- пам'ятки Хабаровська
- Хабаровський державний цирк
- Амурський міст (Олексіївський міст)
- Підводний тунель під Амуром
- Мультицентр «Арлекін»
- храми Хабаровська
- Свято-Преображенський кафедральний собор.
- Храм Преподобного Серафима Саровського.
- Музеї
- Хабаровський музей археології.
- Далекосхідний художній музей.
- Театри
- Крайовий театр музичної комедії.
- Хабаровський крайовий театр юного глядача
- парки
- Міський парк культури і відпочинку "Динамо".
- Дитячий парк імені А.П. Гайдара.
Місто Хабаровськ названий на честь землепроходца 17 століття Єрофєєв Павловича Хабарова (Росія), який на судах пройшов по всьому Амуру. У 1858 році грунтувався як військовий пост. Зараз площа міста Хабаровська становить 386 кв. кілометрів з чисельністю населення понад 600 тисяч чоловік.
При помірних кліматичних умовах взимку (пор. Температура -19,8 ° C) випадає мало снігу, а влітку (пор. Температура +21,3 ° C) навпаки - дощитиме.
Хабаровськ - дивно мальовниче місто на Далекому Сході. Він вабить своєю природною красою. Любителів природи, полювання і риболовлі може зацікавити те, що Хабаровський край має великі лісові, земельні, водні природні багатства. Його ліси за своїм складом різноманітні (від листяного до широколистяних кедрових деревостанів). Радує багатство тваринного світу: лось, косуля, изюбр, соболь, видри, колонок, горностай, росомаха, рись та інші. Також великі запаси водоплавної і борової дичини. 98% території краю зайняті мисливськими угіддями. А в річках і озерах мешкає більше 100 видів риб, в т. Ч. І осетрові.
Вражає і заворожує краса озера Байкал. А що проходять повз нього поїзда зупиняються, щоб дати можливість пасажирам помилуватися і навіть спробувати на смак дуже схожу на джерельну воду.
Озеро Байкал
Деяких же вабить міська краса. Пам'ятки Хабаровська неможливо подивитися за один день. Але це реально зробити, якщо затриматися в місті трохи довше. Зняти квартиру подобово і вперед!
пам'ятки Хабаровська
амурський стрімчак
Цей пам'ятник федерального значення є символом Хабаровська. З цього місця відкривається чудовий вид на річку Амур і сопки. Тут, на набережній, часто гуляють жителі міста і туристи. На цьому місці знаходиться поворот річки.
Амурський скеля. Хабаровськ.
Хабаровський державний цирк
Вважається одним з наймолодших цирків Росії. Вперше його змогли відвідати в 2001 році. Цьому будинку немає аналогів в нашій країні. При цьому воно повністю відповідає технічним вимогам сучасної архітектури. За цей довгий час на його манежі пройшли гастролі не тільки циркових артистів з Росії, але і з інших країн. Крім того в наш час цирк має гарний технічним і звуковим оснащенням, світлом. Від цього номера артистів виглядають ще яскравіше і привабливіше.
Хабаровський державний цирк
Амурський міст (Олексіївський міст)
До 1917 року називався Олексіївським (в честь царевича Олексія Миколайовича). Зараз є мостовим переходом через Амур. Через величі цієї грандіозної будови також називається «Амурським дивом». Його зображення знаходиться на п'ятитисячний купюри квитка Банку Росії.
Амурський міст. Хабаровськ.
Підводний тунель під Амуром
Був відкритий в жовтні 1942 року як залізничний тунель, дублюючий міст через річку Амур. Його протяжність 7198 м. Над будівництвом працювали тисячі людей (від фахівців до укладених). Транссибірська магістраль в Хабаровську - унікальна споруда під водою на залізницях Росії.
Залізничний тунель. Хабаровськ.
Тимчасово відпочити від міської метушні або ж приємно провести час з дітьми можна на міських ставках цього міста. Це єдина композиція з верхнього, середнього і нижнього ставків, кожен з яких по-своєму гарний.
Нижній став здивує своїми фонтанами зі світловою ілюмінацією, дітей відверне скульптурами персонажів з мультиків і ігровими майданчиками з атракціонами. На набережній представлені стели міст-побратимів Хабаровська.
Міські ставки. Хабаровськ.
Середній ставок є найглибшим. Тут можна покататися на водних велосипедах і човнах. На верхньому ставку також є фонтани зі світловою ілюмінацією. Вечірньої пори проходять концерти класичної музики з лазерним шоу. Є місця для глядачів. У парку проходить виставка скульптур з дерева.
Мультицентр «Арлекін»
Це великий розважальний центр для дітей. Складається з чотирьох поверхів, на яких розташовуються різноманітні розваги для дітей: атракціони, ігрові автомати, кафе, магазини дитячого одягу та багато іншого. Тут можна відмінно відзначити будь-який дитяче свято. Адреса: знаходиться в дитячому парку імені А. Гайдара.
храми Хабаровська
Храм Святителя Інокентія Іркутського
Є найстарішим спорудою, так як був відомий вже з 1870 року. Дерев'яна будівля змінювалося на кам'яне в стилі ХVII століття. Багаторазово добудовувалося (були встановлені золоті куполи з хрестами, зведено дзвіницю).
