Магнітогорськ - велике промислове місто, розташований в Челябінській області. Друга її столиця. Магнітогорци своє місто любовно називають Магнітка. Хоча багато що тут називають Магнітка - місто, гора Магнітна, Магнітогорський металургійний завод, хокейний клуб «Металург». Такий собі універсальну назву для того, що самим магнітогорци важливо і дорого.
Панорама Магнітогорська.
Цей провінційний місто є стовпом Російської чорної металургії. Найбільше підприємство міста - Магнітогорський металургійний комбінат. Власне, згаданий завод і дав початок спочатку невеликого робочого селища, а потім і місту. Хоча станиця у гори Магнітною згадується вперше в 1743 році, офіційно днем заснування Магнітогорська прийнято вважати 1929 рік. Виходить, що це ще й наймолодше місто Росії. Віриться насилу, що місту з населенням понад 400 тис. Жителів в 2015 році виповнилося всього 86 років.
Магнітогорський металургійний комбінат. Магнітогорськ.
Магнітогорський металургійний комбінат - промислова опора міста. З нього все почалося, на ньому працює велика частина жителів міста, він же дуже негативно впливає на екологічну обстановку деяких районів.
Магнітогорський державний технічний університет. Магнітогорськ.
Кузнею кадрів для ММК прийнято вважати Магнітогорський технічний університет ім. Носова. Цей навчальний заклад, найбільше в Росії, широко відомо за її межами. Велика матеріально-технічна база і величезний науковий потенціал роблять МГТУ одним з найпрестижніших вузів країни.
Гора Магнітна. Магнітогорськ.
У воєнний час на металургійному заводі виробляли кілька видів сталей, включаючи броньовий, випускали вежі для танків, патрони. Гору Магнітну в народі називали «могила Гітлера». Вона стала головним джерелом залізної руди для заводу і потреб армії. Багато «чоловічі» професії освоїли жінки. Нещодавно зробили статистичний підрахунок, який показав, що якщо здобуту під час ВВВ руду завантажити у вагони і поставити їх на шляху, то залізниця буде протяжністю від Магнітогорська до Берліна. Це і є нелегкий шлях до перемоги.
Монумент «Тил-фронту». Магнітогорськ.
З огляду на героїчне минуле Магнітогорська, не дивно, що тут встановлено патріотичний монумент «Тил - фронту». Це один з елементів триптиха, що включає три пам'ятника: «Тил-фронту», на якому робочий передає меч воїну, як символ єдності тиловиків і фронтовиків, «Батьківщина-мати кличе!» На Мамаєвому кургані в Волгограді символізує про мобілізацію всього населення для захисту своєї країни і «Воїн-визволитель» в Берліні, все з тим же мечем, що символізує перемогу радянських солдатів над фашизмом.
Пам'ятник металургові. Магнітогорськ.
Ще одна скульптура - «Пам'ятник металургові» після поневірянь по брюссельським і американським виставкам в складі різних скульптурних композицій, знайшла своє місце на Привокзальній площі Магнітогорська.
Пам'ятник «Перша намет». Магнітогорськ.
Пам'ятник «Намет перших будівельників Магнітогорська» нагадує про подвиг робітників, першими прибули для будівництва металургійного комбінату. Будівництво велося прискореними темпами, для чого в місто прибувало велика кількість все нових людей. Житло не встигали будувати, і багато хто жив в наметах. З огляду на клімат місцевості, це сміливо можна назвати подвигом. На сьогоднішній день цей простий пам'ятник з великим змістом став візитною карткою Магнітогорська.
Проспект Металургів. Магнітогорськ.
Як і в будь-якому іншому місті, в Магнітогорську є головна вулиця - проспект Металургів. Будинки тут будувалися в єдиному стилі сталінського ампіру. Масштабність і архітектурні рішення вражають своєю величністю. Красиві вікна і балкони, колони, еркери - все будівлі виглядають одним ансамблем, доповнюючи один одного. А наявність Арбата, де кожен художник може самореалізуватися, роблять проспект Металургів одним з улюблених прогулянкових вулиць міста.
Монумент «Європа-Азія». Магнітогорськ.
Унікальність Магнітогорська полягає в тому, що він розташований на умовній межі Європи і Азії. У світі більше немає місця, де люди живуть в Європі, а працюють в Азії. Кордоном прийнято вважати річку Урал, чотири переправи через яку пов'язують два континенти. ММК і основні промислові райони знаходяться на лівому березі Уралу, тобто в Азії, а більшість житлових районів - на правому, тобто в Європі. Обеліск цьому унікальному фактом встановлено на правому березі, біля Центральної переправи, а на кожному мосту через річку є табличка з відповідним написом.
