- Причини, за якими можуть не випустити за кордон
- Виїзд з боргами по кредиту
- Виїзд за кордон і штрафи ГИБДД
- Заборгованість по податках
- Заборгованість у судових приставів
- Як і де перевірити
- Чи можливо виїхати з боргами
- Посилання та рекомендації
- Як скасувати заборону на виїзд
Подорожі на закордонні курорти або у відрядження можуть стати нездійсненним завданням, якщо є хоч невелика заборгованість по кредитах, штрафів або податків. Коли боржника не випускають за кордон, це не тільки неприємно, але й загрожує фінансовими втратами.
Гроші за переліт, бронювання готелю або путівку можуть пропасти. А якщо планувалася ділова поїздка, то втрати від її скасування можуть обчислюватися величезними сумами. Для того щоб уникнути цих неприємностей, краще попередньо вивчити питання про те, чи немає у вас заборгованостей перед якимись компаніями і федеральними службами.
Причини, за якими можуть не випустити за кордон
Сюрпризів на кордоні для жителів Росії бути не повинно. Справа в тому, що заборона на виїзд за кордон може бути накладено тільки за рішенням суду. Судове рішення теоретично не може виявитися невідомим боржника, тому що він зобов'язаний бути присутнім на слуханні.
За дотриманням судового рішення стежить федеральна служба судових приставів (ФССП), яка і може використовувати в якості запобіжного впливу заборона на виїзд. І все ж є деякі шанси, що ви потрапили в список «невиїзних» осіб, самі того не підозрюючи.
Це може бути в декількох випадках:
- ГИБДД відправила в федеральну службу судових приставів відомості про боржників, в яких є ваше прізвище, у цій організації є право інформувати ФССП без попереднього рішення суду;
- сукупний борг по штрафам або аліментах перевищує 10 тисяч рублів;
- місце вашої прописки і проживання не збігаються, тому суд відбувся без вашої присутності, а повідомлення про його вирішенні потрапили за адресою прописки, а не проживання, і до вас не дійшли.
Ще деякий час тому боржника могли не випустити за кордон через заборгованість в сотню рублів. Але поправка до закону «Про виконавче провадження» від 23.07.2013 свідчить про те, що тепер для застосування такого запобіжного сукупний борг за всіма напрямами повинен становити понад 10 тисяч рублів.
Найпростіший спосіб дізнатися про те, чи немає у ФССП до вас претензій, це відвідати їх сайт, де є сервіс по перевірці заборгованостей. Там представлена вся актуальна інформація.
Але оскільки процес оформлення путівки, планування поїздки займає деякий час, а інформація про заборгованість може дійти до цієї служби не відразу, то є невеликий шанс, що поки ви доїдете до митниці, щось зміниться. З цієї причини варто провести перевірку по окремим службам, щодо яких можуть бути заборгованості.
Виїзд з боргами по кредиту
Наявність споживчих кредитів або іпотеки само по собі не є перешкодою для закордонної подорожі. Але тільки в тому випадку, якщо ви не пропускаєте щомісячні платежі, немає прострочених внесків, неврахованих штрафів і пені. У цій ситуації діє загальний принцип: поки немає судового рішення, переданого ФССП, можна вільно переміщатися між країнами.
В іншому випадку, на кордоні вас можуть зупинити. І якщо у вас є прострочення, то краще виплатити їх заздалегідь. Інформація про погашення заборгованості за рішенням суду може йти до служби приставів до 10 днів.
Якщо говорити в загальному, то наявність боргів по кредиту не є перешкодою до виїзду в декількох випадках:
- справа не дійшла до суду;
- після суду справа не встигло дійти до Федеральної служби судових приставів;
- ви погасили заборгованість в повній мірі за рішенням суду протягом п'яти днів після його винесення;
- ви погасили борги перед службою приставів в повній мірі і встигли сповістити її про це;
- пристави встигли передати інформацію про зняття заборони на виїзд в ФСБ і міграційну службу.
Виїзд за кордон і штрафи ГИБДД
Обмежити можливість виїзду за кордон на основі несплачених штрафів ГИБДД пристави можуть і без рішення суду. Іноді вони використовують заборона на виїзд в якості адміністративної заходи.
Як правило, ці обмеження накладаються в декількох випадках:
- сума штрафів перевищує 10 тисяч рублів;
- на момент виїзду за кордон є несплачені штрафи, виписані понад 70 днів тому;
- інформація про наявність неоплачених штрафів передана в ФССП, а пристави не можуть з вами зв'язатися протягом тривалого часу.
Заборгованість по податках
Як і у всіх інших випадках, ви повинні отримати інформацію від служби судових приставів, якщо у вас є неоплачені борги по податках. Але з урахуванням того, що лист надсилають звичайною поштою, може йти довго або зовсім загубитися, краще перевірити цю інформацію через портал «держпослуги» або через сайт ФНС.
Заборона на виїзд коли виноситься, якщо борг не перевищує 10 тисяч, він знімається протягом 10 днів, якщо вся сума заборгованості, яка стягується за рішенням суду, була оплачена.
Заборгованість у судових приставів
Борги перед Федеральною службою судових приставів - основний тип заборгованостей, через які дійсно можна зіпсувати собі відпустку. Якщо буде виявлено, що вони є, то їх потрібно погасити перш за все. Саме ця структура має підстави винести в якості міри покарання заборона на виїзд за кордон.