Храм Святителя Інокентія Іркутського. Хабаровськ.
Свято-Преображенський кафедральний собор.
Для прихожан був відкритий в 2004 році. Серед храмів вважається третім за величиною після Храму Христа Спасителя в Москві і Ісаакіївського - в Санкт-Петербурзі (висота 95 м.)
Свято-Преображенський кафедральний собор. Хабаровськ.
Храм Преподобного Серафима Саровського.
Ще в 1993 році на місці цього храму була непролазна гай. 25 квітня в пам'ять преподобного Серафима Саровського створився православну парафію. Люди молилися на ікону, прикріплену до модрини. Пізніше тут поставили хрест. І тільки в 2003 році був закладений перший камінь, як початок майбутнього храму. Цей випадок є унікальним в тому, що люди буквально молитвами і спільною працею створили капличку. Храм Преподобного Серафима Саровського виконаний в стилі православного зодчества.
Храм Преподобного Серафима Саровського. Хабаровськ.
Музеї
Хабаровський крайовий музей ім. Н.І. Гродеково.
У цьому музеї налічується понад 400 тисяч одиниць зберігання. Тут можна подивитися на експонати фауни і флори Далекого Сходу (від риб до історії Далекого Сходу Росії). Для дітей є інтерактивна ігрова площадка, створена за принципом "hands on" (експозиція "Селянське подвір'я"). Тут діти грають, з ними займаються і проводять майстер-класи.
Хабаровський крайовий музей ім. Н.І. Гродеково.
Хабаровський музей археології.
В музеї налічується приблизно 160 тисяч археологічних експонатів. Там розповідають про історію краю, про древні народи Приамур'я, Шереметьєвський пісаніци. Колекція щорічно поповнюється співробітниками музею, які беруть участь в наукових експедиціях, іноді з японськими колегами.
Хабаровський музей археології.
Далекосхідний художній музей.
Для відвідувачів цей музей був представлений в 1931 році. До 20-го століття колекція картин активно поповнювалася з таких джерел як: Ермітаж, Третьяковська галерея, Державний Російський музей. Тому зараз є найбільшою і найціннішою на всьому Далекому Сході. Галерея не тільки багата полотнами знаменитих художників (Рєпіна, Шишкіна, Тиціана, Рубенса і ін.), Іконописом давньоруських майстрів, а й має хорошу колекцію старовинної зброї.
Однак і зараз далекосхідний художній музей періодично поповнюється шедеврами сучасних майстрів з різних країн. На постійній основі проводить такі виставки: "Мистецтво російського Далекого Сходу", "Мистецтво Західної Європи", "Вітчизняне мистецтво до 1917 року" та інші. Чи влаштовує театралізовані концерти та вистави для дітей.
Далекосхідний художній музей. Хабаровськ.
Театри
Хабаровський крайовий театр драми.
Заснований в 1946 році на місці колишньої будівлі НКВС. Все почалося зі спектаклю, присвяченого героям Великої Вітчизняної війни. Має великий зал, розрахований на 600 чол. Вистави ставляться на твори вітчизняних, зарубіжних, а також сучасних класиків.
Хабаровський крайовий театр драми.
Крайовий театр музичної комедії.
Заснований в 30-і роки оперетою «Сільва» І. Кальмана, театр спочатку називався театром "Комічної опери". Взимку 2008 року театр комедії підвищив свій статус і придбав свою теперішню ім'я - Крайовий театр музичної комедії. На його сцені працюють такі артисти як: В. Хозяйчев, І. Желтоухов, Т. Маслакова та інші. Зараз же театр розширює свій жанровий діапазон, успішно гастролює, працює над прокатом своєї сцени іншими театрами.
Крайовий театр музичної комедії. Хабаровськ.
Хабаровський крайовий театр юного глядача
Організований в 30-і роки до сих пір працює над вихованням підростаючого покоління, бере до уваги особистість кожного юного глядача. На сьогоднішній день на сцені йде понад 400 вистав.
Хабаровський крайовий театр юного глядача
парки
Центральний парк культури і відпочинку
Знаходиться в центрі міста Хабаровська на березі річки Амур. Має у своєму розпорядженні пляжем, розважальними атракціонами, можна перекусити в кафе. Вечорами в парку проходять дискотеки.
Центральний парк культури і відпочинку. Хабаровськ.
Міський парк культури і відпочинку "Динамо".
Розташовується в центральній частині міста. Цей природний комплекс оголошений пам'ятником природи крайового значення. Є прокат ковзанів.
Міський парк культури і відпочинку "Динамо". Хабаровськ.
Дитячий парк імені А.П. Гайдара.
У парку імені А.П. Гайдара можна чудово відпочити з дітьми. Тут є все, що до душі малюкам: атракціони, гойдалки, гірки та ін.
Дитячий парк імені А.П. Гайдара. Хабаровськ.
Якщо хоча б один раз побувати в цьому мальовничому куточку Далекого Сходу, ще довго залишаться в пам'яті всі його принади. З рішучістю можна сказати, що кожна людина знайде собі захоплення до вподоби. Будь то відрядження або ж відпочивальник неодмінно варто зупинитися на деякий час в місті Хабаровську на красивою річці Амур, знявши квартиру подобово.