Культурне життя Магнітогорська насичена подіями. Кілька чудових театрів, музеїв, картинна галерея та консерваторія покликані урізноманітнити дозвілля магнітогорцев і гостей міста.
Театр драми ім. Пушкіна. Магнітогорськ.
Драматичний театр, який називався іменем великого російського поета А.С. Пушкіна починався з пролетарської самодіяльності. А сьогодні це авторитетний театр з чудовим репертуаром і професійної трупою акторів.
Консерваторія ім. Глінки. Магнітогорськ.
Магнітогорська державна консерваторія ім. Глінки виросла разом з містом з невеликого Музичного училища. На сьогоднішній день це освітня установа, що включає в себе початкову, середню і вищу ступінь навчання. У його складі є також Хореографічне училище. Консерваторія готує артистів, затребуваних в багатьох театрах країни. Також випускники, студенти та аспіранти виступають в Магнітогорському Театрі опери та балету, відкритому в 1996 році.
Будинок культури металургів. Магнітогорськ.
Палац культури металургів імені Орджонікідзе - один з провідних розважальних центрів Магнітогорська. Тут проходять концерти, різні виставки, багато гуртків самодіяльності для дітей і дорослих.
Поряд з класичними культурними установами, в Магнітогорську є кінотеатри, цирк, багато розважальних клубів, ресторанів, барів і кафе. Велика кількість готелів пропонує свої послуги. Ну а для цінителів домашнього затишку і комфорту здається багато квартир подобово в Магнітогорську . Гостям міста завжди є де розміститися і куди сходити.
Музей Магнітогорського металургійного комбінату. Магнітогорськ.
Можна відвідати і музеї, які в Магнітогорську присутні в достатній кількості. Музей Магнітогорського металургійного комбінату розповість про історію становлення і розвитку головного підприємства міста. Багато панорам комбінату, макети обладнання, архівні документи заводу, а також зразки броньовий військової техніки порадують відвідувачів.
Музей Бориса струмків. Магнітогорськ.
Музей-квартира магнітогорського поета Бориса струмків припаде до душі шанувальникам літератури. Поет брав участь в будівництві металургійного комбінату, все своє життя і творчість присвятив місту металургів.
Краєзнавчий музей. Магнітогорськ.
У Краєзнавчому музеї зібрана більш повна інформація про місто, про станиці Магнітної, про творчість поета Бориса струмків і ще багато чого цікавого.
Картинна галерея. Магнітогорськ.
Магнітогорська картинна галерея має не тільки багату колекцію творів мистецтва 19-20 століть, а й освітній центр, який веде вивчення і дослідження для отримання більш повної інформації про представлених експонатах.
Арена Металург. Магнітогорськ.
Магнітогорськ - місто хокею. Його хокейна команда «Металург» так підняла авторитет цього виду спорту в очах магнітогорцев, що тепер рідко яка дитина не бажає стати хокеїстом. Для занять побудована величезна льодова «Арена Металург», в якій періодично проходять матчі Континентальної хокейної ліги і різні льодові шоу. А на другому поверсі є Музей хокею, в якому можна побачити трофеї команди «Металург».
Храм Вознесіння Господнього. Магнітогорськ.
На березі річки Урал стоїть величний храм Вознесіння Господнього, побудований за підтримки Металургійного комбінату. Його масштабність вражає. Семиголовий собор став справжньою окрасою Магнітогорська. А святе джерело на території храму доповнює загальну картину.
Озеро Лазневе. Магнітогорськ.
Магнітогорськ розташований на Уральських горах, а природа Уралу не може не викликати захоплення. Одне з найкрасивіших місць - озеро Банне. За легендою, таку назву озеро отримало через випадок, коли Омелян Пугачов наказав своєму війську перед боєм «побаніться» в цьому озері. Банний розташоване в республіці Башкортостан, в 27 км від Магнітогорська. Це місце облюбували жителі міста для відпочинку.
Парк «Динозаврик». Магнітогорськ.
Поруч з озером розташований справжній парк юрського періоду. Динопарк «Динозаврик» обладнаний для відпочинку дітей і дорослих. А неймовірні фотографії з гігантами стануть перлиною вашого фотоальбому.
Парк «Динозаврик». Магнітогорськ.
Незважаючи на молодість, в Магнітогорську є на що поглянути. Одного дня для знайомства з містом навряд чи вистачить. Але завжди є можливість зняти квартиру на добу в Магнітогорську і відчути унікальну атмосферу міста металургів, просочену працею і самовідданістю.