- Фундаментальний характер університетської освіти
- Великий вибір університетів і освітніх програм
- Оптимальне співвідношення ціни і якості освіти
- Можливість навчання на бюджетній основі
- Можливість вивчення російської мови
- Можливість навчання на англійській мові
- Можливість отримати подвійні дипломи
- Зручні і оснащені кампуси і гуртожитки
- Легка адаптація для іноземців
- Різні кліматичні зони
- Росія - країна з великою культурою
- Можливість займатися спортом
- Пільги для студентів
- Захоплююча студентське життя
- Подорожі круглий рік
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Росія є найбільш освіченої країною в світі, випереджаючи за цим показником Канаду, Японію, Ізраїль і США. Вищу освіту мають більше половини росіян. Щорічно на навчання в російські університети приїжджають понад 200 000 чоловік з 168 країн світу. Освіта в Росії має багато переваг, ось лише деякі з них:
Фундаментальний характер університетської освіти
© ЮУрГУ
У Росії можна отримати глибокі, фундаментальні знання в усіх напрямках, але найбільше країна відома своїми сильними науковими школами в галузі фізико-математичних і природничих наук. Росія - визнаний світовий лідер у підготовці математиків, фізиків, хіміків, геологів, інженерів, програмістів, лікарів і фахівців інших природничо-наукових областей. Це підтверджується позиціями російських вузів в міжнародних рейтингах (див. Розділ «Російські університети в світових рейтингах» ).
Великий вибір університетів і освітніх програм
Іноземних абітурієнтів в Росії чекають:
- 766 університетів в 82 регіонах країни - від Калінінграда до Владивостока;
- 205 напрямків підготовки - від математичних і природничих наук до акторського мистецтва;
- 657 спеціальностей за програмами бакалаврату, магістратури, специалітети, аспірантури (ординатури, ад'юнктури), асистентури-стажування.
© ТПУ
Російські вузи також пропонують довузівські підготовчі програми (підготовка в бакалаврат, специалитет і магістратуру), короткі програми (літній університет, семестр в Росії, літні школи), програми вивчення російської мови як іноземної, програми професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації.
Оптимальне співвідношення ціни і якості освіти
Навчання на контрактній основі в російських вузах набагато дешевше, ніж в університетах США, Канади і Великобританії, а за рівнем підготовки провідні вузи Росії складають гідну конкуренцію західним освітнім організаціям.
У 2019 вартість навчання в російських вузах на очних програмах бакалаврату починалася від 83 тисяч рублів на рік (одна тисяча двісті сімдесят-сім доларів) залежно від спеціальності (згідно з нормативом, встановленим Міністерством науки і вищої освіти Російської Федерації). Максимальний же показник вартості в найпрестижніших столичних вузах країни доходив до 586 000 рублів на рік (9000 доларів) за даними рейтингового агентства «Експерт» 1 .
Якщо вибирати вузи, розташовані не в Москві або Санкт-Петербурзі , Навчання та проживання будуть коштувати дешевше - рівень цін в регіонах помітно нижче, ніж в столиці. (Детальну інформацію про вартість навчання можна знайти на сайтах університетів).
Можливість навчання на бюджетній основі
Росія - одна з небагатьох країн, які надають іноземцям можливість безкоштовного навчання. Щорічно російський уряд виділяє кілька тисяч бюджетних місць в російських вузах для іноземних громадян (в 2019 році було виділено 15 000 місць). Крім того, деякі категорії іноземців, в тому числі співвітчизники, можуть надходити на бюджетні місця поза квотами нарівні з росіянами. Ще одна можливість - взяти участь в університетських олімпіадах , Переможцям і призерам яких надаються пільги при вступі до провідні російські вузи (за квотами і на бюджетні місця).
Можливість вивчення російської мови
© ЮУрГУ
Російською мовою говорять близько 260 мільйонів жителів планети, постійно вивчають російську близько 10,5 мільйона іноземців. Російські вузи пропонують різні програми по вивчення російської мови - курси, літні школи, навчання в дистанційному режимі. Для іноземців в рамках підготовчого відділення передбачений річний курс навчання російській мові, для студентів, які поступили за квотами (держстипендію), він безкоштовний.
Можливість навчання на англійській мові
Не встигли вивчити російську мову?Не страшно!Все більше російських вузів пропонують програми англійською мовою .Можливість отримати подвійні дипломи
© РУДН
У 2003 році Росія підписала Болонську декларацію, прийнявши на себе ряд зобов'язань в рамках створення спільного освітнього простору країн-учасниць. Дипломи російських вузів визнають в більшості держав світу. Полегшують цю процедуру міжурядові угоди Росії більш ніж з 60 країнами, в тому числі з Фінляндією, Іспанією, Кубою, Індією, В'єтнамом, Китаєм, Венесуелою, Намібією, в червні 2015 року такий документ був підписаний з Францією, а в жовтні і листопаді 2016 року - з Кіпром і Мальтою, в травні 2019 року - з Узбекистаном. Крім того, багато російських вузів реалізують спільні програми із зарубіжними університетами, видаючи випускникам подвійні дипломи. Тобто, навчаючись в Росії, можна отримати і російський диплом, і, наприклад, диплом європейського вузу.
