Санкт-Петербурзький державний інститут кіно і телебачення є єдиним в Європі вузом, що здійснює підготовку за всім спектром спеціальностей для кіноіндустрії, телебачення та мас-медіа. Його унікальність полягає в комплексному формуванні компетенцій творчих, технічних та економіко-управлінських професій.
Історія вузу почалася на зорі ХХ століття, коли 9 вересня 1918 року в Петрограді був заснований Вищий інститут фотографії та фототехніки. За вікову історію в навчальному закладі склалися міцні традиції, що стали основою для багатьох творчих відкриттів радянського і російського кінематографа. C моменту створення інститут пройшов шлях розвитку від вузькопрофільного технічного вищого навчального закладу до комплексного універсального вузу.
СПбГІКіТ сьогодні - це:
- 33 програми вищої освіти
- 4 факультети
- 20 кафедр
- аспірантура
- 3500 студентів
Професорсько-викладацький склад інституту налічує близько 350 осіб, їх підготовка відповідає всім кваліфікаційним вимогам Міністерства освіти і науки РФ. Понад 150 педагогів відзначені галузевими та державними нагородами, понад 30 осіб мають почесні звання.
Навчання за напрямками бакалаврату, специалітети і магістратури здійснюється на наступних факультетах:
Факультет екранних мистецтв:
- Напрями підготовки: бакалаврат і магістратура "Драматургія".
- Спеціальності "Акторське мистецтво", "Звукорежисура аудіовізуальних мистецтв", "Кінооператорство", "Продюсерство", "Кінознавство", "Режисура кіно і телебачення", за спеціалізаціями "Режисер ігрового кіно-і телефільми" і "Режисер неігрового кіно-і телефільми"
Факультет управління та медіакомунікацій:
- Напрями підготовки: бакалаврат "Телебачення" і "Мистецтва та гуманітарні науки".
- Спеціальність "Режисура кіно і телебачення" (спеціалізація - "Режисер телевізійних фільмів, телепрограм").
- Напрям підготовки магістратура "Телебачення".
Факультет мультимедійних технологій і фотографії:
- Напрями підготовки: бакалаврат "Радіотехніка", "Народна художня культура", "Дизайн", "Реставрація".
- Спеціальність "Графіка" та "Режисура кіно і телебачення" (за спеціалізаціями "Режисер мультимедіа" і "Режисер анімації та комп'ютерної графіки").
- Спеціальність "Графіка" та "Режисура кіно і телебачення" (за спеціалізаціями "Режисер мультимедіа" і "Режисер анімації та комп'ютерної графіки").
- Магістратура "Народна художня культура".
Факультет додаткової освіти.
У СПбГІКіТ здійснюється підготовка фахівців вищої кваліфікації в аспірантурі за фахом "Мистецтвознавство".
Творча і наукова діяльність
Наукове життя студентів СПбГІКіТ включає в себе реалізацію дослідницьких проектів, організацію і проведення конференцій, участь у симпозіумах і предметних олімпіадах, а також інші різноманітні заходи, як на базі Інституту, так і за його межами.
Випускники і викладачі інституту не раз ставали призерами Венеціанського фестивалю, лауреатами премії "Золотий орел", номінантами на премію Американської кіноакадемії "Оскар". Інститут кіно і телебачення є володарем премії "Ніка" за внесок в розвиток кіноосвіти. Роботи студентів інституту регулярно беруть участь і перемагають в російських і міжнародних фестивалях. Студентські фільми номінувалися на студентський "Оскар", їх автори отримували призи Російського фестивалю "Кінотавр" і Берлінського кінофестивалю. Починаючи з 2001 року, інститут щорічно проводить міжнародний кінофестиваль студентських фільмів "ПЕТРУК", збираючи разом молодих і талановитих режисерів, операторів, звукорежисерів.
