Особливості навчання в Австрії в 2019 році

  1. Життя в Австрії
  2. Переваги і недоліки навчання в Австрії
  3. Австрійська система освіти
  4. Початковий ступінь
  5. Загальна освіта
  6. спеціалізовану освіту
  7. Середня школа
  8. Вища середня школа
  9. Австрійські школи-пансіони
  10. Вища освіта в Австрії
  11. особливості навчання
  12. Якими мовами ведеться
  13. вартість
  14. Коли починається і скільки триває навчальний рік
  15. Найпопулярніші навчальні заклади
  16. Як іноземцю вступити до університету
  17. Перелік документів
  18. подальше працевлаштування

Рівень освіти в Австрії досить високий, що відображено в рейтингових списках міжнародних аналітичні агентства. Росіяни використовують можливість вчитися в республіці не тільки з метою отримання диплома, визнаного у всьому світі, але і як перший етап еміграції. Навчання в Австрії виділяється вигідною вартістю, що також приваблює наших співвітчизників. Інформація про систему освіти в республіці, її плюси і мінуси буде цікава тим, хто збирається сюди на ПМЖ або для навчання.

Життя в Австрії

Життя в Австрії

Сприятливі умови для населення країни забезпечують: високий рівень розвитку економіки, соціальні блага, вдала інфраструктура, хороша екологія і помірний клімат. Відень - столиця країни - це один з культурних центрів ЄС, а розташовані на території держави Альпи відомі своїми гірськолижними курортами. Рівень безробіття можна порівняти з середніми цифрами по Євросоюзу, тому навіть емігранти з високою кваліфікацією можуть претендувати на отримання місця.

До іноземців австрійці ставляться трохи насторожено, вважаючи їх конкурентами в боротьбі за робочі місця і дармоїдами, які отримують допомоги з держбюджету, який поповнюється за рахунок податків з населення. Життя в Австрії для російських полегшують громадські організації співвітчизників. Вони пропонують допомогу в облаштуванні на новому місці. Російською мовою в країні виходять газети, журнали, є радіостанція, працюють інтернет-видання.

Переваги і недоліки навчання в Австрії

Головним плюсом місцевого вищої освіти є його невисока вартість. За один семестр слід вносити по 400 євро, складати вступні іспити у багато закладів не потрібно. В Австрії відсутні обмеження за віком для студентів вузів. Є можливість отримання платного дистанційної освіти, воно ведеться на декількох мовах. Для росіянина навчання в Австрії дає можливість відвідувати інші країни Шенгену.

Одним з недоліків є розтягнутість у часі - для осягнення вищого рівня програми студентам потрібно близько 10 років. Російські претенденти з національним шкільним атестатом не можуть відразу вступити в австрійський вуз. Спочатку їм треба скласти іспити до вищого закладу на Батьківщині.

Викладання в навчальних закладах Австрії ведеться німецькою або англійською мовою, що вимагає їх хорошого знання. Слід також зазначити, що життя в країні для іноземного студента не дешева. Говорячи про недоліки отримання диплома в республіці, не можна не згадати і про те, що деякі професії виявляються незатребуваними в Росії.

Австрійська система освіти

До 2000 року за державним наглядом перебували тільки початкова і середня школи. Сьогодні фінансування і контроль вищих навчальних закладів здійснює національне профільне міністерство. Завдяки реформам, з оновленим законодавством система освіти отримала більш високий статус, а збалансована міграційна політика робить австрійські вузи привабливими для іноземців. Наявність диплома місцевого університету відкриває двері для подальшого працевлаштування в республіці і оформлення ВНЖ. Освіта в Австрії ділиться на кілька рівнів:

  • дошкільний;
  • загальне: середня і спеціальна;
  • вища.

Розглянемо кожен з видів, його умови та особливості.

Початковий ступінь

Цей рівень освіти вважається важливою складовою розвитку дитини. Якщо є необхідність, віддати немовля в ясла можна починаючи з 3-місячного віку. У цих закладах малюки залишаються до трьох років. І хоча дошкільна освіта в Австрії обов'язковим не є, багато батьків справедливо вважають, що відвідуючи сади малюки вчаться адаптуватися в середовищі однолітків, отримують особистісний розвиток, початкові знання про навколишній світ і суспільство.