Що потрібно зробити, якщо ви виявили наявність боргів перед ФССП:
- сплатити заборгованість в повному обсязі за 2-3 тижні до виїзду;
- повідомити службі приставів про платежі, після чого вони сповістять митницю.
Оплата боргу безпосередньо перед виїздом в такій ситуації не допоможе. Навіть наявність всіх квитанцій з собою на митниці не полегшить ситуацію і не вирішить проблему. На жаль, без спеціального розпорядження ФССП митники не мають права скасувати заборону на перетин кордону. У такій ситуації потрібно заздалегідь підстрахуватися від невиїзду.
Сплатити заборгованість перед ФССП можна прямо на сайті Банку даних виконавчих проваджень. Для цього можна використовувати сервіси «Вебмані», «Ківі», «Робокасса» та ін. Інформація про оплату через цей сайт дійде до служби в день оплати. Якщо ви вирішили оплачувати борги через сайти відповідних служб або через банк, то може виникнути необхідність пред'явлення документів про оплату для прискорення прийняття рішення про відміну заборони на виїзд.
Як і де перевірити
Є дві основні служби, в яких перевіряти наявність боргів треба перш за все.
- Потрібно провести перевірку через інформаційну систему з базою даних виконавчих проваджень ФССП: http://www.fssprus.ru/iss/ip/ . Тут перевірка проходить досить швидко. Досить ввести прізвище, ім'я, по батькові, дату народження і регіон прописки. Після цього можна дізнатися, чи є ви в списку боржників.
- Зайти на Єдиний портал державних і муніципальних послуг, який відомий також, як «держпослуги»: http://www.gosuslugi.ru/ . Реєстрація на порталі займає деякий час, тому що вимагає перевірки особистості. Спеціальний код для реєстрації можна отримати поштою або в офісі ВАТ «Ростелеком», який може бути відсутнім у вашому місті. Так що на перевірку даних через цю систему потрібно виділити кілька тижнів, починати її потрібно сильно заздалегідь до передбачуваної дати виїзду за кордон.
Є можливість перевірити заборгованості перед окремими службами і компаніями, але, як правило, це вже зайве, якщо є дані від вищевказаних двох служб. Однак якщо ви хочете перевірити відсутність боргів на сайті ФНС або на сайті ГИБДД, можна піти і таким шляхом. При виявленні заборгованостей важливо враховувати терміни її появи і її загальну суму.
Чи можливо виїхати з боргами
Борги боргами ворожнечу. Прості кредити або іпотека, дрібні штрафи і недовгі прострочення по оплаті послуг ЖКГ або податків навряд чи стануть перешкодою. Всі вони дають можливість їздити за кордон стільки раз, скільки хочеться.
Обмеження стосуються лише кількох випадків:
- інформація про заборгованість дійшла до ФСПП, безпосередньо з ГИБДД або через суд;
- сума заборгованостей за всіма пунктами перевищує 10 тисяч рублів.
У деяких випадках навіть такі борги не є перешкодою. Найсуворіше служба приставів стежить за заборгованостями по аліментах. Якщо такі борги є, їх варто погашати в першу чергу.
Якщо ви коли-то брали кредити в деяких банках, які не вирізняються хорошою репутацією, а потім закрили їх повністю, іноді не зайве все ж перевірити свою кредитну історію. Іноді такі банки можуть нараховувати пені на копійчані залишкові заборгованості по знищеної кредитній карті. Без спеціальної перевірки кредитної історії ці штрафи можуть стати для вас неприємним сюрпризом при перетині кордону.
Посилання та рекомендації
Є кілька корисних ресурсів, що дозволяють перевірити наявність неоплачених штрафів або боргів по кредитах.
Нижче представлений практично повний список таких сервісів:
- Інформаційна система з базою даних виконавчих проваджень ФССП: http://www.fssprus.ru/iss/ip/ .
- Єдиний портал державних і муніципальних послуг, який відомий як «держпослуги»: http://www.gosuslugi.ru/ .
- Особистий кабінет платника податків на сайті Федеральної податкової служби: https://lk2.service.nalog.ru/lk .
- Сервіс перевірки заборгованостей по штрафах на сайті ГИБДД: http://www.gibdd.ru/check/fines .
- Служба перевірки кредитної історії: https://www.cbr.ru/ckki . Багато банків в наш час надають послуги з прискореної перевірки кредитної історії, ціна на них є досить скромною, перевірка здійснюється протягом декількох днів. В онлайн-сервісах деяких банків інформація про кредитну історію надається безкоштовно і за замовчуванням.
Корисно також перевірити відсутність заборгованості з оплати послуг ЖКГ, електроенергії, телефону, а також сервісу платних парковок. Як правило, в кожному місті є свої сервіси для отримання цієї інформації.
Як скасувати заборону на виїзд
Навіть у самих законослухняних громадян можуть виникнути непомічені штрафи ГИБДД або від паркувальних служб, а також дрібні заборгованості або прострочення по кредитах. З цієї причини перевірка на відсутність заборгованостей не стане зайвою, навіть якщо ви впевнені, що їх у вас немає.