Останній шанс: виставки, які закриються після канікул

  1. "Паризькі вечори баронеси Еттінген" в Пушкінському музеї
  2. "Ілля та Емілія Кабакови. У майбутнє візьмуть не всіх" в Новій Третьяковці
  3. "Bvlgari. Чарівність жіночності" в Кремлі
  4. "Апологія помилок" в ММОМА на Петрівці
  5. "Ніський. Горизонт" в Інституті російського реалістичного мистецтва

Ви були впевнені, що ще встигнете подивитися ці виставки, і відкладали похід в музей на потім, і ось "годину Х" настав - відразу після канікул вони закриваються. Не кажіть потім, що ми вас не попереджали.

"Паризькі вечори баронеси Еттінген" в Пушкінському музеї

Ви були впевнені, що ще встигнете подивитися ці виставки, і відкладали похід в музей на потім, і ось годину Х настав - відразу після канікул вони закриваються

Фото: Агентство "Москва" / Андрій Нікерічев

Уявіть собі Париж початку минулого століття, світський салон, де збираються художники і поети, видається художній журнал, репетирують авангардний спектакль. Його господиня - польська аристократка Олена мйончинські, ненадовго сходила заміж за російського офіцера і стала баронесою Еттінген. У Парижі вона живе разом з двоюрідним братом художником Сергієм Ястребцова, відомим під псевдонімом Серж Фера. Серед їхніх друзів і завсідників салону - Пікассо, Матісс, Аполлінер і Кокто, Модільяні, якого Еттінген і Фера підтримують, Митник Руссо, для якого вони стали першими колекціонерами. На виставці зібрано все, чим славився салон баронеси упродовж півстоліття, - живопис і малюнки Руссо, Модільяні, Пікассо з французьких музеїв і приватних колекцій, роботи самих Еттінген і Фера. Обов'язково до відвідування всім, хто цікавиться паризької богемним життям часів її блискучого розквіту.

Пушкінський музей, Галерея мистецтва країн Європи і Америки XIX-XX століть, Волхонка, 14
До 13 січня; всі канікули без вихідних
Дорослий квиток 400 рублів, пільговий - 200 рублів, діти до 16 років - безкоштовно

"Ілля та Емілія Кабакови. У майбутнє візьмуть не всіх" в Новій Третьяковці

Фото: Агентство "Москва" / Андрій Нікерічев

Наймасштабніша ретроспектива живого класика і засновника московського концептуалізму, вже показана в Лондоні і Пітері. Виставка побудована як тотальна інсталяція - жанр, винайдений Кабаковим для повного занурення глядача в його художнє висловлювання. В експозиції зібрали всі головні теми і роботи, від знакових інсталяцій "Людина, що полетів в космос зі своєї кімнати" і "Випадок в коридорі біля кухні" з тазиками та каструльками до рекордно дорогого "Жука" з приватного зібрання.

Нова Третяківка, Кримський Вал, 10
До 13 січня; працює все канікули, 7 січня короткий день (до 18:00, каси і вхід до 17:00)
Дорослий квиток 300 рублів, пільговий - 150 рублів, діти до 18 - безкоштовно

"Bvlgari. Чарівність жіночності" в Кремлі

Історія італійського ювелірного дому в ключових предметах різних десятиліть. Все в їх дизайні вагомо і яскраво - камені величезні, поєднання помітні, форми масивні. Ідеально для червоних доріжок і світських виходів. Не дивно, що серед постійних клієнтів ювелірів були Елізабет Тейлор і Софі Лорен, Анна Маньяні, Одрі Хепберн і Джина Лоллобриджида. Як і інші будинки з довгою історією, Bvlgari цілеспрямовано збирає знакові прикраси минулого, викуповуючи на аукціонах і у спадкоємців. Виставка в Кремлі - рідкісна можливість побачити їх в Москві.

Музеї Московського Кремля, виставкові зали Успенської дзвіниці і Патріаршого палацу
До 13 січня; працює все канікули, перед відвідуванням варто уточнити розклад
Дорослий квиток - 500 рублів, пільговий - 250, діти до 16 - безкоштовно

"Апологія помилок" в ММОМА на Петрівці

Едуард Гороховський, Веселий пікнік, 2001., полотно, олія. Надане прес-службою ММОМА

Складно уявити, але Музею сучасного мистецтва, у якого одна з найбільш насичених в Москві виставкових програм, в грудня 2019 виповниться всього лише 20 - здається, він був завжди. Весь цей час він співпрацює і з галереями, і з колекціонерами актуального мистецтва. Виставка "Апологія помилок" - подарунок до 27-річчя галереї "Файн Арт", однієї з найстаріших в Москві, і уявлення художників, з якими вона працює. Навіть якщо цей бекграунд здається вам зайвим, на виставку коштує зайти заради самих робіт - в залах зібрані імена "першого ряду" і основні течії в мистецтві останніх років 50: Вулох, Рогінський, Шелковський, Головач, Кошляков, Виноградов і Дубосарський, Острецов, Гарунов та інші. Кілька поколінь художників, які впливали і продовжують впливати на те, як виглядає російське актуальне мистецтво.

Московський музей сучасного мистецтва, Петрівка, 25
До 13 січня; працює в звичайному режимі, крім 7 січня
Дорослий квиток - 350 рублів, пільговий - 150, діти до 7 років - безкоштовно

"Ніський. Горизонт" в Інституті російського реалістичного мистецтва

Георгій Ніський. "В дорозі". 1958-1964. Фото: Інститут російського реалістичного мистецтва

Перша велика ретроспектива важливого радянського майстра, яка зібрала значну частину написаних ним картин з 25 музеїв і приватних колекцій. Для ІРРІ він особливо важливий - кілька років тому засновник музею Олексій Ананьєв купив на аукціоні Sotheby's майже за $ 3 мільйони картину "Над снігами", найдорожчу в історії відкритих продажів художника. Ніський був переконаним реалістом - щиро захоплювався прогресом, їздив на "Волзі" (благо, держзамовлення дозволяли), захоплювався вітрильним спортом, лаяв старих майстрів за те, що в пейзажах якого-небудь Левітана неможливо "приземлити" Ту-104. Летить літак на тлі нічного неба - мабуть, найвдаліший символ його творчості, більш щирий, ніж браві радянські моряки і танкісти.

Інститут російського реалістичного мистецтва
До 27 січня; всі канікули без вихідних
безкоштовно

Ірина Осипова