- Як підготуватися до вступу: 5 кроків
- Особливості навчання в Нідерландах
- Чому абітурієнту варто вибрати Нідерланди?
- Документи для вступу
зміст:
Рішення поїхати вчитися в Нідерланди може кардинальним чином змінити все! Вас чекає нова країна з особливою культурою та історією, вам належить зануритися в інтенсивну студентську і не менш насичену культурну життя, вас чекають подорожі і нові друзі з усього світу. Тут ви відчуєте, що перед вами море можливостей, що у вас виходить у всій повноті розкривати свої таланти, що ви купуєте незамінний в майбутньому досвід навчання і роботи в мультинаціональному суспільстві.
Навчання в Нідерландах відрізняється своєю практичною орієнтованістю: вона спрямована на вміння самостійно знаходити рішення конкретних задач в будь-якій сфері науки. Десятки місцевих вищих навчальних закладів пропонують якісну освіту англійською мовою з різних спеціальностей. Гордістю країни є технічні та інженерні університети, а також бізнес-школи.
Найвідомішими вузами країни вважаються університет Амстердама, Лейденський університет, Дельфтський технічний університет, університет Гронінгена, Еразмус університет в Роттердамі, університет Маастрихта.
До змісту
Як підготуватися до вступу: 5 кроків
В Нідерланди варто їхати вчитися, якщо ви хочете отримати першокласну освіту в галузі фінансів, менеджменту, в інженерних, технічних та комп'ютерних науках, в юриспруденції або екології. Відомо, що місцевий уряд інвестує значні кошти в розвиток різних технологій, а це дає студентам можливість використовувати новітнє обладнання для досліджень в університетських лабораторіях, брати участь в міжнародних конференціях, брати участь в експериментах - і проводити експерименти самостійно.
Я пропоную вам просту покрокову інструкцію, щоб максимально ефективно і легко підготуватися до вступу до вузу. Якщо ви сповнені рішучості, то сміливо починайте йти назустріч своїй мрії про навчання в Нідерландах!
Крок 1. Починати підготовку до вступу до вузу слід як мінімум за рік. Найголовніше, чого просто необхідно приділити багато уваги, - це вивчення мови (англійської або нідерландського) і отримання мовного сертифікату. Пам'ятайте: знання іноземної мови повинно бути досить глибоким! Адже вам доведеться читати навчальну літературу, робити письмові роботи і усні презентації, спілкуватися усно і письмово з викладачами, різними державними і фінансовими установами. Так що ще до початку подачі документів потрібно зробити основний упор на придбання мовних навичок.
Вчитися тут можна англійською або нідерландською мовами. Для підтвердження знання англійської мови можна пройти різного роду офіційні тести: TOEFL, IELTS, CAE. Для підтвердження знання нідерландського - NT2. У Росії існують спеціальні курси і організації, які проводять підготовку до такого роду іспитів, так що завжди можна знайти зручний для вас варіант занять.
Для вступу до вузу необхідно набрати певний мінімум балів по одному з мовних (мінімум варіюється в залежності від обраної спеціалізації та програми): TOEFL - 213 балів за комп'ютерний тест або 550 балів за паперовий тест, IELTS - мінімум 6 балів, САЕ - мінімум оцінку " З ".
Якщо раптом ви недобрали зовсім небагато балів, то це ще не привід відкласти вступ до вузу! Ви можете подати документи і сподіватися на отримання так званого попереднього зарахування, в якому будуть обговорені умови прийому на програму. Зазвичай одним з таких умов є обов'язкове відвідування занять і успішне складання іспиту з англійської мови по завершенні року або першого семестру.
Крок 2. Отже, з мовними тестами питання вирішене. Саме час подумати над вибором вузу і програми навчання. Перш ніж ви почнете їх шукати, визначитеся, в якого роду навчальний заклад ви будете подавати документи. У Нідерландах існують два види вищих навчальних закладів: Hogeschool (вища школа) і Universiteit (університет). Основна відмінність вищої школи від університету полягає в більш узкоспеціалізірованнoй підготовці, університети ж дають більш широке в теоретичному сенсі освіту. Обидва типи установ мають право присуджувати ступені бакалавра і магістра.
Для того щоб детальніше ознайомитися з вузами в Нідерландах, а також з програмами навчання, потрібно зайти на сайт організації NUFFIC (Netherlands Organisation for International Cooperation in Higher Education) www.nuffic.nl . У розділі International Students> Study Options> Find International Study Programmes ви знайдете пошуковик з дисциплін, вузам і програмами.
Ця організація може стати вашим основним джерелом інформації про навчання в Нідерландах, про вартість навчання, про рейтинг обраного вузу в світі і всередині країни. Обов'язково ознайомтеся з інформацією на цьому сайті!
Крок 3. Ви вибрали вуз і програму. Уважно прочитайте опис програми, вимоги до вступників та терміни подачі документів. Якщо у вас виникають питання, звертайтеся до координаторів програми за уточненнями та поясненнями.
Що далі? Далі слід зареєструватися і відкрити свій аккаунт в Studielink ( http://info.studielink.nl/en/studenten ). Це єдина система для абітурієнтів та студентів для подачі документів в будь-який нідерландський вуз. Протягом всього навчання ваш аккаунт в цій системі буде служити основним джерелом інформації про вас як про студента. Через цю систему подаються документи, проходить реєстрація на нові семестри, курси і т. Д.
Після реєстрації можна почати процес подачі документів - у спеціальному розділі ви зможете знайти обраний вами вуз і програму, а також завантажити копії необхідних документів.