У дитячі садки республіки приймають тих, кому виповнилося 3 роки, навчання ведеться до досягнення дитиною шести років. В установі зазвичай є три-чотири групи. У дитячих садах малюки отримують практику спілкування, самовираження. Вихователі розвивають у підопічних творчі навички, мова, вчать писати і читати, готують до школи. Дошкільні заклади є державні та приватні, а й ті, і інші - платні. Батьки самі вибирають, куди відправити дитину, або вирішують зовсім залишити його на домашньому вихованні.

Загальна освіта

Загальна освіта

Державні австрійські школи діють на безоплатній основі, за навчання в приватному закладі доведеться платити і чимало. На курс в початковому установі діти зараховуються з 6-річного віку. Період навчання становить 4 роки. Школи підрозділяються на народні, початкові, спеціалізовані. Найбільш поширений другий варіант. Після досягнення 10-річного віку учень переходить в середнє установа.

Для співвітчизників, які проживають у Відні і бажаючих продовжити освіту за російськими програмами, допоможе наявність школи при посольстві РФ в Австрії. Це найстаріше заклад діє в столиці республіки з радянських часів. При наявності вільних місць, в цій установі можуть вчитися не тільки дочки і сини співробітників посольства, а й інших представництв Росії на території Альпійської республіки.

спеціалізовану освіту

Для дітей з відставанням у розвитку, до яких потрібен інший підхід і інша програма, передбачені особливі школи - Sonderschule. Є також навчальні заклади для сліпих, глухих, що мають інвалідність, психічні відхилення. Але такі школи не надто популярні в Австрії. Батьки особливих дітей все частіше віддають перевагу звичайним закладам, користуючись своїм законним правом вибору.

Середня школа

Тривалість навчання на цьому рівні - 4 роки. На курс хлопчик чи дівчинка надходить в 10 років, а закінчує в 14. Уже на цьому рівні батьки планують майбутнє дитини. В Австрії середню освіту надають:

  • звичайні установи, що дають стандартні знання. Як правило, після закінчення таких шкіл вступ до вузу не планується;
  • гімназії, що дають поглиблені знання. Ці заклади вибирають ті, хто хоче продовжити здобувати освіту в університеті;
  • реальні гімназії, які готують слухачів до діяльності в науковій сфері.

Ці заклади вибирають ті, хто хоче продовжити здобувати освіту в університеті;   реальні гімназії, які готують слухачів до діяльності в науковій сфері

Отримання початкової та середньої освіти є обов'язковим для кожного австрійця. Батькам дається можливість самостійного вибору, куди відправити дитину.

Вища середня школа

Цей вид закладів нагадує структуру технікумів в РФ. Навчальний процес побудований таким чином, що молоді люди, які пройшли курс, отримують необхідні професійні навички за обраним фахом. У такі заклади республіки підлітки надходять в 14 років, період навчання - 4 роки.

Австрійські школи-пансіони

Цей вид установ користується великою популярністю в Австрії. span class = "marker»> Це платні приватні заклади, навчання в яких щомісяця обходиться в 500-600 євро. У таких школах не тільки дається якісне початкову освіту, а й постійно проводяться екскурсії, різні заходи, подорожі. Є пансіонати зі спортивним ухилом. Всіх учнів готують до вступу до вузу.

Читаємо також:
Як переїхати до Австрії
Як отримати громадянство Австрії жителю Росії

Вища освіта в Австрії

У країні діють 34 університети, 11 з них приватні. Практично всі вони практикують Болонську систему. <Після трьох років навчання студент отримує ступінь бакалавра, потім він може вступати до магістратури. Цей етап триває 2 роки. Для тих слухачів, хто хоче продовжити здобувати вищу освіту, існує наступний рівень - докторантура, навчання в якій триває 6 семестрів. Велика частина закладів розташовані в столиці республіки.

Серед найбільш затребуваних професій в Австрії - лікар, психолог, психотерапевт. Робота цих фахівців добре оплачується, знайти гідне місце нескладно. Гарантією високого рівня медичної освіти з боку влади республіки виступає регулювання розподілу місць в профільних університетах: 75% призначені для населення Австрії, на 25 - можуть розраховувати претенденти з країн ЄС, а студентам з інших держав дістається залишилися 5%.

особливості навчання

Витрати на отримання вищої освіти в Австрії досить високі. Однак для успішно навчаються студентів існують стипендії, діє і системи грантів від уряду, міжнародних організацій і приватних фондів. Розподіл грошей відбувається на конкурсній основі. Істотне значення мають успішність, перспективність досліджень, якими займається претендент.

На стипендію можуть розраховувати і іноземці, в основному з бідних держав. Отримання знижки на навчання або грошові виплати на дослідження допоможуть студенту, в тому числі і приїхав з Росії, отримати європейський диплом в одному з вищих освітніх закладів Австрії.

