Санкт-Петербург багатий пам'ятками. У цій статті ми розповімо про головної визначної пам'ятки міста - Зимовому палаці.
Якщо Ви вирішили відвідати Санкт-Петербург, радимо зняти апартаменти в Петербурзі на Петроградської. З вікон апартаментів відкривається приголомшливий вид на місто.
Палац відрізнявся неймовірними на ті часи розмірами, пишної зовнішньої обробкою і розкішним внутрішнім оздобленням.
Палац має три поверхи. Він прямокутної форми, з величезним парадним двором всередині. Головні фасади палацу звернені до набережної і палацової площі.
Зводячи Зимовий палац, Растреллі кожен фасад проектував по-різному. Північний фасад, звернений до набережної Неви, тягнеться більш-менш рівною стіною, не маючи помітних виступів. З боку річки він сприймається як нескінченна двох'ярусна колонада. Південний фасад, що виходить на Двірцеву площу, є головним. Центр його виділено широким, пишно декорованим ризалитом, прорізаним трьома в'їзними арками. За ними знаходиться парадний двір, де розташований головний вхід до палацу.
При Катерині II в Палаці були організовані зимовий сад, Романовська галерея, закінчилася обустройка Георгіївського залу. При Миколі I організували галерею 1812 року, де були поміщені 332 портрета учасників Вітчизняної війни. Були прибудовані Петровський і фельдмаршальський зали за ескізами архітектора Огюста Монферрана.
У 1837 році в Зимовому палаці сталася пожежа. Більшість цінних речей вийшло врятувати, але сам палац значно постраждав. Його відновлення доручили архітекторам Василю Стасову і Олександру Брюллову. Уже через два роки Зимовий палац був відновлений.
У 1869 році свічковий освітлення палацу було замінено на газове. У 1880-х роках в будівлі був проведений водопровід. З 1882 року почалася телефонізація приміщень. На різдво 1884-1885 року в залах Зимового палацу було випробувано електричне освітлення. У 1888 році газове освітлення початок замінюватися на електричним.
У роки Першої світової війни в будівлі Зимового палацу знаходився лазарет. Після Лютневої революції 1917 року в Зимовому палаці знаходилося Тимчасовий уряд. У післяреволюційні роки в будівлі Зимового палацу знаходилися різні відомства та установи. У 1922 році частина будівлі була передана музею Ермітаж.
У 1925 - 1926 роках будівлю знову перебудували, тепер уже під потреби музею.
Під час Великої Вітчизняної війни Зимовий палац постраждав від авіанальотів і артобстрілів. У 1945-1946 роках були проведені реставраційні роботи, тоді ж весь Зимовий палац увійшов до складу Ермітажу.
В даний час Зимовий палац разом з Ермітажний театр, Малим, Новим і Великим Ермітажем становить єдиний музейний комплекс «Державний Ермітаж».
Поділитися в соціальних мережах