педагогічна билина


Фото: Магнітогорський робочий

Сьогодні школа №64 відзначає 20-річний ювілей

На думку директора Світлани Кудряшовою, це досить солідний вік для того, щоб у школи склалося своє власне обличчя.

Світлана Миколаївна керує школою з самого дня її заснування. Щоб стати до штурвала «корабля», нинішньому директору довелося приміряти безліч професій. Виконроба, коли треба було оснащувати будівлю всім необхідним, менеджера і психолога, який збирав свій педагогічний колектив, чуйного педагога, відповідального за кожного прийнятого в школу дитину. Але витримати ці випробування Світлані Миколаївні допомогла її давня мрія - створити клас російської народної культури, щоб знання учні отримували через призму народних традицій і творчості, щоб виховувалося у них повагу до вітчизняної історії.

Ірина Черемних розробила експериментальну програму, основи якої готувалися в процесі поїздок до Новосибірська, Архангельськ, Кижи, Москву, Пітер, організації фольклорних експедицій по Уралу, вивчення народного танцю, пісні, костюма, рукоділля. «Ми створили клас, який став відображенням наших ідей: це була школа в школі! - розповідає Світлана Кудряшова. - Хлопці навчалися без дзвінків, для них ми виділили окреме шкільне крило. Вони могли займатися весь день математикою, рукоделиями і ремеслом або їздити на екскурсії. У них була своя життя! Ці учні створили етнографічний музей -серце школи. Туди ми водимо найдорожчих гостей ».

У школі і зараз проходять російські народні свята із запрошенням козаків, катанням на конях, іграми. Поряд з класом Ірини Черемних, який став центром освітнього та виховного процесу, були створені не менш цікаві інноваційні програми для середньої ланки педагогами Т. М. Дурасова, О. А. Максимової, Л. Л. Власюк, Н. А. Кірєєва, Л . С. Богомоловій, Л. І. Хабаровій. Якщо в іншій школі дитині часом нема до кого підійти зі своїми бідами, то в 64-й такої проблеми не існує. Тут була організована ціла соціологічна служба, в яку входили психолог М. М. Врублевська, логопед Г. С. Ржевська, шкільний лікар Л. А. Чебан. Економічний фундамент для втілення ідей в реальність зміцнювали протягом декількох років чудові шефи - ВАТ «Южуралавтобан».

МОУ «ЗОШ № 64» є переможцем предметних олімпіад та науково-практичних конференцій муніципального, регіонального та федерального рівнів, незмінно звучить перемогами в конкурсі «Учитель року» міського рівня. Школа йде в ногу з часом, а десь і випереджає його. «Саме наша школа була першою в Магнітогорську, хто почав викладати за профілями, - кажуть педагоги 64-й. - Учням потрібна допомога при виборі майбутньої професії, і ми вивчали запити батьків, передовий досвід в Санкт-Петербурзі і відкрили кілька профільних класів: природно-медичний, гуманітарний (в якому є і елективний курс з журналістики) та економіко-математичний. Організували підготовчі курси для дошкільнят, завдяки чому перестали відчувати брак учнів ». Копітка педагогічна робота, прагнення до реалізації нових ідей, талановиті учні, яким дають можливість проявити себе, творча і по-домашньому тепла атмосфера дозволили досягти школі видатних успіхів. У 2005 році цей навчальний заклад отримав грант Президента Росії, в 2006 році школа була включена в Національний реєстр «Провідні освітні установи Росії», в 2010 році стала кращим освітнім закладом Магнітогорська. У школі три вчителі - володарі гранту губернатора Челябінської області і один володар гранту Президента РФ.

За два останніх роки педагогічний склад школи значно оновився - сюди прийшли 15 молодих вчителів, їм «старожили» надають методичну допомогу і підтримку. Адже від молоді залежить, що буде далі з тими славними традиціями, які тут вже склалися. «Який ви бачите школу через 20 років?» На це питання директор Світлана Кудряшова відповідає: «Звичайно ж, сучасною! Що йде в ногу з часом! Щоб учні та педагоги продовжували приносити славу школі. Але найбільше мені хотілося б, щоб вони зберегли особливу атмосферу, яка панує в школі, теплоту і майже домашній затишок! »

Олена ПАВЕЛІНА


Служба новин «МР» ©

«Який ви бачите школу через 20 років?