Перший Всеукраїнський фестиваль науки: старт дано!

8 лютого відбулося відкриття Першого Всеросійського Фестивалю науки організованого Міністерством освіти і науки РФ і Московським державним університетом імені М.В.Ломоносова.

Програма цього дня не дозволила гостям нудьгувати Програма цього дня не дозволила гостям нудьгувати. Старт був даний в Політехнічному музеї. Спочатку - демонстрація науково-популярних фільмів, присвячених використанню інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання в реставраційному справі і ролі стовбурових клітин в лікуванні серцево-судинних захворювань і в реабілітації після травм хребта. Потім - лекція лауреата премії Президента РФ в області науки і інновацій для молодих вчених за 2009 рік хіміка А. Бобровського про рідких кристалах і полімери та їх практичне застосування. Нарешті, телемости з містами - учасниками фестивалю - Дубною, Казанню, Новосибірськом і Томському.

У своєму виступі ректор МДУ В У своєму виступі ректор МДУ В.А. Садовничий підкреслив, що Фестиваль стартує «в знаменний день і рік 8 лютого відзначається День науки, 8 лютого - день народження видатного вітчизняного хіміка Д.І. Менделєєва, 2011 рік оголошений міжнародним роком хімії, а в нашій країні ще й роком космонавтики - в пам'ять про політ першої людини, про вихід його на міжпланетний рівень; крім того в 2011 р виповнюється 300 років від дня народження російського вченого-енциклопедиста М.В. Ломоносова. Якщо все це підсумувати, то весь рік ми будемо жити наукою! »- підвів підсумок Віктор Антонович.

З вітальним словом до присутніх у Великому залі музею звернувся президент Росії Д З вітальним словом до присутніх у Великому залі музею звернувся президент Росії Д.А. Медведєв, який привітав усіх з відкриттям такого масштабного заходу, що свідчить про поширення передової наукової думки по величезній території країни. «Я тільки що зустрічався з лауреатами премії молодих вчених. Дивлячись на цих людей, на їх вдумливі, палаючі непідробним інтересом очі, зрозумів, що у нашої науки є майбутнє, і це майбутнє блискуче, - вважає президент. - Упевнений, що Фестивалі науки стануть прекрасною традицією, привернуть багато молоді в світ науки ». Дмитро Анатолійович зазначив, що держава багато уваги приділяє науці, і висловив надію, що в подальшій ця підтримка буде тільки зміцнюватися, що дозволить розвиватися вітчизняній науці.

Події плавно перенеслося в Інтелектуальний центр - Фундаментальну бібліотеку МГУ Події плавно перенеслося в Інтелектуальний центр - Фундаментальну бібліотеку МГУ. Саме Московський університет став прабатьком подібного роду фестивалів в Росії. У 2006 році ідею Фестивалів науки від Великобританії, де фестивалі проводяться з 1831 року, від країн Європи підхопив і наш університет. І якщо Перший фестиваль привернув на свої 25 майданчиків, які перебували безпосередньо в самому університеті, близько 20 тисяч відвідувачів, то П'ятий фестиваль (вже став до 2010 року Московським) зібрав 70 вузів Москви з 14 регіонів Росії, близько півсотні інститутів РАН, 10 зарубіжних наукових центрів. На його майданчиках побували приблизно 250 тисяч чоловік. Основне завдання Фестивалю - залучення школярів, студентів до науки. Головне - познайомити гостей з досягненнями вчених. «Доторкнися до науки» - девіз, який фестивалі втілюють уже шостий рік.

Як зазначив ректор МДУ, під час опитувань, що проводяться під час П'ятого фестивалю восени 2010 року, більшість відзначило, що головною причиною відвідування подібних заходів є можливість познайомитися і на власні очі побачити нові досягнення науки і техніки Як зазначив ректор МДУ, під час опитувань, що проводяться під час П'ятого фестивалю восени 2010 року, більшість відзначило, що головною причиною відвідування подібних заходів є можливість познайомитися і на власні очі побачити нові досягнення науки і техніки. На виставках, які працювали в Фундаментальною бібліотеці, можна було відчути себе археологом на стенді «Історія та археологія в МГУ», спробувати себе в ролі лікарів разом з хлопцями з Російського державного медичного університету імені М.І. Пирогова, взяти участь в «мильному шоу» СУНЦ МГУ, познайомитися з головоломками, придуманими дітьми з ГОУ ЦО № 1811 «Фантазери», подивитися на запуски «вертольотів» і «літаків» винахідників з МАІ, а також багато іншого ...

Естафету Фестивалів підхопили Курськ і Саратов, Владивосток і Йошкар-Ола, Ростов-на-Дону і вузи Москви, презентації яких ми побачили на екрані в Актовій залі після запалення Вогню знань і лазерного шоу, що ознаменував старт Першого Всеросійського фестивалю науки Естафету Фестивалів підхопили Курськ і Саратов, Владивосток і Йошкар-Ола, Ростов-на-Дону і вузи Москви, презентації яких ми побачили на екрані в Актовій залі після запалення Вогню знань і лазерного шоу, що ознаменував старт Першого Всеросійського фестивалю науки. Презентації вузів супроводжувалися виступами творчих колективів. Особливо зал вітав номера циркового колективу Далекосхідного федерального університету «Конфетті» та ансамблю естрадного танцю Південного федерального університету. Не обійшлося і знаменитої «Калинки» у виконанні Академічного хору МГУ під керівництвом М. Аскерова.

Старт Першому фестивалю дан. Тепер фестивальну естафету підхоплюють регіони. Всіх, хто хоче «заразитися» наукою чекають майданчики Фестивалю. Про заходи у своєму місті можна дізнатися на сайті http://www.festivalnauki.ru/ . Приходьте і ви не пошкодуєте!