- Як оформити переведення колишнього іноземця на іншу роботу
- Особливості сплати податків і страхових внесків
Роботодавець виграє від отримання іноземним працівником російського громадянства. Наприклад, відтепер йому можна буде доручити роботу, яку він не міг виконувати, будучи іноземцем.
Маючи паспорт громадянина РФ, людина може працювати з будь-якої професії або спеціальності, а не тільки за вказаними в дозволі на роботу. Так що після отримання російського громадянства при бажанні роботодавця і за згодою самого співробітника його можна буде перевести на іншу роботу.
До речі сказати, 18 березня 2014 року в Москві було підписано Договір між Україною і Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та освіті в складі Російської Федерації нових суб'єктів (далі - Договір). Республіка Крим вважається прийнятою до складу нашої країни з дати підписання Договору.
До входження Криму до складу РФ дана територія була частиною України. Раніше постійно проживають в Криму громадяни України працевлаштувалися в Росії за правилами, передбаченими для іноземців. Однак у зв'язку з наданням Республіці Крим та місті Севастополі статусу суб'єктів РФ і в силу ст. 4 Федерального конституційного закону № 6-ФКЗ вони були автоматично визнані громадянами Росії з дня прийняття нових суб'єктів до складу РФ, за винятком осіб, які протягом одного місяця після цієї дати заявили про своє бажання зберегти наявне у них і (або) їх неповнолітніх дітей інше громадянство або залишитися особами без громадянства.
Прочитайте корисні статті по темі:
Кримчани, які не заперечували проти російського громадянства, в силу ч. 2 ст. 4 Федерального конституційного закону № 6-ФКЗ повинні були бути забезпечені російськими паспортами протягом трьох місяців з дня приєднання Криму до Росії, тобто до 17 червня 2014 р
Відповідно до п. 16 Положення про паспорт громадянина РФ, утв. постановою Уряду РФ від 08.07.1997 № 828 та п. 21 Адміністративного регламенту Федеральної міграційної служби з надання державної послуги з видачі та заміни паспорта громадянина Російської Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської Федерації на території Російської Федерації, утв. наказом ФМС Росії від 30.11.2012 № 391, заміна національного паспорта громадянина Республіки Україна на російський в середньому мала зайняти:
- 10 днів з дня прийняття заяви, якщо громадянин подавав документи в ФМС Росії за місцем проживання;
- два місяці, якщо документи були подані не за місцем проживання.
Разом з тим громадяни України, які постійно проживали на півострові на день його входження в Росію і з яких-небудь причин не встигли оформити паспорти до 17 червня 2014 р продовжують отримувати документи і в даний час.
Прочитайте корисні статті по темі:
Відповідно, колишні українські громадяни, а нині громадяни Росії отримали всі трудові права, гарантовані трудовим законодавством РФ, з дня прийняття нових республік до складу РФ, і правила, що стосуються необхідності отримання дозволу на роботу і т. П., На них не поширюються.
Що стосується осіб, які виявили бажання зберегти українське громадянство, то їх залучення до трудової діяльності продовжує здійснюватися за правилами, передбаченими Законом про іноземців.
Відповідальність за порушення міграційного законодавства
Як оформити переведення колишнього іноземця на іншу роботу
Переклад оформляється за загальними правилами, встановленими трудовим законодавством. Спочатку полягає письмове додаткову угоду про переведення, після цього видається відповідний наказ. Запис про постійне переведення вноситься до трудової книжки працівника та його особисту картку.
Крім того, новоспечений росіянин може бути прийнятий на роботу, до якої іноземні громадяни просто-напросто не допускаються. Зокрема, на об'єкти і в організації, діяльність яких пов'язана із забезпеченням безпеки РФ, перелік яких затверджений постановою Уряду РФ від 11.10.2002 № 755.
Прочитайте корисні статті по темі:
В силу п. 3 ст. 14 Закону про іноземців громадяни інших держав, які тимчасово перебувають на території РФ, не має права обіймати посади головного бухгалтера або іншої посадової особи, на яку покладається ведення бухгалтерського обліку. Після отримання російського громадянства вчорашній іноземець може бути призначений головним бухгалтером за умови відповідності вимогам, що пред'являються до цієї посади.
Практичне питання на тему отримання російського громадянства іноземним працівником
З урахуванням встановленої квоти ми можемо приймати на роботу не більше п'яти іноземців. Зараз їх четверо - п'ятий недавно отримав російське громадянство. Виходить, ми можемо взяти ще одного?