Якими мовами ведеться

У більшості випадків викладання університетах республіки ведеться німецькою. Залежно від вузу, будуть потрібні знання на рівні B2 або С1 за загальноєвропейською класифікації. Але на деяких факультетах навчання проводиться англійською мовою. Для іноземців передбачені спеціальні курси перед початком семестру. В окремих університетах використовують обидві мови.

вартість

Хоча формально вищу освіту в Австрії безкоштовне, кожен семестр вноситься мито, в середньому 400 євро. Освітні послуги за аналогічний період у Відні обійдуться майже вдвічі дорожче.

Коли починається і скільки триває навчальний рік

У вищих закладах він ділиться на два семестри. Зимовий стартує з 1 жовтня, закінчується 31 січня. Перший день літнього доводиться на 1 березня і триває до 30 червня. Таким чином, канікули в Австрії значно довше, ніж в Росії, і складають три місяці влітку і один взимку.

Графік роботи шкіл в республіці не відрізняється від чинного у нас. Здебільшого початкові і середні заклади починають навчання 1 вересня. Але деякі установи практикують зрушувати його на 1-2 тижні і стартують пізніше.

Найпопулярніші навчальні заклади

Найбільш затребувані університети Австрії перераховані нижче.

  1. Грацій. Це старовинне навчальний заклад було відкрито в 1585 році. Має 6 факультетів, співпрацює з Віденським технічним університетом. За кількістю студентів займає другу позицію.
  2. Ще більш старий - Віденський університет - був заснований в 1365 році. На 18 факультетах навчаються майже 100 тис. Осіб з 130 країн. Цього установа випустила безліч нобелівських лауреатів. Заклад вважається одним з найпрестижніших в республіці, за кількістю слухачів стоїть на першому місці.
  3. Третю сходинку за кількістю студентів в переліку австрійських вузів займає Інсбруці Леопольда і Франца, найбільший в Тіролі, утворений в 1669 році. Сьогодні на його базі функціонує 15 факультетів.

Сьогодні на його базі функціонує 15 факультетів

Кращі вузи республіки, крім перерахованих, це Академія образотворчих мистецтв, Віденська консерваторія і Медичний університет.

Як іноземцю вступити до університету

Якісь особливі вимоги до осіб, які мають державну приналежність до іншої держави, не пред'являються. Претендент може брати участь в програмі обміну або самостійно подати документи до вузу Альпійської республіки. Для тих, хто ще не цікавився, як вчинити в австрійський університет, варто знати, що багато установ зараховують студентів без попередніх іспитів. Отримати необхідний для іноземців рівень мови можна на підготовчих курсах. Єдине, що є незмінним в будь-якому випадку - для вступу до вузу треба підготувати пакет паперів.

Перелік документів

Запорука успіху кожного абітурієнта - правильно заповнена анкета. Знайти форму заявки можна на сайті того закладу, де планується навчання. Знадобляться такі документи для вступу:

  • закордонний паспорт;
  • атестат про середню освіту;
  • диплом про закінчення російського вузу (при наявності);
  • документ про те, що заявник є абітурієнтом або студентом університету в РФ;
  • медична довідка;
  • копія наказу про надходження до російського вузу (якщо людина є студентом);
  • письмову згоду батьків, якщо абітурієнту немає 18 років;
  • фотографії 35 х 45 мм.

Видаються копії документів, всі вони повинні бути перекладені на німецьку або англійську мову, бути нотаріально завірені. Крім перерахованих паперів, бажано додати підтверджують платоспроможність претендента. Подати документи треба як мінімум за півроку до початку семестру.

подальше працевлаштування

В Австрії нескладно знайти стажування студенту, який планує в майбутньому облаштуватися в країні. Вона передбачає курс лекцій і практику за обраною спеціальністю. За більшість програм доведеться внести плату. Найбільш затребувані сфери - це медицина, мистецтво, туризм. Між Австрією і РФ існує угода про стажування по лінії охорони здоров'я, тому лікарі можуть стати учасниками державної програми.

Крім згаданої, затребувані професії в Австрії - це інженери, будівельники, IT-фахівці. Громадянам, які мають відповідні дипломи, легше знайти місце. Крім того, країна відчуває нестачу в кваліфікованих медичних сестер і доглядальницях, які доглядають за хворими і людьми похилого віку. Серед осіб, що мають робочі спеціальності, шанси на успіх мають фрезерувальники, токарі.