25.06.2018 11:58:00
Ділова частина програми другого дня заходу відкрилася урочистою церемонією нагородження лауреатів Всеросійського конкурсу «Майстерність і безпеку», який вибирає кращих фахівців з охорони праці всієї країни. За підсумками конкурсу сформований рейтинг «100 кращих фахівців з охорони праці Росії». Конкурс проводиться Асоціацією «Еталон» за підтримки Міністерства праці та соціального захисту РФ. Призовий фонд цього року склав 1 млн рублів ...
22 ЧЕРВНЯ СВОЮ РОБОТУ В ПАРКУ «СОКІЛЬНИКИ» ПРОДОВЖИВ МОСКОВСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЗДОРОВ'Я ТА БЕЗПЕКИ РІСКАМ.NET
Ділова частина програми другого дня заходу відкрилася урочистою церемонією нагородження лауреатів Всеросійського конкурсу «Майстерність і безпеку», який вибирає кращих фахівців з охорони праці всієї країни. За підсумками конкурсу сформований рейтинг «100 кращих фахівців з охорони праці Росії». Конкурс проводиться Асоціацією «Еталон» за підтримки Міністерства праці та соціального захисту РФ. Призовий фонд цього року склав 1 млн рублів.
Кращим керівником з охорони праці організації виробничої сфери з чисельністю працівників понад 500 осіб визнаний начальник управління промислової безпеки «Башкирські розподільні електричні мережі» В'ячеслав ЧЕНЦОВ. Серед виробничих організацій менше 500 чоловік - керівник служби охорони праці та промислової безпеки «БУНГЕ СНД» Максим СНАЛІН.
Кращими фахівцями з охорони праці в різних номінаціях стали представники Московської регіональної дирекція залізничних вокзалів - структурного підрозділу Дирекції залізничних вокзалів - філії ВАТ «РЖД», ТОВ «КИПАРИС 2», Лучегорск паливно-енергетичного комплексу (філії «Далекосхідної генеруючої компанії»), Самарської міської поліклініки № 6, Самарського державного університету шляхів сполучення.
У роботі фестивалю сьогодні взяли участь голова комітету Державної Думи з праці, соціальної політики та у справах ветеранів Ярослав Нілов і член комітету Державної Думи з транспорту і будівництва Олександр СТАРОВОЙТОВ. Вони ознайомилися з роботою IX міської виставки «Охорона праці в Москві - 2018» та взяли участь у нагородженні переможців міського конкурсу професійної майстерності «Московські майстри». Це щорічний конкурс, спрямований на підняття престижу робітничих професій та висококваліфікованої праці.
В рамках ділової програми пройшли ряд семінарів і круглих столів з найрізноманітніших ключових темах в сфері охорони праці. Центральної стала панельна дискусія «Культура безпеки»: практики в російських міжнародних компаніях. Як правильно працювати з свідомістю працівників ». Виховання культури власної безпеки і цінності свого здоров'я має відбуватися з перших років життя людини. Але що робити, якщо це упущено, і вже дорослий працівник приходить на виробництво з неправильними установками і поглядами, «байдужим ставленням» до власної безпеки? Фахівці компаній «Зарубежнефть», «Бейкер Хьюз», «СИБУР», «Тольяттіазот», «Solvay» та інші поділилися своїм досвідом.
Ділова програма фестивалю не залишила без уваги і важливу тему використання цифрових технологій в сфері охорони праці. В даний час за програмою «Цифрова економіка Російської Федерації» затверджені дорожні карти до 2030 року. Формування цифрової економіки є одним з пріоритетів державної політики. Але чи готове професійне співтовариство фахівців з охорони праці до нових викликів і перейти до роботи з цифровими технологіями? Які нові компетенції будуть потрібні фахівцям? Фахівці обговорювали напрямки, в яких може рухатися майбутня цифрова охорона праці, сфери, де найбільш будуть затребувані цифрові технології.
В цей день також проходили семінари, на яких розглядали особливості розслідування нещасних випадків, новий порядок навчання фахівців з охорони праці, питання організації громадського контролю за дотриманням ВІД на підприємстві, нового порядку медичних оглядів.
Активний інтерес у відвідувачів викликала виставка спеціалізованої пожежно-рятувальної техніки МНС. Тут були представлені пожежні та аварійно-рятувальні автомобілі, в тому числі високої прохідності, машини екстреного реагування, рятувальні механізми на воді, сходи та ін. Рятувальники також приготували інтерактивні майстер-класи та навчили дітей швидко надягати спорядження пожежника. До речі, на одягання спецодягу, розгортання пожежних рукавів, підйом по штурмовій драбині, за нормативами пожежні повинні укладатися менш ніж в 30 секунд.
Другий день фестивалю також ознаменувався активною пізнавальною програмою з самими різноплановими майстер-класами.
Про першої допомоги при раптовій зупинці серця і травмах розповіли фахівці Philips. Це важлива тема, адже щорічно в Росії від цього гинуть понад 250 тис осіб. Компанія показала сучасне обладнання, зокрема новітні моделі автоматичних дефібриляторів, і розповіла, як реально це може врятувати життя. Звичайно, звичайна людина - це не кваліфікований лікар, тому він не може знати всіх тонкощів надання допомоги, але все ж азами він обов'язково повинен володіти. Надання першої медичної допомоги в багатьох ситуація може виявитися дуже важливою і вкрай необхідною. Можливо, саме ця перша допомога допоможе людині вижити.
