- Місія освітньої програми
- Особливості освітньої програми
- Опис освітньої програми
- Кращі викладачі
- Наш випускник вміє
керівник програми
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови і культури мовлення
+7 831 436-39-87
Місія освітньої програми
Забезпечення якісної системної професійної підготовки фахівця в галузі філологічної освіти, конкурентоспроможного в умовах динамічно мінливого ринку праці, готового забезпечувати власний професійний прогрес протягом усього життя.
Особливості освітньої програми
- Програма націлена на класичну гуманітарну освіту, яке в усі часи високо цінується, затребуване і невіддільне від іміджу інтелігентного, успішного, харизматичного людини. Це можливість стати кваліфікованим фахівцем в області російської мови, прочитати все шедеври вітчизняної та світової літератури, освоїти стародавні мови.
- У той же час програма бакалаврату жваво реагує на всі сучасні тенденції в комунікації, в тому числі медійної, на нові явища в мові і літературі, на інноваційні педагогічні технології.
- Теоретичне навчання невіддільне від практики: студенти мають можливість зануритися в живу педагогічну роботу в якості вчителів-стажерів, вожатих в дитячих таборах, оцінити свою психологічну, педагогічну і методичну готовність до такої роботи.
Опис освітньої програми
Освітня програма має модульну структуру. Основою університетського вищої освіти у напрямку Педагогічна освіта є дисципліни модулів «Людина, суспільство, культура», «Основи наукових знань», «Педагогіка і психологія», «Іноземна мова», «Інформаційні технології» та «Основи управлінської культури». В рамках цих циклів вивчаються дисципліни, без знання яких неможливо уявити сучасну освічену людину - орієнтується в питаннях історії, філософії, політики, володіє іноземними мовами і навичками обробки інформації.
На залучення до кола питань і проблем майбутньої професії, на вивчення її теоретичних і практичних основ націлені дисципліни предметного і професійних модулів, освоєння яких починається з першого курсу: «Основи філології», «Російська мова: історія та сучасність», «Література в русі епох »,« Російська мова та література в школі »та інші.
Це можливість опанувати теорією і історією російської мови і літератури, як вітчизняної, так і зарубіжної, навчитися традиційним і новітнім методикам викладання словесності.
Наші студенти отримують всі необхідні знання і проходять серйозну практичну підготовку до роботи і адаптації в умовах сучасної школи з її високими вимогами та викликами.
В рамках кожного модуля заплановано вивчення найрізноманітніших дисциплін за вибором, які покликані розширити кругозір і вдосконалити професійну компетентність студентів.
Різноманітні види практик входять в навчальний план з першого курсу навчання, в тому числі перша педагогічна практика реалізується вже на другому курсі навчання. Починаючи з третього курсу студент проходить практику в якості вчителя-словесника в навчальних закладах середньої освіти Нижнього Новгорода та області.
Нижче графічно представлені комплексні модулі, а також деякі дисципліни, що входять до них, які освоюються на даному профілі. Модулі представлені в відпо з семестрами, в яких вони вивчаються:
Ознайомитися з повним навчальним планом та іншими документами за освітньою програмою можна тут .
Кращі викладачі
Доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри російської мови і культури мовлення. Спеціаліст в області морфології та синтаксису сучасної російської мови, словотвору, лінгвістичної прагматики. Успішно керує аспірантурою. Член спеціалізованої вченої ради при ННГУ ім. Н.І. Лобачевського.
кандидат філол.наук, доцент, професор кафедри російської мови і культури мовлення
Спеціаліст в області історії російської мови, автор наукових праць і навчальних посібників з старослов'янського, давньоруському мов, історичної фонетиці і граматиці російської мови. Керівник лінгвістичного центру «Служба російської мови».
Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри російської мови і культури мовлення. Спеціаліст в області антропологічної лінгвістики і аксіології мови, автор численних навчальних посібників. Успішно співпрацює з Нижегородської семінарією, організовує міжвузівські студентські семінари з проблем традиційних цінностей російської культури.
доктор філол.наук, професор, завідувач кафедри російської і зарубіжної філології
Спеціаліст в галузі літературної компаративістики, літератури російського і зарубіжного романтизму XIX століття. Автор численних праць з літературознавства.
Заступник голови спеціалізованої вченої ради Д 999.061.03 (Нижегородський державний університет ім. Н.І. Лобачевського); Член спеціалізованої вченої ради Д 212.154.02 (Московський педагогічний державний університет); Член спеціалізованої вченої ради Д 212.163.01 (Нижегородський державний лінгвістичний університет ім. Н.А. Добролюбова).
Доктор філологічних наук, професор, професор кафедри російської і зарубіжної філології.
Видатний фахівець в області російської літератури Срібного віку і російського зарубіжжя, автор численних статей і монографій. Нагороджена Архиєрейської грамота Архієпископа Нижегородського і Арзамаського; Подячним листом Законодавчих Зборів Нижегородської області.
Успішно керує аспірантурою. Член спеціалізованої вченої ради при ННГУ ім. Н.І. Лобачевського.
Доктор філологічних наук, професор, професор кафедри російської і зарубіжної філології, заст. декана факультету гуманітарних наук.
Спеціаліст в галузі російської літературиXVIIIвека, в даний час активно займається російсько-польськими літературними зв'язками. Успішно керує аспірантурою.
Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки РФ.
Наш випускник вміє
- Проектувати на базі конкретного мовного і літературного матеріалу навчально-виховний процес з використанням сучасних технологій, відповідних загальним і специфічним закономірностям та особливостям вікового розвитку особистості.
- Разом з учнями виявляти і обсуждатьізмененія в мовної реальності, формуючи у них почуття мінливого мови.
- Заохочувати і розвивати індивідуальні, творчі здібності учнів
перспективи працевлаштування
- Вчителі російської мови та літератури, вчителі словесності в школах, ліцеях, гімназіях (в тому числі православної) Нижнього Новгорода і області
- Наші випускники також успішно працюють журналістами і кореспондентами ЗМІ, спічрайтерами, редакторами і коректорами, фахівцями в області реклами і зв'язків з громадськістю
надходження
ЄДІ:
Російська мова, література, суспільствознавство
Кількість бюджетних і платних місць в 2019-2020 н.р.
40 - бюджетних, платних місць - 30 (очна форма)
25 - бюджетних, платних місць - 20 (заочна форма)
Вартість навчання в 2019-2020 уч. році:
120 000 крб. (очна форма);
59 000 руб. (заочна форма)
Термін навчання:
5 років за очною формою, 5,5 років за заочною формою
Прохідний бал в 2018 році
236 (очна форма)
184 (заочна форма)
Присвоюється кваліфікація:
Бакалавр педагогічної освіти за профілем «Російська мова та література»