Палаци Санкт Петербурга і як вибрати для першого знайомства з містом

  1. Найцікавіші місця північної столиці
  2. Резиденція перших імператорів країни
  3. Розташування
  4. Відгуки туристів
  5. Інформація для відвідувачів
  6. Корисна інформація
  7. Скарбниця російських талантів
  8. Розташування
  9. Відгуки туристів
  10. Інформація для відвідувачів
  11. Корисно знати
  12. Фамільна княжа резиденція
  13. Розташування
  14. Чому це варто побачити
  15. Відгуки туристів
  16. Інформація для відвідувачів
  17. Корисно знати
  18. Розкішний палац Меньшикова
  19. Розташування
  20. Чому це цікаво
  21. Відгуки туристів
  22. Інформація для відвідувачів
  23. музей музики
  24. Розташування
  25. Чому це цікаво
  26. Відгуки туристів
  27. Інформація для відвідувачів

Друзі, всім привіт!

А що якщо я скрізь не встигну? Чи вистачить мені тижні щоб відвідати всі палаци? Чому мої предки не могли побудувати собі такі хороми?

Ці та інші питання обрушаться на вас при потрапляння в чарівний антураж Санкт-Петербурга. Але не переживайте з пресом відповідальності впоралися ми - вийде і у вас.

Сьогодні я познайомлю вас із знаменитими історичними пам'ятниками північній столиці, пишність яких неможливо передати словами. Це краще побачити на власні очі, повірте, ніяке фото не передасть всієї краси будівель. Ніякої віртуальний гід не зрівняється з «живим» відвідуванням визначних пам'яток.

Найцікавіші місця північної столиці

Вперше опинившись в північній столиці, складно не розгубитися, голова просто йде обертом. Що робити, якщо час обмежений, а хочеться побувати у всіх цікавих місцях міста? Адже кожен куточок північній столиці - пам'ятка.

Знайомство з Санкт Петербургом валить новачків в туризмі в замішання, тому раджу діяти за планом, і не піддаватися паніці. Не бійтеся, ви все встигнете, якщо не відійдете від наміченого курсу.

Які палаци Санкт Петербурга потрібно побачити туристу, вперше відвідав місто?

записуйте:

  • Зимовий палац
  • Михайлівський палац
  • Юсуповський палац
  • Меньшиковський палац
  • Шереметьєвський палац

Що? Пропустив Маріїнський палац, Володимирський, Строгановський, Анічков і Мармуровий палаци? Ну так це вже десятка. А якщо копатися предметно, то ми і ще їх з десяток наберемо. Але це вже іншим разом, при більш детальному вивчення.

Резиденція перших імператорів країни

Зимовий Палац до 1917 року був головною резиденцією імператорської. Архітектором виступив Франческо Бартоломео Растреллі. Чудовий будинок виконано в стилі бароко. На жаль, оригінальна внутрішня обробка до наших днів не вціліла через пожежі 1837.

Палац - це триповерхова будівля, що має величезний парадний двір всередині. Одні фасади справляють величезне враження. Пишний декор у вигляді скульптур і ваз, за ​​задумом архітектора, як би говорить про велич російської імперії.

Розташування

Адреса: Палацова площа, д.34

Сьогодні до колишньої царської резиденції примикають ще кілька будівель, разом всі вони утворюють Державний Ермітаж, де зберігається безліч експонатів.

Сьогодні до колишньої царської резиденції примикають ще кілька будівель, разом всі вони утворюють Державний Ермітаж, де зберігається безліч експонатів

Відгуки туристів

Оскільки Зимовий палац є нині частиною Державного Ермітажу, туристи діляться яскравими враженнями, перебувають в захваті і від розкішного інтер'єру залів, і від представлених в них експонатів. Єдине, що часто засмучує мандрівників - величезна черга в касу.

Інформація для відвідувачів

Години роботи: з 10.30 до 18.00. У середу - до 21.00. У понеділок організація не працює.
Офіційний сайт: museum.ru/M106 і hermitagemuseum.org

Вхідні білети:

  • 700 рублів (680 якщо онлайн) - вхідний квиток в Головний музейний комплекс і Головний Штаб, Зимовий палац Петра I, Палац Меньшикова, Музей Імператорського фарфорового заводу
  • 400 рублів - вхідний квиток в Головний музейний комплекс і Головний Штаб, Зимовий палац Петра I, Палац Меньшикова, Музей Імператорського фарфорового заводу для громадян РФ і Білорусі
  • 1020 рублів - вхідний квиток в Головний музейний комплекс і Головний Штаб, Зимовий палац Петра I, Палац Меньшикова, Музей Імператорського фарфорового заводу, який діє протягом двох днів. Краща пропозиція на ринку)) Продається тільки онлайн ось тут hermitageshop.ru/tickets/
  • На шару - дошкільнятам, школярам, студентам, пенсіонерам Росії і все-все-все в 1-й четвер місяця (обов'язково отримання безкоштовного квитка)

Можна дістатися:

  • тролейбусом (№1,7 та 10),
  • автобусом №7,
  • маршрутним таксі (№128,129,147)

Корисна інформація

Каси перестають працювати в 17-00, а головний орієнтир в пошуку - шпиль Адміралтейства. Детальніше про Зимовому палаці і Ермітажі читайте в цієї статті .