Про допомогу і діях в надзвичайних ситуаціях, де задіяні хімічні отруйні речовини, розповіли фахівці компанії «Фаертаг». Вони провели майстер-клас «Хімік». Діти дізналися правила поведінки в таких НС і потренувалися надягати протигаз. А за підсумками все отримали знак і посвідчення «Хімік».
З великою користю проходили майстер-класи, навчальні безпечній поведінці на дорогах, за підсумками яких хлопцям видали водійські посвідчення, правда поки тільки дитячі. Зону дорожнього руху представили експертний центр «Рух без небезпеки», навчальний центр «Юний автомобіліст» і Союз автошкіл Росії.
23 ЧЕРВНЯ 2018 року - СІМЕЙНИЙ ДЕНЬ НА ФЕСТИВАЛІ РІСКАМ.NET
Тисячі городян прийшли в парк, щоб взяти участь у спортивних та танцювальних заходах, майстер-класах і множини інших активностей. Ділова програма дня відкрилася спортивним забігом на 5 кілометрів. Організатором забігу виступив Департамент праці та соціального захисту населення Москви. Технічну підтримку надала компанія RussiaRunning. Вперше забіг пройшов по настільки мальовничому маршруту парку Сокольники: від Фестивальній площі по знаменитій арочні алеї, проїзду Сокольнического кола і Тропе здоров'я знову до площі. Кожен учасник на фініші отримав яскраві брендовані каски безпеки.
Одним з ключових заходів третього фестивального дня стало проведення молодіжного форуму. Це поки єдиний захід в місті, яке дозволяє на єдиному майданчику організувати ефективний діалог і дискусію чиновників, молодих фахівців, роботодавців, студентів, які навчаються за профільними напрямками охорони праці, техносферной безпеки і екології. Цього року захід пройшов за підтримки Центру зайнятості молоді та Департаменту праці та соціального захисту населення міста Москви. Партнерами молодіжної програми під слоганом «Сила добра» стала Асоціація «Національна Мережа Глобального Договору» (Мережа Глобального Договору ООН в Російській Федерації).
У церемонії відкриття Молодіжного форуму взяли участь виконавчий директор Асоціації Марина ВАШУКОВА, менеджер з корпоративної відповідальності «Делойт СНД Москва» Віра Дадашева, співзасновник представництва університету сингулярності в Росії Інга ТРОФІМОВА. Вони вручили призи переможцям та лауреатам конкурсу «Інноваційний підхід в техносферной безпеки». Конкурс проводився серед молоді і був направлений на підтримку і розвиток їх інноваційної та науково-інженерної діяльності в сфері охорони праці.
В рамках форуму за підтримки Асоціації «Національна Мережа Глобального Договору» пройшла експертна сесія «Бізнес як сила добра. Локальні рішення глобальних проблем ». Організатори прагнули донести до молоді сучасні погляди на досягнення глобального благополуччя, місію і діяльність соціально-відповідального бізнесу.
На фестивалі цікаво пройшов і молодіжний суботній Work Picnic, де на майстер-класах молоді люди змогли попрактикуватися в самопрезентації при пошуку роботи, успішне проходження співбесіди, складання грамотного резюме та ін. Також відбувся квест «У гонитві за майбутнім», також хлопці пройшли тести для професійного самовизначення, працював ярмарок вакансій та всі бажаючі мали можливість пройти співбесіду і поспілкуватися з роботодавцями. Молодіжний форум проводиться з метою привернення уваги молодого покоління до питань безпечної праці та популяризації можливостей майбутніх фахівців в сфері охорони праці.
На фестивальних майданчиках було жваво і багатолюдно, багато хто прийшов сім'ями, щоб взяти участь в цікавих заходах. Фітнес-зону представили клуби ПАЛАДИН і СРСР. Тут можна було позайматися фітнесом, взяти участь у масовій тренуванні і пострибати на батуті. І не просто стрибати, а зі змістом. Учасники фестивалю змогли багато чого довідатися про користь батутними спорту і його користь для здорового способу життя.
Все про спортивне харчування та вітаміни можна було дізнатися на локації компанії 5LB. Фахівці продемонстрували новітні розробки функціонального харчування і добавок для зміцнення здоров'я. Для тих, хто хотів навчитися долати паніку, розвинути навички самовладання в екстреній ситуації, пройшли захоплюючі квести від компанії «Світ квестів».
Завершиться фестиваль здоров'я та безпеки Ріскам.Net гала-концертом, в якому взяли участь сучасні зірки нової молодої сцени, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів - Юлія Артемова, Наташа Корс та інші, а також грандіозним танцювально-світловим шоу ETHEREUM SHOW.
Прес-центр Фестивалю Ріскам.Net
E-mail: [email protected]
Лідія Леонтьєва, +7 (910) 4701167
Наталя Севастьянова, +7 (916) 2349258
Джерело публікації: https://riskam.net .
всі публікації
© 1997-2014 Клинский інститут охорони та умов праці
Але що робити, якщо це упущено, і вже дорослий працівник приходить на виробництво з неправильними установками і поглядами, «байдужим ставленням» до власної безпеки?Але чи готове професійне співтовариство фахівців з охорони праці до нових викликів і перейти до роботи з цифровими технологіями?
Які нові компетенції будуть потрібні фахівцям?