Літо - спекотна пора для ЗАГСів. Московський регіон в останні роки встановлює весільні рекорди . Кількість бажаючих зареєструвати свої відносини постійно зростає, і популярність цих казенних закладів стає все більше. як вибрати ЗАГС , Де найкрасивіші РАГСи, які нові послуги пропонуються молодятам і які останні тренди в церемоніях одруження, а також чим відрізняються столичні РАЦСи від підмосковних, з'ясовувала кореспондент РІАМО.
Влада Москви планують відкрити ЗАГС на мальовничому мосту в 2016 році >>
Хто останній?
Кількість шлюбів в Москві і області зростає. У 2014 році був поставлений рекорд десятиліття - в столиці було зареєстровано майже 100,5 тисяч пар, що на 3,9 тисячі більше в порівнянні з 2013 роком і на 8,2 тисячі вище показників 2012 року. Підмосков'ї не відстає: 65 тисяч шлюбів в 2014 році перевищили цифри 2013 року на 5%.
Рекордні показники говорять і про збільшення навантаження на РАГСи і Палаци одружень, що не завжди позитивно позначається на якості обслуговування. У піковий період з червня по вересень, на який припадає близько 45-50% укладених шлюбів, які бажають подати заяву можуть зіткнутися з «нічними дискусіями» у дверей популярних московських РАГСів.
Пари, для яких конкретна дата і час реєстрації грають важливу роль, не хочуть ризикувати і готові на все, щоб їх час не зайняли інші. Так на різних весільних форумах з'являються списки, де майбутнє подружжя шикуються в віртуальну чергу. Увечері, попереднім дня подачі заяви , У дверей заповітного закладу чергу перетворюється в реальну. Тих, хто не подбав про появу свого імені в таких списках заздалегідь, швидше за все, чекає або перенесення дати, або незручний час: рано вранці або ближче до закриття РАГСу.
«Ми не рекомендуємо вибирати популярні РАГСи, під які створюють штучні черги для подачі заяв», - ділиться думкою генеральний директор весільного агентства «Підкова» Марина Степаненко.
Крім черг на подачу заяви, ажіотаж породжує і масу інших незручностей. З метою обслужити всіх бажаючих Палаци одружень і РАГСи збільшують кількість пар, що реєструються в годину. Такий захід тягне до штовханині в холах, що заважає проводити фото- і відеозйомку, також може скоротити тривалість церемонії. Іноді гостям навіть не дозволяють привітати молодят в урочистому залі, так як на підході наступна пара.
В цьому плані в Підмосков'ї одружитися зручніше. Так, у багатьох РАЦСах Москви одній парі відводять 10-15 хвилин, тоді як в підмосковних РАЦСах цей час становить 30 хвилин.
Кожен шостий шлюб укладається в Підмосков'ї з іноземцем >>
Весільна міграція
Останнім часом між Москвою і Московською областю намітилася «міграція» молодят. У пошуках пам'ятних вражень закохані вибирають місця, що відрізняються від звичної обстановки. Москвичі прагнуть за місто, а жителі Підмосков'я, навпаки, їдуть в столицю.
Серед столичних жителів набирають популярність виїзні церемонії реєстрації шлюбу. «Зараз молоді все частіше віддають перевагу розпису в неторжественно обстановці, замість якої роблять красиву і зворушливу виїзну церемонію», - зазначає керівник агентства «КіноЛюбовь» Ірина Корнєва.
«Буває, що в розпал літа молоді їдуть подалі від Москви в підмосковні РАГСи, так як там менше людей, і, відповідно, менша черга», - зазначає Корнєєва.
Дійсно, для московських пар, які обрали для весільного банкету заміський готель або ресторан на лоні природи, часом простіше заїхати по дорозі до обласного ЗАГС, де в тиші і без поспіху можна зареєструвати свої відносини .
Спостерігається і протилежна тенденція серед жителів Підмосков'я - вони реєструють шлюб в Москві. «У цьому випадку, як правило, пари бажають розписатися в« рейтинговому »РАГСі з красивим інтер'єром і зручним розташуванням в центрі столиці», - розповідає керівник весільного агентства Дмитро Дрюнін.
Така тенденція теж цілком виправдана: сьогодні багато РАГСи Підмосков'я поступаються в оздобленні столичним. До того ж, в області немає як таких Палаців одруження, призначених спеціально для проведення урочистих весільних церемоній, в основному РАГСи реєструють акти цивільного стану. У РАЦСах урочисті церемонії реєстрації проводять тільки по вихідним, так як в будні вони займаються звичайними відвідувачами. Під Палацах одруження тільки одружують, вони "заточені" на весілля, відповідно, там і оздоблення багатший, і немає сторонніх людей, що прийшли по пересічних питань, і, головне, у Палацах одруження урочисті церемонії проводять у будь-який день, по буднях теж.
