Перша річниця 4City

Сьогодні, 19 травня, виповнюється перший рік роботи міського простору 4City . За цей час масштабний проект об'єднав в собі тисячі однодумців, профінансував десяток корисних ідей, став майданчиком для діалогу та підтримки актуальних і значущих ініціатив.
Команда простору підвела підсумки виконаної роботи і поділилася планами.

ідея

4City - міський простір, яке об'єднало в собі лекторій, ресторан і кафе. 70% від його прибутку спрямовані на фінансування корисних соціальних проектів, а решту 30% отримує керуюча команда, щоб розвивати заклад і робити його популярним серед городян.

Ідея 4City в тому, що кожен відвідувач може стати меценатом і самостійно дуже просто покращувати Одесу. Для цього достатньо оплатити своє замовлення в закладі або взяти участь в конкурсі на отримання гранту для неадресних проектів - фінансову підтримку отримують ініціативи, за які голосують 229 засновників простору. Це люди з різних країн, яких об'єднує ідея розвитку Одеси і заради неї вони безоплатно вклав в проект по $ 1 000. Приєднатися до команди засновників можна і зараз, заповнивши спеціальну форму на сайті .
Організаторами простору виступили краудфандінговая платформа « Моє місто »І креативне простір« iQSpace ». А надихав їх досвід Івано-Франківська та «Urban Space 100».

простір

Спочатку 4City об'єднував в собі ресторан, кафе, бар, коворкінг і лекторій. Однак через 6 місяців роботи засновники прийняли рішення кілька змінити концепцію . Так, лекторій поєднав функції коворкінгу і залишився майданчиком для проведення корисних заходів. Тут проходили лекції Фестивалю ідей, презентації книжкових новинок, зустрічі волонтерів, актуальні виставки , Заходи на захист тварин і воркшопи з розвитку міського простору. А в грудні минулого року в його залі відбувся благодійний Виставка пряникових будиночків, яка допомогла зібрати 39 000 долл на лікування дитини. Всього за час роботи простору тут пройшло понад 300 різноманітних заходів.

Всього за час роботи простору тут пройшло понад 300 різноманітних заходів

Змінилася концепція та інших залів. Спочатку керуючим команди ресторану і кафе був Алекс Купер. Протягом півроку він працював над тим, щоб заклад було відомо серед городян, після чого його змінила команда Олега Ніколаєва , Чий бренд Frebule розмістився в просторі, щоб також 70% від прибутку спрямовувати на розвиток соціальних проектів. Зараз в 4City працюють три зали - міське кафе Fre , Вечірній зал Bule і винний ресторан Frebule.

Зараз в 4City працюють три зали - міське кафе Fre   , Вечірній зал Bule   і винний ресторан Frebule

проекти

Восени минулого року засновники 4City оголосила про прийом заявок для участі в грантовому конкурсі. На той момент йшлося про 52 316 грн. Всього за кілька тижнів команді 4City запропонували понад 60 ідей, які потребували фінансової підтримки. З кожним автором спілкувалися представники спеціальних комітетів, що складаються із засновників-фахівців в сферах урбаністики, реалізації освітніх і культурних проектів.

Після ретельних співбесід і публічного пітчинг фінансову підтримку отримали 10 проектів . Однак розділили вони вже не 52 000 грн, а 435 000 грн - значна частина засновників вирішила додатково підтримати важливі ініціативи. Організатори 4City не передбачали такої підтримки - її немає в договорах, які підписують засновники, проте загальна ідея поліпшення міста мобілізувала учасників.

Зараз засновники продовжують консультувати авторів проектів і допомагати їм в їх реалізації. Завдяки такій підтримці вже повністю або частково реалізовані практично всі заявлені ідеї . Наприклад, закуплені роботи для безкоштовної дитячої школи робототехніки «RoboSchool», один з експонатів Музею особистих колекцій А.В. Блещунова знаходиться на реставрації, проходить облаштування відкритого одеського дворика «Scena» для різних безкоштовних заходів, а команда проекту «100 одеситів» знімає ролики про городян.
Ознайомитися з усіма проектами можна на спеціальному сайті .

Спільнота і розвиток

Спільнота 4City - це вже давно не тільки засновники, а всі люди, які щодня допомагають і підтримують проект, поділяють його цінності: відвідувачі, які вибирають ресторан або лекторій для зустрічей з близькими, відпочинку або роботи, журналісти, автори проектів, всі городяни, які прагнуть змінити місто.

Щоб робити це ефективно і якісно, команда простору організовує школу проектного менеджменту з важливими міськими дослідженнями , Корисними лекціями і воркшопів. Крім того, як і раніше простір продовжує залишатися майданчиком для об'єднання активних городян заради розвитку Одеси.

Джерело ілюстрацій: 4City, Odessa.Pub.

популярне читане