працездатності - фітобар з лікувальними чаями і кисневими коктейлями - доступно всім. Басейн, спеціальна гімнастика і масаж - теж не рідкість. "Коник" 532-ї школи - заняття по методу Монтессорі . Фахівці з "Святого Георгія" роблять ставку на екзотичну поки евритмія. "Ковчег" обіцяє арт-терапію і зцілює спілкування з кіньми - іпотерапію. А ще можна відправитися до "собачому доктору" в кінологічний центр "Ординці" на сеанс каністерапії, або до Білухи Касперу - на "лікування дельфінами".

До змісту

Всі разом

Досить симпатичний варіант, який тільки-тільки починає з'являтися в Росії, - це школи інтегрованого навчання. Тут навчаються разом всі діти, незалежно від наявності або відсутності діагнозів. Всі рухаються в загальному потоці, але кожен у своєму темпі - по здоров'ю і за здібностями.

Ну, де ви ще знайдете команду фахівців (лікар, психолог, нейропсихолог, дефектолог), яка до кожної дитини підходить індивідуально і розробляє план дій для педагогів, батьків та учнів? А сімейний психолог допомагає татам і мамам зрозуміти і прийняти особливості дитини.

До змісту

Стратити не можна помилувати

Вкинути неповносправної дитини в масову школу, де ніхто не знає, що з ним робити, - вчинок нелюдський. Навчальний заклад має бути готове прийняти дитину, а той - слідувати шкільних порядків і навчальній програмі без шкоди для психічного та фізичного здоров'я. Завдання батьків - привести ці непрості вимоги до спільного знаменника. І зробити цей вибір доведеться з відкритими очима.

До змісту

Пряма мова

Катерина, мама Злати Левченко (у Злати аутизм ):

"Коли прийшов час віддавати Злату вчитися, я, як і більшість батьків, не хотіла навіть думати про корекційної школі. Однак більше нікуди нас не брали. І ми вирішили спробувати. Я не шкодую абсолютно. Дочка щоранку радісно біжить на навчання, де їй приділяють багато уваги. У класі всього 6 чоловік, і підхід до кожної дитини індивідуальний. Програма, звичайно, слабенька, але у Злати проблеми з дрібною моторикою і мовою, тому їй поки досить навантаження. Коли вирішимо наші проблеми, тоді, звичайно, будемо шукати щось інше".

Білий список спеціальних шкіл (за матеріалами рунета)
  • Спеціальна (корекційна) школа № 532 VIII виду
    вул. П'ятницька вул., 46, стр. 3, тел .: (495) 953-58-32
    Приймають дітей з аутизмом.
  • Спеціальна (корекційна) школа № 359 VIII виду
    Вірменський пров., 3/5, стр. 9, тел .: (495) 623-56-23
    Приймають дітей з аутизмом та іншими порушеннями розвитку.
  • Інтеграційна школа № тисячу триста двадцять один "Ковчег"
    вул. Авиамоторная, 30а, тел .: (495) 273-25-20
    Приймають дітей з порушеннями розвитку, в тому числі з ДЦП .
  • Школа № +1673 "Підтримка" для дітей-інвалідів
    вул. Таллинская, д. 3, корп. 2, тел .: (495) 498-67-02
  • ГОУ № 142
    4-й Лісовий пров., 16, тел .: (495) 250-23-03
    Працюють з дітьми з ДЦП, синдромом Дауна , Аутизмом та іншими порушеннями розвитку.
  • НОУ "Розвиток"
    вул. Новочеремушкинская, 54, корп. 4, тел .: (495) 128-46-72
    Недержавна. Діти з ДЦП з нормальним інтелектом, із затримкою психічного розвитку.
  • Школа "Святий Георгій"
    вул. Єйська, 5, тел .: (495) 350-33-81
    Приймають дітей і з множинними вадами розвитку.

Маргарита Горянська

Стаття надана сайтом "Health News"

Обговорення

Хочу поспілкуватися з батьками дітей з ДЦП плазує по методу Домана. Моїй доньці 12 років, важка влітку повзали, виходило, але зараз хворіє вже четвертий місяць. Взагалі Доман це клас! Завдяки йому вона вчиться в звичайній середній школі на дому в 5 класі на п'ятірки, знає англійську, пише вірші, хоча не говорить і навіть не сидить.

13.12.2008 20:50:38, Лугова Галина

Добре написано, та тільки упущений чимало важливий момент: автор статті має намір йде від обговорення тих жахливих умов, які в таких інтернатах мають місце бути. А що стосується фахівців, можу сказати, як колишня учениця подібної в'язниці для малолітніх, що вони існують номінально і не виконують свою роботу в повному обсязі, а наслідки подібного "виховання" доводитися долати в дорослому житті і, як правило, за допомогою фахівця психолога протязі досить тривалого часу.
Шановні батьки! Якщо ви дітей своїх любите, то постарайтеся зробити все, щоб уникнути подібного кошмару для своїх дітей. Вони нічого поганого за своє коротке життя не зробили, щоб позбавляти їх свободи. Більш того, ви позбавляєте їх і безпосередньо сім'ї, оскільки мама з папойна вихідні ... Фактично, дитина не має вдома і з'являється там в якості хоч і дорогого, але гостя.

величезне спасибі! всі мої страхи як на долоні ...

29.08.2008 22:07:53, Ольга місцева

Дуже часто чую скарги від батьків дітей-аутистів, що в спеціалізовані школи беруть дітей (з діагнозом аутизм і близьким до нього) нехай немовних, але обов'язково з сохранненим інтелектом. Прикладом служить відбір в найближчій школі Ковчег. Всі залишилися діти, які не пройшли тест на інтелект, залишаються за бортом і їх навчання для батьків ставати просто головним болем, не всі готові погодитися на надомне навчання. Оскільки Ви провели досить вагомий і корисний на цій конференції аналіз корекційних шкіл, то не могли б Ви уточнити для батьків номера шкіл або центрів по Москві, де можуть навчатися їх "не інтелектуальні" діти.

І все-таки, яку школу порадите? щоб хороша була, і дітей не кривдили? Краще на південному сході?

29.08.2008 12:42:41, Светта

.

Коментувати можут "Особлива школа. Види корекційних шкіл"

Але що ж робити, якщо у вашій сім'ї росте особливий малюк?
Так чому ж батьки, як від чуми, біжать від корекційних шкіл і готові наймати репетиторів мало не з першого класу, аби піти в "звичайне" навчальний заклад?
Та й страшно - раптом "слабкий" старт закриє перед ним двері у великий світ?
Чому?
Що ж на іншій чаші ваг?
Чи довго дитина зможе наздоганяти однокласників без надії зрівнятися з ними?
Quot;А навіщо старатися?
Quot;Все погано?
Quot;За ким він буде тягнутися?
Ну, де ви ще знайдете команду фахівців (лікар, психолог, нейропсихолог, дефектолог), яка до кожної дитини підходить індивідуально і розробляє план дій для педагогів, батьків та учнів?