Крок 4. Ви підготували пакет документів, зробили з них скановані копії і завантажили все це в StudieLink. Перевірте ще раз, що ви робите все в строк. Надішліть всі документи поштою, а також надішліть через Studielink свою заявку на зарахування.
Крок 5. Проявляйте терпіння і чекайте лист про зарахування. Терміни публікації результатів повинні бути вказані на сайті університету або в описі програми. Ви також завжди можете написати координатору програми або перевірити статус своєї заявки в Studielink.
До змісту
Особливості навчання в Нідерландах
А поки ви чекаєте лист, можна поговорити про особливості навчання в Нідерландах.
Місцеві жителі дуже прості в спілкуванні. Між викладачами та студентами зазвичай не буває такої великої дистанції і часто встановлюються теплі дружні стосунки - як між колегами-вченими! Викладачі відкриті для обговорення ваших ідей, проектів, проблем з навчанням, з розумінням матеріалу. Часто будь-який курс починається з обговорення того, що б студентами хотілося б дізнатися чи зробити за час його проходження.
Основою навчання в Нідерландах є практичний досвід і рішення задач. Це означає, що на одне-два теоретичних заняття доводиться кілька практичних занять, а також додаткові проекти, колоквіуми і лабораторні роботи. Наголос робиться на самостійну роботу і пошук рішень задач. Відвідування лекцій рідко буває обов'язковим (на відміну від практичних занять). Іспити найчастіше письмові, в даний час їх все частіше замінюють різного роду проектами, презентаціями або есе. Усні іспити в Нідерландах не практикуються. Уміння вести діалог або обговорювати різні наукові теми перевіряється і оцінюється під час презентацій та колоквіумів.
У будь-якому вузі є цілий штат співробітників, які займаються наданням різного роду допомоги та підтримки студентам: ментори або радники по навчанню допоможуть вибрати спеціалізацію, організувати навчальний процес і підготовку до занять, знайти потрібні матеріали до курсів.
Студенти в Нідерландах люблять не тільки вчитися, а й активно і весело проводити час. Студентські суспільства, групи з різних видів спорту або мистецтва, за інтересами і по країнам - вам завжди буде куди піти і де знайти однодумців.
Вартість навчання на бакалаврській програмі може варіюватися від 4 до 7 тис. Євро в рік. На магістерській - від 7 до 18 тис. Євро в рік. Оплата може бути одноразовою (за рік) або рівними частинами протягом 2 семестрів. Багато нідерландські вузи надають різні стипендії або гранти для навчання, що покривають його повністю або частково. Більш детальну інформацію про стипендії та гранти можна запросити у координатора програми.
Також існують національні стипендії та стипендії Європейського союзу, які можуть фінансувати ваше навчання в університеті. За посиланням www.eurogates.ru можна прочитати про різні стипендії в Нідерландах.
І, звичайно ж, проживання. Часто вузи не мають власних гуртожитків. Але при будь-якому вузі є компанія, яка займається розміщенням студентів в спеціальних студентських будинках.
Також великий вибір студентського житла забезпечується приватними особами або невеликими житловими організаціями. Кімнату або квартиру можна знайти на одному з сайтів з оренди житла: kamernet.nl , kamer.nl . Вартість студентського житла варіюється від 150 до 600 євро на місяць. Вартість залежить від кількості осіб в кімнаті, від розмірів житла, а також від зручностей, які доступні мешканцям. Зазвичай студенти знімають мебльовані кімнати в студентських будинках, де туалет, душова і кухня є загальними.
Прожитковий мінімум без урахування оплати житла становить 400-600 євро на місяць: сюди включені витрати на транспорт, харчування, різного роду абонементи, навчальні матеріали, одяг, медична страховка.
До змісту
Чому абітурієнту варто вибрати Нідерланди?
Це єдина неангломовних країна, де більше 90% населення вільно говорить англійською. Так що іноземні студенти відчувають себе тут вільніше і впевнено.
- Дипломи місцевих вузів визнаються в усьому світі. Якість освіти оцінюється як дуже високий.
- Вартість навчання тут нижче, ніж у багатьох інших країнах. В середньому навчання обходиться від 7 до 18 тис. Євро в рік.
- Нідерланди зручно розташовані щодо відомих європейських столиць. Дістатися звідси до Парижа, Брюсселя або навіть Лондона можна всього за пару годин.
- Після закінчення вузу в Нідерландах будь-яку іноземну студент має право продовжити дозвіл на проживання і отримати дозвіл на роботу терміном на рік, щоб спробувати знайти роботу в країні.
До змісту
Документи для вступу
- Дійсний закордонний паспорт.
- Нотаріально завірений переклад атестата зрілості і / або результатів ЄДІ (на англійську або голландську мову). У разі, якщо ви подаєте документи ще до закінчення школи, вам необхідно надати офіційно завірений лист навчального закладу, де вказані терміни, в які ви отримаєте атестат, і перераховані основні предмети і проміжні оцінки за ним.
- Мотиваційний лист, де ви пояснюєте свій інтерес до програми, до предметів, які збираєтеся вивчати і розповідаєте про себе і свої плани на майбутнє.
- Резюме з контактною інформацією та даними про місце навчання та / або роботи.
- Результати мовного іспиту (сертифікат IELTS, TOEFL або CAE).
- Після надходження знадобиться також Апостильований оригінал свідоцтва про народження (в особливих випадках можна Апостильовані копію свідоцтва про народження).
До змісту