Отримання ІПН дітьми: коли варто це робити і хто не має права вимагати

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

12 грудня 2017, 4:30 Переглядів: 12 грудня 2017, 4:30 Переглядів:   Приймальна комісія

Приймальна комісія. Вимога надання ІПН не відповідає нормам МОН.

"Син наступного року вступає до коледжу, і в приймальній комісії сказали (також це вимога є на сайті навчального закладу), що потрібно надати ІПН код. У нас його немає, так як синові 15 років. Чи законно з боку коледжу вимагати ІПН, і якщо так, як його отримати? " - Гліб Тарасов, Київська область.

Відповідає Олександр Мацапура, молодший юрист компанії Investment Service Ukraine:

Реєстраційний номер платника податків ви маєте право не подавати до навчального закладу, так як такого вимоги немає в нормативно-правових актах МОН. Такого умови не було в правилах проведення вступної кампанії минулого року, немає його і в п. 6 розділу VI "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2017 році", де прописаний перелік документів, необхідних для вступу, і який затверджений Наказом МОН №1236 від 13.10.2016 року, а також "Умовами прийому на навчання певного освітньо-кваліфікаційного рівня".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

При цьому міністерство залишило право за вузами, коледжами і технікумами слідувати своїм внутрішнім правилам і запитувати додаткові документи у абітурієнтів, якщо ця необхідність пов'язана з якимись особливостями надходження на якусь конкурсну позицію або певну спеціальність. З листа читача виходить, що така вимога під час вступу на всі спеціальності в навчальному закладі. Це виходить за рамки правил, затверджених МОН. На цій підставі можна нести документи до приймальної комісії без ідентифікаційного коду. Якщо в навчальному закладі вимагатимуть ІПН, така дія можна оскаржити в судовому порядку.

Перед фактичним походом рекомендую вам написати лист у МОН, щоб вам дали роз'яснення. Якщо ж ви вирішите оформити довідку про присвоєння ІПН, то для цього вам самостійно (так як син не досяг шістнадцятиріччя) або разом з сином варто звернутися в підрозділ Державної фіскальної служби України за місцем реєстрації. При собі потрібно буде мати паспорт - ваш, як батька, свідоцтво про народження сина (паспорт, якщо є), - і написати відповідну заяву, форму якого ви повинні будете взяти у фахівців фіскальної служби. Готовий документ буде протягом п'яти робочих днів. Забрати його теж може як батько, так і дитина, пред'явивши паспорт або свідоцтво про рожденіі.Ви також можете відмовитися від ідентифікаційного коду через релігійні переконання. Відмова оформляється у фіскальній службі, про що в відомстві видають документ. Його ви також можете пред'являти на вимогу.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що робити, якщо біометричний паспорт довго не видають: українцям дали поради.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Що робити, якщо у дитини немає ІПН, а приймальна комісія коледжу вимагає його надання". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи законно з боку коледжу вимагати ІПН, і якщо так, як його отримати?