Скарбниця російських талантів

Ще один музей, який, безсумнівно, раджу відвідати - Михайлівський палац.

Палац був побудований Карлом Россі в 1819-1825 році для брата Олександра I - Михайла Павловича. Палац є шедевром архітектури російського класицизму. До наших днів дійшли лише два інтер'єру - це Білий зал і Головний вестибюль. Російське музичне Суспільство, відоме також як музичний салон Петербурга зароджувалося саме в Білому залі.

Вже Микола II розпорядився про організацію в палаці музею. Так як в Ермітажі для полотен російських художників було дуже мало місця, все їх картини імператор вирішив перемістити в Михайлівський палац (Російський музей).

З тих пір колекція поповнилася величезною кількістю нових творів мистецтва. Заглянувши в цей музей, можна насолодитися красою опочівален перших людей держави Російської.

Розташування

Адреса: вул. Інженерна, 4
Поруч знаходиться Михайлівський театр і Михайлівський замок.

Що можна побачити

Твори мистецтва російських талантів, розкішні інтер'єри в стилі романтичного класицизму. 400 000 експонатів, що охоплюють весь період російського мистецтва за 10 століть.

Відгуки туристів

Туристи, які відвідали Михайлівський палац, діляться тільки позитивними враженнями. Навіть в зимовий час з вікон музею відкривається приголомшливий вид, а роботи російських талантів радують око.

Інформація для відвідувачів

Вартість відвідування палацу (включаючи корпус Бенуа): особам, які досягли 18 років - 300 рублів, студенти і люди похилого віку, які перебувають на пенсії мають знижки на квиток, вони платять 150 рублів. Але можна придбати і комбо-квиток. Детальніше читайте в моїй статті, присвяченій Російському музею.
Робочі години: понеділок, середа, п'ятниця, субота, неділя - з 10:00 до 18:00. Щочетверга палац приймає гостей до 21:00.
Офіційний сайт: rusmuseum.ru

Корисно знати

Михайлівський палац все дуже часто плутають з Михайлівський замком. Розташованим неподалік. Замок був резиденцією і мрією імператора Павла I. Сьогодні тут теж організована експозиція «Особи Росії» і деякі інші тимчасові виставки.

Фамільна княжа резиденція

Ще одне з найпрекрасніших архітектурних будівель - Юсуповський палац розташовано на набережній р. Мийки. Старовинний особняк використовують для проведення дипломатичних зустрічей, міжнародних конференцій і симпозіумів.

Розташування

Адреса: вул. Набережній р. Мийки, д. 94
Палац знаходиться неподалік від Маріїнського театру і Ісаакіївського собору.

Чому це варто побачити

Зали палацу чудово збереглися до нинішніх часів. Опинившись всередині особняка, можна відчути, як і чим жили дворяни Санкт-Петербурга в XVIII-XIX столітті. Талановиті архітектори після війни 1941 року відновили деякі приміщення, не порушивши при цьому цілісності унікального культурного пам'ятника.

Відгуки туристів

Відсутність довгих черг до кас і суєти - явний плюс, який відзначають багато допитливі мандрівники. Без екскурсії до палацу не пустять - це мінус, якщо турист бажає на самоті побродити по залах.

Інформація для відвідувачів

Палац готовий прийняти відвідувачів щодня з 11-00 до 18-00, перерви і вихідних немає.

Ціни на екскурсії:

  • Оглядова - 450 рублів;
  • з аудіогідом - 700 рублів;
  • Окрема по темі вбивства Распутіна - 350 рублів.

Офіційний сайт: yusupov-palace.ru
Пенсіонери мають право на пільговий квиток.

Корисно знати

У самому палаці є невеликий сімейний театр зі своєю афішею і уявленнями. А якщо пройтися закутками симпатичного підвального поверху, то вийдіть на недороге кафе-їдальню.

А якщо пройтися закутками симпатичного підвального поверху, то вийдіть на недороге кафе-їдальню

Розкішний палац Меньшикова

Маєток губернатора Меньшикова використовували і як житлове, і як службове приміщення. Після його посилання тут розташовувався кадетський корпус, випускником якого був знаменитий Суворов. Сьогодні Меньшиковський Палац - один з філій Державного Ермітажу (докладніше про роботу музею ви можете дізнатися тут ).

Розташування

Адреса: Університетська набережна, д.15
Як дістатися: на метро - до станції «Василеостровская», автобусом - № маршрутів 7 і 24 до зупинки «Університет».

