Перевірка справжності дорогоцінного каменю

  1. діамант
  2. смарагд
  3. Рубін
  4. сапфір
  5. олександрит

Перед покупкою коштовностей з натуральними каменями дуже хочеться впевнитися в їх справжності. Йти до фахівця деякі зважаться, а проводити власні хитромудрі маніпуляції (опускання в кислоту, покусування та інше) не дозволять продавці. Запам'ятайте, що будь-яка поважаюча себе компанія, наприклад інтернет-магазин https://kazka.ua/brasleti/brilliant/ або модний бутік, повинні мати свідоцтво про справжність продаваних каменів. На віру ніхто такі справи не спускає, а тим більше серйозні постачальники. Все ограновані дорогоцінні камені мають відповідний сертифікат.

Вартість натуральних каменів набагато більше, ніж штучних. Хоча останні мають більш досконалу форму і дешевше у виробництві. Натуральні камені не бувають ідеальними, у них будуть якісь дефекти, видно точки зростання, дрібні подряпини або відколи, на відміну від штучних аналогів.

Природні камені зазвичай віддають прохолодою. При покупці ви можете акуратно взяти камінь пінцетом і доторкнутися до нього кінчиком язика. Якщо відчули холодок, то велика ймовірність автентичності товару.

діамант

Вибираючи діамант, подивіться через нього на світло, ви побачите переливання сірого кольору, але ніяк не всіх кольорів веселки. Далі дихніть на камінь, натуральний НЕ помутніє, але залишиться чистим. Якщо покласти діамант на сторінку з книги і спробувати побачити букви, то нічого не вийде. І ще, справжній діамант вставляється в оправу з дорогого металу, але не закривається з нижньої сторони.

смарагд

Вибираючи коштовності з смарагдом, подивіться на нього через лупу. Якщо камінь натуральний, то ви помітите паралельні лінії, а якщо підробка, то це будуть гарні спіралеподібні візерунки.

Рубін

Великого розміру яскраво червоний рубін коштує дуже дорого (знаходиться в одній ціновій категорії з алмазом), тому все велике і яскраво-червоне швидше за все виявиться підробкою. Справжній рубін буде невеликого розміру, темно-червоний і з видимими через лупу маленькими вкрапленнями.

сапфір

Сапфіри на справжність краще перевірити у фахівця, так як відрізнити на перший недосвідчений погляд часто дуже важко. Єдине, що в натуральному камені не повинно бути видно вкраплень газу через лупу.

олександрит

Натуральний камінь александрит ви навряд чи зустрінете у вільному продажу. Він невеликого розміру, але дуже дорогий. Зате цей мінерал при різному освітлення здатний змінювати свій колір, що дуже красиво виглядає.

За матеріалами KAZKA Jewelry.


Ключові слова: Олександрит, Сапфір, Рубін, Смарагд, Діамант, Як перевірити, Як відрізнити підробку, Натуральний, штучний камінь, браслети з діамантами