Завдяки ініціативі Бориса Філатова в Дніпропетровську відновив свою роботу Університет третього віку, де літні люди зможуть не тільки отримувати нові знання, а й цікаво і цікаво проводити час. - Наша найголовніша задача у людей похилого віку компенсувати брак спілкування. В університеті підібрана прекрасна програма лекцій, тут дуже хороші викладачі. Це такий благий проект, який дає дуже серйозний ефект. Ми будемо займатися цим і далі. Це дуже добра справа, - розповів Борис Філатов. Уже зараз Університет третього віку нараховує близько 10 000 студентів, і проект впевнено набирає обертів.
У програмі курсів слухачі зможуть вивчити економічні та гуманітарні дисципліни, а так же, комп'ютерну грамотність, культурологію, філософію та інше. Слухачам курсів пропонується відвідати цілий ряд лекцій і семінарів на різні теми від загальних соціальних питань, закінчуючи вузькими спеціалізованими питаннями.
За словами лектора університету Віктора Векленко, - це надзвичайно важливий проект, тому як, літні люди, пенсіонери, люди, які перебувають на заслуженому відпочинку, часто виявляються в якомусь інформаційному вакуумі і позбавлені можливості нормального адекватного спілкування і отримання нових кваліфікованих знань. Університет третього покоління був відомий в Дніпропетровську давно. Він проходив на базі університету ім. Альфреда Нобеля. Але не отримавши ніякої підтримки від міської та обласної влади він припинив своє існування. - Але тільки завдяки такому відповідальному політику, як Борис Філатов, він отримав друге життя. Були знайдені ресурси і можливості. Була організована спільна робота з науковими центрами такими як наш знаменитий Університет ім. Альфреда Нобеля. Були підтягнуті фахівці з різних дисциплін. Ми отримали повноцінний Університет Третього віку, в якому навчання першого набору триватиме до квітня наступного року, - пояснив Віктор Векленко.
Як розповів Борис Філатов, лекції читатимуть в Будинку Союзів і в університеті ім. Нобеля. Така концепція хороша тим, що не вимагає прив'язки, до певного місця. Ми можемо розділяти людей за інтересами, по перевагах, по лекціях, по курсам, які вони хочуть почути. І на різних майданчиках робити їм відповідні лекції, - пояснив політик.
Відновлення роботи університету зраділи його студенти. - Вважаю, що це потрібний проект. Тому що люди у віці, так вони поспілкуються трохи, щось нове дізнаються, чимось поділяться. Це скрашує життя людей, які в віці. Лекції слухати дуже цікаво, особливо з економіки.
Це і банківська робота і економічна, і договірні відносини. Ті люди, які ніколи не чули про це стали трохи розуміти ці речі, - розповіла пенсіонерка Лідія Сероклен. За словами жінки дуже добре, що університет відновив свою роботу. Їй дуже цікава медицина і вона впевнена, що університет дасть їй необхідні знання про лікування захворювань, наданні першої медичної допомоги, адже знати, як і що лікувати, дуже важливо для людей похилого віку.
До речі подібні університети дуже популярні в Європі, зокрема в Вільнюсі. Про це розповів екс-мер литовської столиці Артурас Зоукас. - Університет третього віку дуже важливий. Щоб люди постійно навчалися, знали набагато більше чогось нового. Ми в Вільнюсі додатково зробили велику програму з навчання роботи з комп'ютером, щоб літні люди міста відкрили для себе інтернет. І зараз у нас багато пенсіонерів знають комп'ютер не гірше, ніж їх онук, - поділився досвідом пан Зоукас.
Борис Філатов впевнений, що люди похилого віку Дніпропетровська повинні жити повноцінним життям. Наша команда в рамках Стратегії розвитку Дніпропетровська передбачені багато проектів, спрямовані на допомогу і захист пенсіонерів. У тому числі мова йде і про організацію якісного дозвілля. І ось Університет третього віку ще один крок на цьому шляху, - пояснив політик.