Парки, ремонти, розв'язки. Бердников розповів про грандіозні плани і пояснив, чому не варто їхати з Магнітогорська

  1. Дитсадки і школи
  2. Їхати не треба
  3. Громадський транспорт і велодоріжки
  4. Парки та озеленення
  5. Розв'язки і дороги

Чергова пройшла напередодні, 12 листопада, в малому залі адміністрації міста. На зустріч з Сергієм Бердниковим прийшли керівники та педагоги міських шкіл, дитсадків та установ додаткової освіти. Почалася зустріч з поздоровлень. Відразу два педагога стали володарями звання «Почесний працівник сфери освіти РФ» - вчитель російської мови та літератури школи № 6 Любов Єгорова і вчитель фізики гімназії № 18 Ольга Подільська. Також директору школи № 38 Ларисі Камаева вручили почесну грамоту Міністерства освіти і науки РФ.

Після привітань голова міста розповів педагогам про те, як розвивається місто. Градоначальник був як завжди балакучий, тому мова йшла не тільки про досягнення та проблеми освітянської галузі, а й про благоустрій, дорогах і екології.

Дитсадки і школи

Підводячи підсумки року, глава зазначив, що в 2018-му влада намагалися максимально допомогти дошкільним освітнім установам.

- Ми продовжуємо вкладати в садки. Я говорив, що школи ще у нас так-сяк справляються. Тим більше, що у кожної школи є шефи, яким велике спасибі. Вони допомагають утримувати школи в прийнятному стані. А ось в садках, звичайно, у нас була біда, там були дерев'яні вікна.

Бердников зазначив, що на заміну вікон в дитсадках в минулому році було необхідно 150 мільйонів рублів. За рік, що минає вдалося проблему з вікнами в більшості садків вирішити. Робота продовжиться і в 2019-му. У бюджеті на ці цілі закладено близько 24 млн рублів.

Окремо глава зупинився на темі так званих батьківських поборів у школах і дитсадках.

- Є абсолютно легальна складова, коли батьківським комітетом приймається рішення щось придбати для класу або для школи. Це, напевно, добре. Але бувають і якісь примусові варіанти, які проходять, так би мовити, під шумок. Дуже багато невдоволення з боку батьків. Ви все це знаєте, і я ще раз до вас звертаюся і кажу, що цією проблемою треба займатися серйозно. Повторюю: я категорично проти збору коштів батьків, ми повинні знаходити можливості самі.

Бердников заявив, що влада міста готова вирішувати всі проблеми шкіл та дитсадків. Від керівників освітніх установ потрібно тільки правильно позначати проблеми.

- Гроші на все знайдемо. Можливо, не на все в один день, але знайдемо, - підкреслив глава.

Їхати не треба

Градоначальник також розкритикував деяких педагогів, які, за його словами, умовляють школярів після випуску їхати з Магнітогорська.

- Просто дивно, як знаходяться у нас такі викладачі, які вважають, що потрібно їхати. Голослівно щось можна що хочеш сказати. Будь ласка, їдьте, але ще б знати куди. Це нормальний процес, що з села всі їдуть в маленьке місто, з маленьких міст - в великі, з великих - в столичні. І зі столичних міст теж їдуть. Це нормально. Але багато хто повертається, тільки про це ніхто не говорить. А ви думаєте, що десь там вас чекають? Таке враження, що якщо ти тут нічого не досяг, то, переїжджаючи в Єкатеринбург, Москву чи Пітер, відразу там тобі і ордер на квартиру дадуть, і зарплату в 150 тисяч. А ще там театри і музеї. Але насправді жителі Москви по театрах і музеях практично не ходять.


Чергова пройшла напередодні, 12 листопада, в малому залі адміністрації міста

Бердников запевнив, що проблеми є в будь-якому місті. Головне, вирішуються вони чи ускладнюються. За його словами, Магнітогорськ один з тих міст, в яких проблеми краще вирішувати. Також глава заявив, що місто металургів на сьогоднішній день один з найкращих не тільки в УрФО, але і в Росії в цілому.

Громадський транспорт і велодоріжки

Окремо глава зупинився на роботі громадського транспорту. Він нагадав, що в минулому році Магнітогорськ придбав близько 20 нових трамваїв, які сьогодні вже курсують по місту. У планах на наступний рік продовжити оновлення рухомого складу. Триває робота і по маршрутним таксі.

- Сьогодні нас вже чують і розуміють. Багато перевізників замінили свої машини. Сподіваюся, в наступному році ми вже примусимо всіх перейти на «високопотолочние» маршрутки. Трамваї у нас з низькою підлогою, а маршрутки будуть «високопотолочние». Головне, щоб вони були чисті, комфортні, щоб водій був поголений і горілкою від нього не пахло, - пожартував глава.