Іноземні працівники, яким було надано російське громадянство, не враховуються при визначенні допустимої частки іноземних працівників.
Так, наприклад, в 2014 р згідно з постановою Уряду РФ від 19.12.2013 № 1191 «Про встановлення на 2014 рік допустимої частки іноземних працівників, використовуваних господарюючими суб'єктами, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі і в області спорту на території Російської Федерації» допустима частка іноземних працівників у роздрібній торгівлі алкогольними напоями, включаючи пиво, становить 15% від загальної чисельності працівників.
Прочитайте корисні статті по темі:
Значить, після отримання іноземцем російського громадянства частка іноземних працівників зменшується, і роботодавець може взяти ще одного такого співробітника в межах встановленої пропорції.
Також хочеться звернути увагу на таку обставину. За загальним правилом іноземним громадянам, які тимчасово перебувають або проживають в РФ, забороняється працювати поза межами суб'єкта РФ, де їм видано дозвіл на роботу (дозвіл на тимчасове проживання). Винятки встановлені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.07.2010 № 564н. Відповідно, які тимчасово перебувають або проживають на території РФ іноземні громадяни, які отримали російське громадянство, можуть бути спрямовані у відрядження в будь-яке місто без будь-яких обмежень, в тому числі за тривалістю поїздки.
Особливості сплати податків і страхових внесків
Зміна правового статусу працівника після отримання ним громадянства РФ впливає на виконання роботодавцем обов'язку зі сплати податків і страхових внесків.
Прочитайте корисні статті по темі:
Роботодавець зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати співробітника. Відповідно до ст. 207 Податкового кодексу РФ ПДФО сплачується:
- фізичними особами, які є податковими резидентами РФ;
- фізичними особами, які не є податковими резидентами РФ, але які отримують доходи від джерел в РФ.
Відсоткова ставка ПДФО залежить, звичайно, не від громадянства особи, з доходів якого утримується податок, а від часу, яке він перебуває на території Росії протягом року. Але в будь-якому випадку серед громадян країни відсоток резидентів більше, ніж серед іноземців. При цьому податковим резидентом РФ визнається фізична особа, фактично перебуває в РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 наступних поспіль місяців. Перебіг терміну фактичного перебування фізичної особи на території РФ починається на наступний день після календарної дати, яка є днем прибуття цієї особи на територію РФ (ст. 6.1 НК РФ).
Прочитайте корисні статті по темі:
Розмір ПДФО для резидентів РФ становить 13% від винагороди за виконання трудових обов'язків на території РФ, для нерезидентів РФ - 30% (пп. 1, 3 ст. 224 НК РФ).
Чи можна перерахувати суму сплаченого податку з доходів іноземного працівника під час отримання ним статусу резидента РФ?
Якщо на дату сплати ПДФО іноземний працівник не був податковим резидентом РФ, але після отримання громадянства РФ його статус змінився, то ПДФО, утриманий за ставкою 30%, підлягає перерахунку за ставкою 13%. Відповідно до п. 1 ст. 231 НК РФ зайво утримані суми ПДФО підлягають поверненню на підставі заяви платника податків.
Прочитайте корисні статті по темі:
Також потрібно мати на увазі, що з доходів іноземних громадян, які тимчасово перебувають в РФ, не нараховуються страхові внески на обов'язкове медичне страхування, на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством. Відповідно, якщо іноземні працівники отримають російське громадянство, вони будуть визнані застрахованими за відповідними видами страхування, і у роботодавця виникне обов'язок зі сплати обов'язкових страхових внесків.
Зверніть увагу: з 1 січня 2015 року згідно з новою редакцією ст. 7 Федерального закону від 15.12.2001 № 167-ФЗ «Про обов'язкове пенсійне страхування в Російській Федерації» страхові внески на обов'язкове пенсійне страхування повинні будуть сплачуватися на всіх без винятку іноземних громадян, які працюють за трудовим договором, у тому числі тимчасово перебувають в РФ, незалежно від терміну договору.
Стаття опублікована в журналі "Довідник кадровика" №10, 2014р.
Виходить, ми можемо взяти ще одного?Чи можна перерахувати суму сплаченого податку з доходів іноземного працівника під час отримання ним статусу резидента РФ?