Овочі та фрукти: інвестиційний клімат Півдня Росії

Овочівництво і плодівництво в Росії впевнено набирає обертів - зростає продуктивність, прибутковість і технологічність сектора

Овочівництво і плодівництво в Росії впевнено набирає обертів - зростає продуктивність, прибутковість і технологічність сектора. За оцінками експертів, це пов'язано зі збільшенням держпідтримки, при чималому ролі девальвації рубля і контрсанкцій.

Чотири з п'яти регіонів-лідерів з виробництва тепличних овочів представляють південь Росії. А лідером серед російських регіонів з виробництва плодово-ягідних культур є Краснодарський край. Однак варто зазначити, що технічний і інвестиційний потенціал регіонів ПКФО і ЮФО по овочах і фруктах ще далеко не повністю освоєно.

За словами Дмитра Медведєва, держпідтримка АПК країни в поточному році перевищить 220 млрд рублів. Комісія Мінсільгоспу РФ з відбору інвестиційних проектів вибрала інвестпроекти для державного субсидування. Примітно, що перші три регіони-лідери за кількістю відібраних проектів і обсягом коштів на відшкодування - це суб'єкти ПКФО і ЮФО: Чеченська республіка, Краснодарський край і Ставропольський край.

Таким чином, Уряд РФ виділить 3,63 млрд рублів в якості державної субсидії суб'єктам півдня Росії на створення і модернізацію об'єктів агропромислового комплексу.

Останнім часом, активний інтерес до сектору проявляють інвестори. За словами Олександра Ткачова, Міністра сільського господарства РФ, галузь отримує все більше уваги, в тому числі, з боку іноземних компаній.

На даний момент, в Національному рейтингу інвестиційного клімату в суб'єктах РФ, Краснодарський край займає найвище місце серед регіонів ПФО і ПКФО - 7 рядок рейтингу, будучи одним з найбільш привабливих регіонів для діяльності в РФ, де створені прозорі та зрозумілі умови роботи. У першій двадцятці південь Росії представлений також Чеченської республікою, яка зайняла 14 місце.

Як повідомили в аграрному відомстві Краснодарського краю, в 2017 році загальна сума держпідтримки аграріїв складатиме 6,9 млрд рублів. На садівництво буде виділено 472 млн рублів, з яких значна сума - 371 млн рублів - піде на закладку садів загальною площею 1200 га.

Серед поточних інвестиційних проектів - закладка яблуневого саду в Новокубанському районі ТОВ «Південна плодоовочева компанія». Обсяг інвестицій в проект складе 573,4 млн руб. В рамках проекту, планується закласти яблуневі сади інтенсивного типу на площі 154 га, із застосуванням систем крапельного зрошення та захисту насаджень від граду.

В АПК Ставропольського краю, за підтримки федерального центру в розмірі 18 млрд рублів, за останні три роки створено 2 тис. Робочих місць, залучено 22 млрд рублів інвестицій. На 2017 рік поставлено завдання щодо збільшення виробничих потужностей переробки овочів і фруктів, за допомогою збільшення субсидій для АПК вдвічі.

Так, в Іпатовскій районі Ставропольського краю планується побудувати завод по глибокій переробці овочів. Проектна потужність виробництва складе 2,9 тис. Тонн сушеної продукції і 5,5 тис. Тонн шокової заморозки в місяць. Сировина буде застосовуватися для виробництва рубаних м'ясних виробів, обсипання для ковбас і риби, суміші спецій і овочів, продуктів швидкого приготування, супів, каш, сухофруктів і сухих маринадів. Завдяки реалізації проекту, з'являться 70 нових робочих місць.

За даними влади Республіки Крим, сільське господарство є одним з головних драйверів припливу інвестицій на півострів. Зараз в регіоні реалізується близько 170 інвестиційних проектів на загальну суму більш ніж 200 млрд рублів. Обсяг інвестицій в основний капітал республіки Крим в першому кварталі цього року, в порівнянні з тим же періодом минулого року, зріс майже в 5 разів. За заявою міністра сільського господарства Криму Андрія Рюмшина, в поточному році основна увага в республіці приділяють садівництву і виноградарству.

Наприклад, реалізується проект по створенню агропромислового парку Вересаєве на 4 тис. Га в Сакському районі з передбачуваним обсягом інвестицій в 20 млрд рублів. Термін реалізації проекту складе близько 5 років, термін окупності - близько 7 років. Проект реалізується за підтримки Корпорації Розвитку Криму. На території парку буде розвиватися садівництво, овочівництво, виноградарство і тепличні господарства.

За заявою Заступника міністра РФ у справах Північного Кавказу Михайла Развожаева, федеральна підтримка інвестпроектів ПКФО в 2018 році буде подвоєна. А Мінкавказ Росії посприяє створенню інвестиційного фонду для підтримки проектів у сфері АПК на Північному Кавказі, дорожня карта якого повинна бути підготовлена ​​найближчим часом.

Серед інвестиційних проектів овочівництва і суміжних галузей, що реалізуються в Чеченській республіці, - проект будівництва овочесховища ТОВ Медікс на 4 тис. Т. Завершення проекту заплановано на 2018 рік. Проект включений до держпрограми «Розвиток Північно-Кавказького федерального округу». Загальний обсяг інвестицій в проект складе 231,9 млн руб при терміні окупності в 5,5 років.

Матеріал підготовлений командою аналітиків компанії Vostock Capital в рамках підготовки до 3 міжнародному інвестиційному форумі та виставці Агроюг-2017.

АПП «Ставропіллі»: створення сучасної виробничо-збутової інфраструктури. З 2017 року заплановано розвиток таких основних напрямків: м'ясопереробний завод, плодоовочевої комплекс, завод з виробництва заморожених овочів і сублімованої продукції, завод по глибокій переробці кукурудзи та суміжних виробництв. Термін реалізації проекту до 2020 року.

Агрокомбінат Ставрополь: будівництво тепличного комплексу площею 10 га, один з найбільших інвестиційних проектів Ставропольського краю. Проект знаходиться в початковій стадії реалізації, яка пройде в 2 етапи. Вартість першого етапу будівництва 262 млн.рублів. Потужність - 5,5 тис.тонн овочів закритого ґрунту.

ТОВ «Сонячний дар» (АПХ ЕКО-Культура): будівництво тепличного комплексу по виробництву овочевих культур площею 100 га.

Запросити повний список інвестиційних проектів АПК Півдня Росії: http://dev.forumagroyug.com/agro-projects/