Бердников розповів, що вже в наступному році повинні розпочатися роботи з прокладання трамвайних рейок від Зеленого балки по проспекту Карла Маркса. Нова гілка допоможе забезпечити екологічно чистим транспортом будуються південні райони.

- Там у нас багато житла будується, і є дефіцит транспорту. Цією гілкою ми як би закільцюємо трамвайну мережу.

Нагадав Бердников і про те, що в цьому році було вирішено розміткою виділити першу міську велодоріжку. Він визнав, що було багато критики, але, на жаль, по-іншому зробити велодоріжку в Ленінському районі практично неможливо.

- Місто на сьогоднішній день забудований і виділити територію під велодоріжку нереально. Інше питання стосується того, а чи буде вона затребувана. Чи будуть магнітогорци їздити по велодоріжці? У деяких зарубіжних містах немає жодної велодоріжки - ні виділеної, ні намальованої. А люди все одно їздять на велосипедах - і по дорозі, і по тротуарах.

При цьому глава підкреслив, що в нових районах є можливість зробити велосипедні доріжки, і вони там обов'язково з'являться.

Парки та озеленення

На сьогоднішній день головна гордість влади міста це оновлені Екологічний парк і парк біля Вічного вогню. Роботи там, до речі, будуть продовжуватися і в наступному році.

- Коли мене запитують, доробили ми парк біля Вічного вогню, я завжди кажу, що немає. Ми його ніколи не доробимо, тому що будемо його покращувати завжди. Не можна ж сказати про людину, що він тепер все знає. Також і з парком.

Вже вийшов на фінішну пряму ремонт скверу ім. Б. струмків. За словами Бердникова, це буде теж багато в чому унікальний об'єкт. Втім, всіх секретів глава розкривати не став. Зате розповів про долю парку Ветеранів, який знаходиться в Ленінському районі міста. Глава пообіцяв, що місто буде доглядати за ним, займатися обрізанням дерев, прибирати сміття. Але реконструкція йому в найближчі роки не загрожує.

- Я вважаю, що зараз недоцільно брати і вкладати в парк Ветеранів 300 мільйонів. Тим більше, що відносно поруч вже є оновлений парк біля Вічного вогню, екопарк.

Бердников підкреслив, що є мета зробити по одному великому парку в кожному районі міста. У ленінському - екопарк, в Правобережному - парк біля Вічного вогню. А ось в Орджонікідзевському ММК планує реалізувати масштабний проект зі створення цілого паркового комплексу. Він повинен з'явитися на території колишнього ТСС.
Бердников підкреслив, що є мета зробити по одному великому парку в кожному районі міста

- Уже зараз там почалася підготовча робота. Проект дуже дорогий, але незважаючи на це реальний, - уточнив Бердников.

Що стосується озеленення, то більшість робіт будуть проводитися на території Орджонікідзевського району. Саме там, на думку глави, сьогодні об'єктивно не вистачає дерев і кущів.

Розв'язки і дороги

Не оминув увагою Бердников і тему дорожніх ремонтів. У минулому сезоні було в цілому відремонтовано близько 30 кілометрів доріг. Вперше за довгий час влада виділила великі кошти і на ремонт пішохідних тротуарів. Якщо в 2018 році на це витратили близько 30 мільйонів, то в наступному є бажання збільшити цю суму як мінімум удвічі.

Серед великих проектів досі значаться роботи на двох міських перехрестях - Леніна - Грязнова і Леніна - Завенягіна. Бердников розповів, що на вулиці Грязнова в цьому році вже стартував перший етап робіт. Були посилені всі мережі в районі перетину з проспектом Леніна.

- Ми зробили проект, запланували гроші, і в наступному році зробимо додаткові так звані розгінні смуги для повороту направо. Головне завдання - прибрати людей зі світлофорів. Ми плануємо, що це перехрестя здорово розвантажиться.

Що стосується перехрестя Леніна - Завенягіна, то там вже потрібно багаторівнева розв'язка.

- Ми почали цю роботу, але поки тільки займаємося проектуванням. Сьогодні ми провели необхідні геологічні вишукування, зараз допрацьовуємо концепцію. Сподіваюся, в наступному році почнемо робити сам проект. Грошей поки немає, але будемо займатися. Один тільки проект коштує близько 100 мільйонів рублів.

В кінці зустрічі глава відповів на письмові запитання і питання, які йому задавали педагоги, які сиділи в залі. Бердников ще раз підкреслив, що влада міста завжди відкриті і будуть продовжувати допомагати освітнім установам. У тому числі і фінансово.

А ви думаєте, що десь там вас чекають?
Чи будуть магнітогорци їздити по велодоріжці?