Зручні і оснащені кампуси і гуртожитки
© РУДН
Російські вузи за ступенем оснащеності навчальних комплексів давно не поступаються багатьом західним університетам. Високий рівень технічної оснащеності лабораторій, наукових центрів і навчальних корпусів - це реалії сьогоднішньої студентського життя. У більшості російських вузів є власні гуртожитки, вартість проживання в яких досить низька (див. Розділ «Житло» ).
Легка адаптація для іноземців
© РУДН
Росія - багатонаціональна країна, тут легко зможуть адаптуватися представники самих різних країн і культур. На території Росії проживає понад 200 народів, що говорять більш ніж на 100 мовах і діалектах. Російська конституція гарантує свободу віросповідання: в країні мирно співіснують християни, мусульмани, буддисти, іудеї і представники інших релігій. Багатонаціональний етнічний склад країни визначає різноманіття всіх сфер життя від культурного до побутового. Не дивно, що багато які приїжджають в Росію іноземці відчувають себе, як вдома. Російські вузи пишаються багаторічним досвідом навчання та адаптації іноземців: діють програми кураторства першокурсників, розвинений інститут студентських земляцтв.
Різні кліматичні зони
© ВШЕ
Росія - величезна країна, тут можна вибрати не тільки програму або університет, але навіть комфортний для себе кліматичний пояс - від помірно-континентального клімату в європейській частині країни до субтропічного на Чорноморському узбережжі Кавказу та півдні Криму. (Див. Розділ «Клімат» ).
Росія - країна з великою культурою
© shutterstock.com
Культура - це те, з чим найчастіше асоціюють Росію іноземці, і чим пишається більшість росіян. Росія дала світові великих письменників, поетів, філософів, композиторів, художників і музикантів - Лев Толстой, Антон Чехов, Федір Достоєвський, Микола Реріх, Сергій Рахманінов, Борис Пастернак, Петро Чайковський, Сергій Ейзенштейн, Мстислав Ростропович ... Література, балет, класична музика, архітектура, живопис, театр, кінематограф - це те, чим Росія завойовує серця людей по всьому світу. Російські міста - центри культурного життя, де постійно проходять виставки, фестивалі, концерти, покази, перформанси та інші культурні та розважальні заходи міжнародного та національного рівнів.
Можливість займатися спортом
© ТПУ
Росіяни - спортивна нація , Що дала світові великих спортсменів: Ірина Родніна, В'ячеслав Третьяк, Марія Шарапова, Євген Плющенко, Олександр Овечкін, Олена Ісінбаєва, Олександр Повєткін ... Спортом в Росії займаються понад 60% жителів і 71% студентів. Спортивні об'єкти - 70 000 спортивних залів, 140 000 спортмайданчиків, 4 800 басейнів - доступні всім бажаючим.
Російські університети, як правило, мають власну спортивну інфраструктуру і пропонують своїм учням відмінні можливості для занять спортом. При вузах створюються спортивні команди, які перемагають на престижних змаганнях, в тому числі Універсіадах.
Країна не раз ставала господинею спортивних турнірів світового рівня - в 2014 році відбулися зимові Олімпійські ігри в Сочі, гонки Формули-1, в 2018 році пройшов Чемпіонат світу з футболу, в 2019 - Всесвітня зимова універсіада. У 2023 році Єкатеринбург прийме Всесвітню літню універсіаду.
Пільги для студентів
Студентам в Росії надаються пільги (див. Розділ «Пільги для студентів» ), В тому числі на проїзд в громадському транспорті, знижки на відвідування музеїв, бібліотек, театрів, концертів, парків та інших громадських і розважальних місць.Захоплююча студентське життя
© ТюмГУ
Студентам завжди є чим зайнятися після навчання . Вони беруть участь в спортивних змаганнях, конкурсах, студентських святах, фестивалях. У вузах є власні студентські театри, спортивні команди, волонтерські об'єднання і студентські будівельні загони. Особливий творчий вид активності російських студентів, якого немає ні в одній країні світу, - гумористичні гри КВН (Клуб веселих і кмітливих). Кращі команди КВН від університетів беруть участь у телевізійній передачі центрального російського телеканалу.
Подорожі круглий рік
© ИТМО
Великий театр, Третьяковська галерея, Пушкінський музей, Ермітаж, Исаакиевский собор - відомі на весь світ російські культурні пам'ятки , Щорічно привертають мільйони туристів. Однак це лише мала частина того, де варто побувати. У список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено 30 об'єктів російської культури. Крім Кремля з Червоною площею, туди увійшли пам'ятники Новгорода, Суздаля, Володимира, Троїце-Сергієва Лавра, озеро Байкал, вулкани Камчатки, Золоті гори Алтаю, Новодівочий монастир, Куршська коса та інші. Багато вузів організовують екскурсійні поїздки для студентів. Вибір практично необмежений - від Золотого кільця, що охоплює вісім давньоруських міст, до подорожі по легендарному маршрутом Транссибу.