Міжнародна співпраця
В ВУЗі існує великий вибір програм міжнародного співробітництва. Інститут активно розвиває зв'язки із зарубіжними освітніми і науковими установами, організаціями. Підписано понад 30 угод з вищими навчальними закладами Європейського Союзу, Південній Кореї, Китаю і США про співробітництво в культурній, творчої, технічної та освітньої областях.
За підтримки Міжнародного з'їзду мовників IBC, Міжнародної асоціації виробників мовного обладнання IABM, Інституту інженерів з електротехніки та електроніки IEEE на базі НДЦ цифрового кінематографа в СПбГІКіТ щорічно проводиться Міжнародна науково-технічна конференція "Цифрові та інформаційні технології в електронній медіаіндустрії".
Навчальний заклад реалізує масштабний спільний проект з Товариством побутової електроніки Інституту інженерів електротехніки та радіоелектроніки IEEE по створенню Інтернет-каналу інформаційного мовлення. Студенти інституту створюють відеоматеріали про конференціях і симпозіумах, що проводяться товариством, і розміщують ці матеріали на створеному студентами університету каналі Інтернет - мовлення IEEE CESoc TV (http://www.youtube.com/ieeeCESocTV)
Крім того, інститут є членом і бере активну участь в роботі Міжнародної асоціації кіношкіл світу (СILEСT).
Робота з іноземними студентами:
Зі студентами працюють висококваліфіковані викладачі-філологи, які мають великий досвід роботи з іноземними студентами та пройшли перепідготовку з російської мови як іноземної. Основним завданням викладачів, провідних курс "Російська мова як іноземна", є підготовка іноземних громадян до вступу в СПбГІКіТ.
Крім аудиторних занять викладачі програми додаткової освіти організовують для іноземних учнів відвідування музеїв, виставок, театрів, екскурсії по історичних місцях Санкт-Петербурга і Ленінградської області.
Іноземні учні активно вливаються в насичену громадську і творчу життя СПбГІКіТ, демонструють свої таланти на кінофестивалі "ПЕТРУК", беруть участь у всеросійських і зарубіжних конкурсах. Творчі роботи іноземних студентів займають призові місця на різних кінофестивалях.
Відділ міжнародної освіти створює комфортні умови для навчання іноземних студентів у ВНЗ. Тут оформляють документи для отримання запрошень на в'їзд в Російську Федерацію, багаторазові візи, що дозволяють іноземним громадянам протягом року вільно в'їжджати в Росію і виїжджати з неї, здійснюють постановку на міграційний облік. У відділі міжнародної освіти іноземні учні можуть отримати кваліфіковану консультацію про основні правила реєстрації та перебування на території Російської Федерації, абітурієнти отримують вичерпну інформацію з питань прийому іноземних громадян на навчання.
Інфраструктура інституту включає:
- 2 навчальні корпуси;
- 3 гуртожитки, де створено всі умови для комфортного проживання студентів: затишні кімнати, розраховані на двох-трьох чоловік, доступ в Інтернет, пральні машини, тренажерний зал;
- ультрасучасний кіноконцертний зал, що включає в себе два цифрових кінопроектора формату 4К з можливістю демонстрації об'ємного зображення 3D в поєднанні з унікальною системою 64-канального об'ємного звуку DOLBY ATMOS;
- навчальний кіновідеоцентр;
- 2 бібліотеки, читальний зал;
- столові в кожному з навчальних корпусів;
- спортивний зал;
- спортивно-оздоровчий комплекс в Павловську, який підходить для занять як зимовими, так і літніми видами спорту.
Контактна інформація:
Офіційний сайт інституту: http://www.gukit.ru/
Анкета інституту: http://www.russia.edu.ru/idbv/#id=199
Адреса: 191119, Санкт-Петербург, вул. Правди, 13
Приймальна ректора: тел: (812) 315-72-85, факс: (812) 315-01-72
e-mail: [email protected]
Відділ міжнародної освіти:
тел: (812) 315-62-65
e-mail: [email protected]
Всі матеріали захищені законом про авторське право
HTML-код посилання: "> Санкт-Петербурзький державний інститут кіно і телебачення