Однак ситуація поступово змінюється, найближчим часом планується відкриття першого підмосковного Палацу одруження в Барвисі .
Молодята в Москві найчастіше укладають шлюб в п'ятницю і суботу >>
Як вибрати ЗАГС?
Багато фахівців в організації весіль одностайно вказують на те, що найважливіший фактор при виборі РАГСу - його місце розташування. Оскільки молодята в такий важливий для себе день не хочуть стояти в пробках, через завантаженість московських доріг часто головним критерієм стає мінімізація часу, витраченого на дорогу.
«Загси в очах багатьох наречених і женихів сьогодні все більше нагадують паспортний стіл, без якого шлюб неможливий», - зазначає фахівець весільного агентства «Family» Олег Алма.
На його думку, ЗАГС є проміжною точкою в поїздках по Москві і області, і головне - це зручне розташування по шляху від будинку до місця фотосесії або банкету.
Другим за значенням параметром експерти називають декор приміщення.
«Весілля - це пишне і романтичне свято, пам'ять про якого, крім молодят , Будуть зберігати фотографії. Тому в першу чергу ЗАГС повинен мати чудові оздоблення своїх залів », - вважає Дмитро Дрюнін.
Хоча московські установи, як правило, більш ефектні, але і серед підмосковних можна виділити Королівський, Раменский, Серпуховской, Железнодорожненскій, Нарофомінского і інші РАГСи, які не поступаються столичним.
Решта критеріїв вибору, скоріше, вже індивідуальні. Наприклад, деякі РАГСи мають обмеження по кількості гостей, так як зали для проведення церемоній невеликі. Зазвичай співробітники дозволяють присутність не більше 15-20 чоловік. Просторі місткі зали - швидше виняток, серед них - Таганський, Чертановський, Бабушкінський, Вернадський, Нарофомінского, Пушкінський, Сергієво-Посадський РАГСи.
Важливою умовою є і наявність місткої парковки і зручного під'їзду для весільних кортежів. Непогано, коли прилегла до ЗАГСу територія має мальовничі місця для зйомки, а будівля має парадний вхід і презентабельний зовнішній вигляд. Наприклад, Палац одружень №5 на території Ізмайловського кремля в Москві, ЗАГС на ВВЦ, що сховався серед павільйонів виставкового комплексу, Дубровицький ЗАГС Подільського району , Розташований у палаці князя Голіцина.
Наявність спеціальних кімнат нареченого і нареченої дозволить провести фотозйомку в спокійній обстановці, без ризику, що в кадр потраплять гості з чужого весілля. Красиві, оригінальні інтер'єри, сходи, дзеркала додадуть прекрасних фото в весільний альбом. Жива музика або можливість програти улюблений трек під час реєстрації створять неповторну атмосферу. І, звичайно, важливий і доброзичливий персонал допоможуть підтримати святковий настрій. Все це деталі є важливими атрибутами для тих, хто хоче організувати «весілля своєї мрії».
Весілля в садибі
Незважаючи на те, що ЗАГС і навіть Палац одружень - установи казенні, з нальотом радянського минулого, останнім часом вони намагаються запропонувати своїм гостям різноманітні послуги, що вибиваються зі звичного процедури реєстрації шлюбу і дозволяють зробити весілля оригінальним і такою, що запам'ятовується.
Головною тенденцією можна назвати організацію реєстрацій в культурно-історичних місцях столиці. Послуга ця платна і обійдеться парі від 25 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від місця проведення плюс держмито в розмірі 350 рублів. Але воно того варте.
Сьогодні у молодих є можливість провести церемонію в парку-садибі «Коломенське» (Нагатінський ЗАГС), в Оперному будинку на території паркового комплексу «Царицино» (Царицинський ЗАГС), в Італійському будиночку в садибі «Кусково» (Перовський ЗАГС), в парку «Кузьменко» (Рязанський ЗАГС), навіть в будинку- музеї А. С. Пушкіна на Арбаті або в картинній галереї Іллі Глазунова (Хамовницький ЗАГС), а також на Поклонній горі (Кутузовський РАГС), в садибі «Любліно» (Палац одружень №3), в Петровському шляховому палаці (Таганський ЗАГС), на території Московської патріархії при Свято-Даниловому монастирі (Палац одружень №1).
Крім того, в стінах самих РАГСів можливі додаткові послуги. Наприклад, в деяких з них організовують невеликі фуршети, а в Чертанівський є послуга «репетиція весілля» і навіть розбитий зимовий сад для фотосесій в холодну пору року.
І хоча весілля багатьом сучасним парам бачиться як досить стандартне захід, а відвідування РАГСу - лише необхідна формальність, жителі столичного регіону можуть похвалитися солідним вибором можливостей, як перетворити церемонію реєстрації шлюбу в справжню казку.
Свято «Втікачі нареченої» пройшов в Подольську. ФОТО >>
Анна Семенова