Освіта в Німеччині. Вартість навчання у ВНЗ Німеччини> de-portal.com

  1. семестровий внесок
  2. Безкоштовна освіта в Німеччині?
  3. Державна допомога на навчання BaföG
  4. Як відкрити поточний рахунок в німецькому банку?
  5. Альтернатива: ощадкнижка

Багато ВНЗ Німеччини стягують плату за навчання в розмірі до 500 євро в семестр.
У багатьох випадках для студентів-іноземців діють особливі правила. Чи стягує навчальний заклад мито за навчання або її введення тільки планується, можна дізнатися в студентському секретаріаті (Studentensekretariat) або бюро по зарахуванню (Immatrikulationsbüro).
Студенти з України та Росії можуть отримати стипендію від Служби академічних обмінів Німеччини (DAAD). Якщо у Вас немає стипендії від DAAD, то крім плати за навчання для оформлення візи на навчання потрібно буде відкрити блокований рахунок або купити дорожні чеки на суму, яка розраховується за формулою: 650 Євро на місяць помножити на кількість місяців навчання. Якщо ж немає можливості відкрити блокований рахунок, необхідно знайти в Німеччині людини, який дав би за вас поручительство в місцевому відомстві у справах іноземців. Бажано, що б це був близький родич.
Студенти, які не уклалися в певну кількість семестрів (зазвичай мова йде про 14 семестрах або 7 роках навчання), повинні розраховувати на те, що їм доведеться платити за навчання підвищене мито. Більшість федеральних земель вже затвердили порядок справляння мита за перевищення часу навчання. Мито ця може досягати 800 євро за семестр.

семестровий внесок

Незалежно від наявності в університеті мита за навчання, всі студенти починаючи з першого семестру повинні платити грошовий внесок, який йде в каси адміністрації університету, Товариств взаємодопомоги студентів (Studentenwerk) і в студентського комітет ACТА (AstA). Розмір внеску коливається від 15 до 200 євро в семестр в залежності від того, входить сюди проїзний квиток на громадський транспорт (Semesterticket) чи ні.

Безкоштовна освіта в Німеччині?

Плата за навчання "Studiengebühren" в німецьких вузах, як правило, не стягується. Однак це питання все частіше піднімається в дебатах, що стосуються політики в галузі вищої освіти. У деяких федеральних землях плату за навчання стягують зі студентів, значно перевищили нормативні терміни навчання у вузі. У приватних вузах, яких в Німеччині поки не так багато, навчання коштує дорого, як, втім, і в інших приватних вузах світу, наприклад - в США.
Якщо не брати до уваги незначної суми внеску за семестр, навчання в німецьких університетах - безкоштовне. Внесок за семестр рідко перевищує 100 євро. За рахунок цих коштів фінансуються товариства взаємодопомоги студентам і Об'єднаний студентський комітет (AstA). У багатьох університетських містах внесок за семестр включає в себе і регіональний проїзний квиток, за яким, перш за все, у великих містах, можна безкоштовно користуватися міським громадським і регіональним міжміським транспортом.

Державна допомога на навчання BaföG

Забезпечення матеріальних потреб студентів в Німеччині регламентується федеральним законом про сприяння в отриманні освіти - "Bundesausbildungsförderungsgesetz" або сокращенно- "BAföG". Головною передумовою для отримання державної допомоги, згідно з цим законом, є нездатність батьків студента (у віці до 30 років) надавати йому відповідну підтримку. Розміри державної допомоги залежать від доходів батьків і самого студента, в разі, якщо він має роботу.

Виплата державної допомоги продовжується до тих пір, поки студент не перевищує "планового терміну навчання" (Regelstudienzeit), визначеного в Положенні про навчання і проведенні іспитів. В університетах це, як правило, - 9 семестрів, а в спеціалізованих вузах 7-8 семестрів. Винятки робляться у випадках академічних відпусток по хвороби, народження і догляду за дитиною.
Тільки 50% одержуваних в якості державної допомоги засобів є власне посібником. Інша частина суми - це безвідсотковий кредит, який студент повинен повернути державі. У деяких випадках на державну допомогу BАföG можуть розраховувати і студенти-іноземці. Більш детальну інформацію ви отримаєте в Товаристві взаємодопомоги студентів кожного окремого ВНЗ, в структурі якого є спеціальний відділ стипендій - BaföG-Amt.

Як відкрити поточний рахунок в німецькому банку?

Для відкриття поточного рахунку Girokonto в Німеччині необхідний паспорт або посвідчення особи. Більшість банків пропонують можливість користуватися рахунком через Інтернет (online-banking).
Переконайтеся в тому, що у вас буде можливість здійснювати автоматичного перекладу грошей (Daueraufträge і Lastschriftaufträge)!

Альтернатива: ощадкнижка

Той, хто хоче накопичити певну суму грошей, може класти їх на "ощадкнижку" - Sparbuch. Це не що інше, як спеціальний рахунок в тому ж банку. Відсотки на ньому вище, ніж на поточному рахунку.
Але, є одне "але": рахунок-ощадкнижка Sparkonto не замінить вам поточного рахунку, оскільки ви вже не зможете переводити з нього гроші на інші рахунки, не кажучи вже про автоматичні перекладах (Dauerauftrag і Lastschriftverfahren).
інформація підготовлена de-portal.com
за матеріалами www.study-in-germany.de

вивчають німецьку

Безкоштовна освіта в Німеччині?
Як відкрити поточний рахунок в німецькому банку?