Особливості лову судака в червні

Червень для судака - час початку активного харчування після нересту

Червень для судака - час початку активного харчування після нересту. Ловля судака на відкритій воді в цю пору року має свої особливості, без знання яких ви можете не зловити жодного великого екземпляра. Якщо весна була пізньої, то початок активного харчування може дещо затягнутися, оскільки нерест при несприятливій погоді може не відбутися.

В середині червня ловляться, в основному, самки судака, так як для самців ще не настав час, вільний від турботи про потомство. Самки ж у цей період накопичуються на глибині 5-10 метрів і лікуються після нересту. Звичайно, ні про яку активності риби в даний період годі й казати, судак НЕ буде гнатися за наживкою, і клювати можуть тільки дрібні особини. Щоб зловити велику самку, потрібно інший підхід.
На виході з ями, в якій лікуються самки, ставляться заякоренних гуртки. Наживка, піднесена до «носі» риби, змушує судака потрапляти навіть в такому пасивному стані. Залишається правильно визначити розташування ями. Для цього необхідно на вигляд спробувати знайти дуже вдалий для ями місце - бровку з різким перепадом глибини.
Осторонь від бровки (100-200 метрів) шукайте місце без течії, дно повинно бути або кам'янистим, або зрідка покритим коряжником. Тут слід заякорити підготовлені заздалегідь гуртки. Почекавши півгодини і не дочекавшись клювання, можна змінити «стоянку». Зазвичай декількох спроб буває досить для того, щоб знайти «лежбище» зграї судаків.
Ще одна хитрість - своєрідне страхування каско для бажаючих зловити велику особина - полягає в тому, що в червні судак в ямах клює в ранкові години, між дев'ятою і десятою годинами ранку. Вдень і ввечері клювання може бути поганим, навіть якщо ви правильно напали на яму.
Після 20 червня настає час посиленого харчування судака, який до останній декаді місяця повністю відновлюється від нересту. Якщо враховувати правила міграції зграї судаків, то зловити рибу в цей час не становить труднощів.
Починаючи з 2 години ночі судак «пасеться» на дрібних брівках. О 5 годині ранку зграя перебирається на глибоку бровку, щоб годуватися там до 9 годин. Після цього починається активний рух зграї по водоймі на великі відстані, що ускладнює пошук зграї. До вечора зграя повертається на глибоку бровку, і після 9-10 годин вечора знову перебирається на дрібну.
Ще одна страховка каско для чудового улову - пошук дрібної бровки в 10 вечора, і спокійна ловля там аж до перших променів сонця - на світанку судак перебирається на велику глибину.

pro-fishing.net