Особливості вступної кампанії-2013

Вступна кампанія. Більше шансів отримати безкоштовну освіту біля технарів та айтішників

Фото: Григорій Салай

Цього року найвищі шанси вступити на безкоштовне навчання - у абітурієнтів, які вирішили отримати диплом технічного або ІТ-спеціаліста: Міністерство освіти і науки збільшило кількість бюджетних місць для таких напрямків, як інформатика системний аналіз, комп'ютерні науки, комп'ютерна інженерія, системна інженерія, мікро- і наноелектроніка, телекомунікації, безпека інформаційних і комунікаційних систем, система технічного захисту інформації, управління інформаційною безпекою та ін. А ось через перенасичений енности ринку праці юристами, менеджерами по маркетингу і економістами-міжнародниками держзамовлення на ці спеціальності зменшився, пояснили нам в МОН. Так що вступити на бюджетні місця за цими профілями абітурієнтам буде складніше, ніж зазвичай.

Подача документів

Приймати заяви і документи на вступ у 2013 році вузи планують з 1 по 31 липня. Тим, кому необхідно буде пройти творчий конкурс або здати іспити, потрібно встигнути подати документи до 20 липня, оскільки ці конкурсні випробування в вузах будуть проводитися з 22 по 31 липня.

Приймальні комісії ВНЗ будуть працювати шість днів на тиждень: з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 17:00 (подекуди до 18:00) і в суботу - з 9:00 до 13:00 (або до 14:00) .

Заяви на вступ, як і в минулому році, можна подати не більше ніж до п'яти ВНЗ України, максимум на три спеціальності в кожному з них.

Документи приймають у паперовій (за поштовою адресою приймальної комісії) або електронній формі (на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЕГЕБО) http://ez.osvitavsim.org.ua). На сайті ЕГЕБО абітурієнт може знайти необхідну інформацію про обраному вузі і спеціальності.

При подачі заяви в паперовій форму вступник повинен пред'явити особисто:

- паспорт та / або свідоцтво про народження;

- атестат з додатком;

- сертифікат ЗНО (діють сертифікати ЗНО з 2008 по 2013 рік);

- медичну довідку за формою 086-о;

- копію ідентифікаційного коду;

- копію військового квитка (для хлопців);

- 6 кольорових фотокарток 3х4.

Читайте також: У Україні змінили умови вступу до вузів

Прохідний бал

У 2013 році рейтинговий бал абітурієнта складатиметься з балів сертифіката ЗНО, балів шкільного атестату та додаткових балів за досягнення в навчанні та закінчення підготовчих курсів для надходження при вузі.

Середній бал атестата переводиться у 200-бальну шкалу з округленням до десятих частин бала. Результати творчих конкурсів та іспитів оцінюються від 100 до 200 балів за кожен етап (їх не може бути більше три). Призерам Всеукраїнських олімпіад, а також Всеукраїнських конкурсів Малої академії наук зараховується додаткове бал (50 - за диплом I ступеню, 40 - II ступеня і 30 - III ступеня). Але за умови, якщо диплом переможця виданий з профільного предмету для вступу на певну спеціальність. Наприклад, з інформатики - при вступі на напрями "Прикладна математика "," Інформатика "," Системний аналіз "," Комп'ютерна інженерія "," Програмна інженерія ". Випускникам підготовчих курсів при вузі - за умови, що вони вступають в той навчальний заклад, при якому закінчили курси, - додатково нараховують до 20 балів. в результаті вступник може набрати максимум 870 балів: 600 за результатами ЗНО, 200 за атестат, 50 за успіхи в навчанні та 20 - за підготовчі курси при вузі. Але це досягнення здійсненне хіба що для дуже завбачливого вундеркінда. Щоб абітурієнт зміг брати участь в рейтинговому конкур се на вступ, мінімальна кількість балів в його сертифікаті ЗНО з непрофільних для обраної спеціальності предметів повинна дорівнювати позначці 124, з профільних предметів - 140. Можливо виняток, коли за рішенням приймальної комісії вишу все ж може прийняти абітурієнта з показником менше 124 балів по непрофільної дисципліни за умови, якщо кількість балів з профдісціпліне не нижче 170.

Читайте також: Почім в цьому році обійдеться навчання у вишах України

Кому покладені пільги

Для абітурієнтів, які цього року вступатимуть до вузів на пільгових умовах, відводиться не більше 25% бюджетних місць.

Поза конкурсом, як і в попередні роки, зараховуються:

- діти, батьки яких загинули під час бойових дій;

- діти-сироти та діти (до 23 років), позбавлені батьківського піклування;

- діти-інваліди віком до 18 років, інваліди I і II груп;

- діти-інваліди Чорнобильської катастрофи і діти до 18 років, чиї батьки загинули через Чорнобильської катастрофи; дітей чорнобильців I категорії (до 18 років) і чорнобильці I і II категорій;

- діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів I та II груп та шахтарів, що мають стаж роботи не менше 15 років;

- діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах (при вступі на гірничі спеціальності);

- діти військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов'язків;

- члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, які загинули внаслідок аварії на шахті ім. Засядько.

При рівній кількості конкурсних балів в першу чергу буде зараховано такі категорії пільговиків:

- сироти;

- члени сімей військових (при вступі до військових вузів і військові підрозділи вищих навчальних закладів);

- інваліди III групи, а також діти інвалідів з малозабезпечених сімей;

- демобілізовані з армії в рік вступу;

- діти з сімей з п'ятьма і більше дітьми;

- медалісти;

- інші категорії абітурієнтів, які визначає вуз.

437290__

терміни зарахування

Безпосередньо прийом до вузу абітурієнтів за держзамовленням, тобто на навчання за рахунок бюджету, буде відбуватися в три етапи. Перший рейтинговий список вступників буде оприлюднено 1 серпня 2013 роки не пізніше 12:00. Ознайомитися з ним можна буде на сайті інформаційної системи "Конкурс" (www.vstup.info), який почне свою роботу з 1 липня, на сайт обраного вузу або на інформаційному стенді в будівлі вузу. З моменту опублікування списку у абітурієнта буде чотири дні - по 4 серпня включно - щоб подати до приймальної комісії обраного ВНЗ оригінали документів для зарахування. Якщо вступник не приносить паперу, його видаляють з рейтингового листа, а його місце займає наступний у списку абітурієнт. Якщо всі кандидати з першого списку приносять документи своєчасно, то другого етапу зарахування не буде. У разі необхідності другий етап, тобто оприлюднення другого, оновленого рейтингу, відбудеться 5 серпня не пізніше 12:00. У абітурієнта буде три дні (по 7 серпня включно), щоб принеси до вузу оригінали документів. Якщо знадобиться третій етап, то він пройде 8 серпня 2013 (оригінали документів необхідно принести до приймальної комісії до 10 серпня включно). Остаточний список надійшли до вузу за державним замовленням буде оприлюднено 11 серпня. А список студентів-контрактників планують сформувати після зарахування на бюджетні місця, але не пізніше 25 серпня.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram