пам'ятки Бєлгорода

  1. Білгород - біле місто Білгород - південне місто Росії, адміністративний центр однойменної області....
  2. Театри
  3. Білгород - місто герой

Білгород - біле місто

Білгород - південне місто Росії, адміністративний центр однойменної області. Розкинувся в більшій мірі по правому березі річки Сіверський Донець, правій притоці Дону, межує з Україною. За даними 2014 року чисельність населення Білгорода склав 379 508 осіб. У Росії це місто було найпершим удостоєний звання «Місто військової слави».

Панорама Бєлгорода
Панорама Бєлгорода

Назва «Бєлгород» походить від слів «білий» і «місто». Є кілька припущень появи цього поєднання. Згідно з першим варіантом: білим місто назване через білого кольору кам'яних стін фортеці. Інший варіант пов'язує слово «білий» з крейдяний горою. Її називали «Білою горою», на схилах якої і варто Білгород. Тоді з цього випливає, назва приймає значення - «місто на білій горі».
На староруської мовою слово «Бєлгород» звучить як «світло зроблений будинок, який несе світло». У літописі збереглися й інші назви: Біла Вежа, Білоград, Білогород.

Спочатку Білгород заснували в якості захисного зміцнення в 1593 році за указом царя Федора Івановича, так як в той час була міжусобиця з кримськими татарами. У тому ж році поряд з Бєлгородом звели і прилеглі до нього міста - оскопили і Валуйки. Протягом всього 17 століття Бєлгородці відчайдушно боролися за свою свободу, відображаючи досить часті набіги кримських татар протягом цього часу. Особливо виділяється перемога воєводи Івана Татева 1600 року. 1623, 1624 і 1625 року битви з татарами, в яких білгородський народ також здобув перемогу.

Встоявши перед турками, Білгородська фортеця все ж була зруйнована поляками і литовцями в смутні часи. Все місто було повністю спалене. Багато людей тоді загинуло. А фортеця відбудували знову до 1613 року, проте тепер її довелося перенести на лівий берег Дінця. Але так як лівобережжі часто затоплялося, до 1650 року місто знову повернувся на колишнє місце, на якому він стоїть і донині.

Білгород - це багатонаціональне місто. По всій його території налічується близько 100 національностей. З них більшу частину займають російські, а після них - українці. За адміністративним поділом місто ділиться на два великих округу: Східний і Західний.

Сьогодні Білгород має розвинену інфраструктуру. Це економічний, науковий, культурний і духовний центр Центрально-Чорноземного району Росії, неодноразово займав перші місця по чистоті і впорядкованості серед російських міст з чисельністю населення від 100 до 500 тисяч чоловік.

Південне місто наділений сприятливими кліматичними умовами з среднеянварской температурою мінус 6,1 ° C і середньою температурою липня - 21,8 ° C. Тут досить спекотне літо і прохолодна зима.

Пам'ятки Бєлгорода неможливо подивитися за один день. Але це реально зробити, якщо затриматися в місті трохи довше. Зняти квартиру подобово в Бєлгороді і вперед!

пам'ятки

Завдяки географічному розташуванню Бєлгорода, його лісостеповій і чорноземної зоні місто може по праву пишатися красою своїх околиць. До сих пір збереглися спогади тих давніх часів, коли тут в 16 столітті були споруджені оборонні споруди. Разом з ними і Миколаївський чоловічий монастир (нині Свято-Троїцький Холковський монастир) - єдиний в своєму роді печерний монастир Бєлгородської області.

Свято-Троїцький Холковський монастир, Чернянский район
Свято-Троїцький Холковський монастир, Чернянский район

Білгород побудований поблизу крейдяних і вапняних відкладень, а перше поселення розташовувалося на крейдяній височини і все його будови були з вапняку.

Можна виділити Храм Архангела Гавриїла, який є будинковим храмом Білгородського державного університету. Зведена над водою церква має невеликі розміри, проте дуже красива. Переважно її відвідують студенти і викладачі ВНЗ, яким вона служить опорою в духовному житті. Тут проходять лекції та семінари, піднімаються питання духовного і морального відтворення держави і нації, сім'ї та особистості.

Храм Архангела Гавриїла, університетська площа БелГУ
Храм Архангела Гавриїла, університетська площа БелГУ. Білгород.

Щоб мати достатнє уявлення про місто можна відвідати його музеї, адже саме вони зберігають історію і речові докази різних часів з дня заснування міста. Наприклад, музей народної культури, в якому зберігаються унікальні документи про освіту міста, предмети побуту та костюми, розповість про історію російського селянства, його побутового життя і звичаї.

Будучи в центральній частині міста можна зайти в Музей-діораму «Курська дуга. Білгородське напрямок », яка є найбільшою російською діорамою. Діорама, розміром полотна 1005 квадратних метрів, відображає найбільша танкова битва ВВВ, що стало переломним моментом захисту Курського виступу. У цьому музеї можна отримати повне уявлення про знаменитій битві від її початку до завершення.
На відкритій музейної майданчику на показ виставлена ​​бойова техніка, яка брала участь у Великій вітчизняній війні.

Музей-діорама Курська битва
Музей-діорама Курська битва. Білгородське напрямок, вулиця Попова, будинок 2

Разом з цими музеями можна багато дізнатися з історії Білгорода в Музеї зв'язку, експозиція якого представлена ​​старовинною технікою (більшість в робочому стані); Історико-краєзнавчий музей, експозиції якого розповідають про флору і фауну краю, а також про його природних пам'ятках.

Театри

Театри можна вибрати на будь-який смак. Дітей можна зводити в ляльковий театр або дитячий музичний театр. Предметом гордості останнього є якісне сценічне оформлення, а супроводом кожного спектаклю служить «жива» музика справжнього оркестру, що значно робить будь-який виступ яскравим і виразним.

Дитячий музичний театр, вулиця Першотравнева, будинок 2А
Дитячий музичний театр, вулиця Першотравнева, будинок 2А

Також в місті діє театр моди «Пантера». На його подіумі проходять демонстрації брендового одягу, які здійснюються професійними моделями. Крім цього тут влаштовуються танцювальні шоу під супровід виступів вокальних виконавців.
Своїм музичним мистецтвом може приємно здивувати філармонія, до складу якої входять: симфонічний, джазовий і оркестр російських народних інструментів; камерний хор, вокально-хореографічний ансамбль «Білогір'я».

Бєлгородська державна філармонія, вулиця Білгородського полку, будинок 56А
Бєлгородська державна філармонія, вулиця Білгородського полку, будинок 56А

Можна сходити в Драматичний театр, який названий на честь земляка - Михайла Семеновича Щепкіна. Це був великий російський актор, один із засновників вітчизняної акторської школи.

Тут же на площі, поруч з театром, можна пройтися по пішохідній зоні, так званої алеї трудової слави. Вона була відкрита в 2002 році і до цих пір щороку поповнюється новими іменами белгородцев, які досягли успіхів і заслужили шану і славу в різних галузях: агропромисловому комплексі, енергетиці, житлово-комунальному господарстві, правоохоронних органах, в установах охорони здоров'я, пенсійного забезпечення населення, науки і освіти та багатьох інших.

Неподалік розташовані парки Перемоги і Леніна. Перший з них розкинувся на мальовничих берегах річки Везелка і є улюбленим місцем прогулянок жителів і туристів. Особливо велелюдно тут буває вечорами. Окрасою парку є світломузичний фонтан, в якому встановлена ​​скульптура лева (символи Бєлгорода). Влітку біля річки працює пункт прокату човнів. З дітьми можна погодувати качок або відвідати дитяче містечко.

Річка Везелка, парк Перемоги
Річка Везелка, парк Перемоги. Білгород.

А головними атрибутами парку є численні скульптури, присвячені пам'яті перемоги у ВВВ: алея Героїв, пам'ятник маршалу Жукову, монумент визволителям.

Фонтан Непереможний, Парк Перемоги
Фонтан "Непереможний", Парк Перемоги. Білгород.

У цьому місці можна просвіщати підростаючі покоління про великий подвиг їх недалеких предків. У парку імені В.І. Леніна є маса всяких атракціонів - це різні каруселі (від малого до великого), паровозики, батути, автодром і електромобілі, тир, колесо огляду і багато іншого. Парк модернізований по новітньому зарубіжному проекту, поєднав у собі як широкий розмах, так і функціональність.