Чому це цікаво

В обробці застави застосовані найдорожчі і сучасні матеріали, частина яких була спеціально привезена із зарубіжжя, можна познайомитися з історією російської держави, культурою часів Петра Великого.

Відгуки туристів

Всі відвідувачі, вперше побувавши в маєтку, вражені пишнотою і розкішшю кімнат. З вікон палацу відкриваються дивовижні види, цікаво побачити старовинні предмети меблів і справжні речі імператора і сім'ї Меньшикова.

Інформація для відвідувачів

Час роботи збігається з годинами роботи інших будівель Ермітажу (з 10.30 до 18.00). У середу і п'ятницю відкрито до 21.00. Неробочий день - понеділок.
Вартість входу: 300 рублів.
Офіційний сайт: hermitagemuseum.org

музей музики

Ще одне чудове архітектурна будівля Санкт-Петербурга, на яке я раджу звернути увагу - Шереметьєвський палац. Він належав графу Шереметьєва аж революції 1917 року. Потім тут розташовувався музей дворянського побуту, а далі його віддали в розпорядження науково-дослідному інституту. У 1989 році будівлі перейшло музею Музики.

Розташування

Адреса: Набережна р. Фонтанки, д.34
Поруч знаходиться Державний Драматичний театр «На ливарному», Анічков міст.

Чому це цікаво

У музеї відвідувачами пропонується познайомитися з унікальними музичними експонатами, побутом дворян XVIII-XX століть, і дізнатися історію роду Шереметьєвих.

Відгуки туристів

Колекція музичних інструментів цікава і дорослим мандрівникам, і маленьким туристам. Багато в захваті від інтер'єрів залів. Періодично проводять виставки сучасних художників, що деяких піддає в подив. Вони вважають, що сучасне мистецтво незграбно виглядає на тлі розкішних інтер'єрів XVIII століття.

Інформація для відвідувачів

Робочі години: з 11.00 до 19.00 (в середу палац починає прийом гостей з 13.00 до 21.00).
Робочі дні: понеділок - понеділок.
Вартість квитка: 220 рублів для іноземних туристів, 100 рублів - жителям Росії і країн СНД. Школярі та студенти з Росії та країн СНД мають пільгу, для них квиток коштує 50 рублів.
Офіційний сайт: museum.ru/M102

Санкт-Петербург - це унікальне місто. Тут завжди є що подивитися і чим зайнятися. Ми за свої 6 днів візиту встигли багато, але, звичайно ж, не все. Чи не хочете нічого пропустити? Чи не хочете витратити весь ваш візит на неістотні речі і виїхати з Північної столиці ні з чим?

Тоді свій візит потрібно правильно спланувати!

    1. Замовте собі путівник по Санкт-Петербургу (в Озон або тут) або по Ермітажу заздалегідь. Це допоможе вам відразу по приїзду почати освоєння столиці, а не втрачати час на акліматизацію і пошуки книгарні.
    2. Визначтеся з програмою і замовте хоча б одну екскурсію по Санкт-Петербургу від професіоналів своєї справи. Після цього самостійні огляд визначних пам'яток Пітера піде веселіше і продуктивніше)). Якщо ви приїхали групою, то дивіться екскурсії тут. Хочете чогось унікального, тоді вам сюди.
    3. Якщо можете, то купуйте відразу потрібні вам квитки онлайн. Купуйте квитки в Ермітаж, на театральні вистави і, звичайно ж, концерти, розваги та ресторани. Про те як ми хвацько економили по 50% на концерті групи «Цегла», відвідування ресторану «Mangal House» і катання на корабликах по Неві за допомогою сервісу Biglion читайте в моїх статтях про наше перебування в Петербурзі.

Так що дійте!

Так що дійте

Отже, це був мій ТОП-5 палаців північній столиці, які я раджу відвідати туристу, вперше опинився в прекрасному місті на Неві. Сподіваюся, моя стаття буде для вас корисною і допоможе в підготовці до вашого самостійного подорожі.

Підпишіться на мій блог і ви дізнаєтеся ще багато цікавого і корисного з нашої поїздки в Пітер і як нам вдалося за практично за 7000 рублів удвох побачити всі головні визначні пам'ятки міста на Неві за 6 днів.

Приємного вам подорожі!

З повагою автор блогу Віктор Коровін !

А що якщо я скрізь не встигну?
Чи вистачить мені тижні щоб відвідати всі палаци?
Чому мої предки не могли побудувати собі такі хороми?
Що робити, якщо час обмежений, а хочеться побувати у всіх цікавих місцях міста?
Які палаци Санкт Петербурга потрібно побачити туристу, вперше відвідав місто?
Пропустив Маріїнський палац, Володимирський, Строгановський, Анічков і Мармуровий палаци?
Чи не хочете нічого пропустити?
Чи не хочете витратити весь ваш візит на неістотні речі і виїхати з Північної столиці ні з чим?