Парк "Володимирська гірка" Києва

  1. Історія Вид з вершини Володимирської гірки в Києві Відлік своєї історії як міського парку Володимирська...
  2. додаткова інформація
  3. Як дістатися

Історія

Вид з вершини Володимирської гірки в Києві Вид з вершини Володимирської гірки в Києві

Відлік своєї історії як міського парку Володимирська гірка починає з 40-х років ХІХ століття, коли міською адміністрацією було прийнято рішення про облаштування для проведення культурного дозвілля городян схилу Дніпра площею майже в п'ятнадцять гектар в самому центрі Києва біля Михайлівського Золотоверхого собору (по імені якого , до речі сказати, вона раніше і називалася Михайлівською).

Для реалізації проекту парку знадобилося довгих десять років, що було пов'язано, в першу чергу, зі складністю створення трехтеррасной розбивки досить крутого схилу з високим рівнем грунтових вод.

Після відкриття же пам'ятника хрестителю Русі Володимиру Святославовичу (960 - 1015) на середній терасі в 1853 році за парком остаточно закріплюється його нинішнє історичну назву, а ще через сорок років для більшого ефекту хрест в руках великого князя осяявся (завдяки лампової підсвічуванню) яскравим світлом, прорізають нічну імлу.

Восторг від споглядання Дніпра і навколишнього пейзажу з висоти Володимирської гірки подарував парку (1898 рік) ще одну визначну пам'ятку - Кокорівську ажурну альтанку, яка була споруджена на кошти російського мецената Василя Олександровича Кокорева (1817 - 1889) у найвищої точки ландшафту.

Середній ярус Володимирської гірки в Києві Середній ярус Володимирської гірки в Києві

Однак крім релігійного виховання і функції організації дозвілля міський парк на крутому київському схилі Дніпра мав виконувати важливу транспортну роль в житті Києва, про що міська адміністрація не забула, реалізувавши в 1900 році проект зі спорудження фунікулера з'єднавши верхню і нижню тераси.

На початку ХХ століття неподалік від статуї Володимира Святого з'являється ще один об'єкт, покликаний нагадати про християнські цінності жителям і гостям Києва - круглий дерев'яний павільйон панорами "Голгофа".

Останнє нагадування про первинну назву Володимирської гірки в рамках боротьби з релігійною залежністю населення зникло в 1935 році - влада рад знищила Михайлівський собор.

Нині парк на Володимирській гірці поступово реставрується, а його пам'ятники відновлюються і приводяться у відповідність з початковими задумами авторів: у 1996 році було прийнято і успішно виконано рішення про відновлення Михайлівського Золотоверхого собору, кокоревская альтанка знову набула колишньої ажур кованих завитків, а фунікулер повільно розкриває привабливу перспективу Дніпра ...

пам'ятки

Нижній ярус Володимирської гірки в Києві Нижній ярус Володимирської гірки в Києві

Крізь зелень верхньої тераси Володимирської гірки, затьмарюючи сонце, блищать маківки відновленого Михайлівського Золотоверхого собору, ширяючого в височині над дніпровськими хвилями. А у вікні густих заростей поруч в'ється ажур Кокорівської альтанки, де прохолодно і тихо навіть в самий жаркий робочий полудень.

І хрест Володимира Святого, простягнений над усією православною землею, з високого п'єдесталу середнього ярусу парку дарує благословення і надію на краще, а сам князь пильно дивиться на працю своїх рук в надії, що його заповіти будуть виконані.

Неспішний хід фунікулера ж полегшить працю вознесіння на гребінь київського пагорба, по шляху повільно відкриваючи перспективи чудесних видів Подолу і Труханового острова, Дарниці і Дніпра, де і небо, і зелень, і води злилися в єдиний гімн Творцю.

додаткова інформація

Розташований парк "Володимирська гірка" в Києві на правому березі Дніпра над річковим вокзалом поруч з Хрещатий парк.

посилання:

Як дістатися

Автотранспортом по Набережному шосе до Боричевого спуску / по Хрещатику, яке переходить у Володимирський узвіз, що оперізує парк "Володимирська гірка".

Громадським транспортом на метро до станції "Парк" Володимирська гірка "", або метро "Поштова площа", маршрутним таксі до Владіміского спуску.