Милий пішохідний місток, перекинутий через Везелку, є улюбленим місцем закоханих пар. В день одруження за традицією ними вішається замочок, а після молоді частенько ходять по мосту. Конструкція прикрашена круглими ліхтариками. З моста видно університетське містечко з навчально-спортивний корпусом Св. Хоркіної і річкова набережна.

Міст закоханих, університетська набережна
Міст закоханих, університетська набережна. Білгород.

На березі річки Везелка варто Державний інститут - найбільше установа у всій Бєлгородської області, найстаріший національний дослідницький університет.

НДУ «Бєлгородський державний університет»
НДУ «Бєлгородський державний університет»

Біля університету в літню пору року працює фонтан в супроводі світла і музики. Поруч є красивий спортивний комплекс імені Світлана Хоркіна (знаменита гімнастка родом з Бєлгорода), який відмінно прикрашає краєвид міста. Це сучасна будівля є улюбленим місцем для занять спортом, проведення дозвілля і відпочинку. Щодня комплекс може приймати близько 120 навчальних груп, крім цього проводити тренувальні заняття і спортивні змагання різного рівня.

Навчально-спортивний комплекс Світлана Хоркіна, проспект Б
Навчально-спортивний комплекс Світлана Хоркіна, проспект Б.Хмельницького, будинок 3

Білгород - місто герой

У місті є безліч пам'яток, що нагадують про Велику Вітчизняну Війну. Наприклад, в Білгородській області біля селища Прохорівка на висоті 252,2 метра височить Пам'ятник Перемоги - Дзвіниця на Прохоровському полі. Дзвіниця - це головний пам'ятник всього меморіального комплексу «Прохоровское поле», який нагадує про день 12 липня 1943 року й полеглих в цьому місці в великому танковій битві солдат. Зведений в травні 1995 року до 50-річчя перемоги у ВВВ.

Пам'ятник Перемоги «Дзвіниця»
Пам'ятник Перемоги «Дзвіниця»

Недалеко від Дзвіниці розміщена експозиційний майданчик, на якій представлені експонати танків і артилерійської зброї часів Великої Вітчизняної війни.

Площа зі зразками танків і артилерійського озброєння
Площа зі зразками танків і артилерійського озброєння. Білгород.

Крім архітектурних пам'яток і пам'ятників героям і політичним діячам є надзвичайний і актуальний в будь-які часи пам'ятник, присвячений Павлу Кириловичу Гречихин - непідкупному інспектору ДАІ. Його відкрили в 2004 році. Гречихина пам'ятають в Бєлгороді, як неупередженого інспектора ДАІ, який керувався тільки законом, штрафуючи порушують правила, не дивлячись на їх звання і ранги.

Пам'ятник непідкупному даїшнику
Пам'ятник непідкупному даїшнику. Білгород.

З Харківської гори біля пам'ятника Князю Володимиру, який спорудили в серпні 1998 року, відкривається чудовий вид на всю центральну частину Бєлгорода. Кошти на будівництво були добровільно пожертвувані городянами і спонсорами. Висота пам'ятника складає 22,5 метра. Весь меморіал складається з трьох частин, кожна з якої зображує важливі символи і значущих діячів Бєлгорода. Перший ярус налічує 24 фігури, другий - три фігури, на третьому - головна фігура пам'ятника - князь Володимир. Він стоїть на лавровому вінку, правою рукою високо підносить хрест, нібито благословляє всю російську землю. Спираючись лівою рукою на щит, обіцяє сприяти і захищати землю. Особливо гарний пам'ятник в світлі нічних вогнів.

Пам'ятник князю Володимиру
Пам'ятник князю Володимиру. Білгород.

Місто Білгород багатий своїми унікальними пам'ятками, які зберігають свою історію і по сей день. У цьому можна переконатися, зняти тут житло, вибравши хороший варіант з каталогу квартир на добу в Бєлгороді . Поринути на кілька днів в його особливу атмосферу. Місто багато разів і у всіх сенсах виправдовував свою назву «білий». Перш за все, його вулиці приємно дивують своєю чистотою та доглянутими галявинами. І справді - БІЛИЙ місто!