Петро Пастернак: "Нащадкам Пастернака гени його таланту, на жаль, не дісталися"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

28 вересня 2009, 7:06 Переглядів: 28 вересня 2009, 7:06 Переглядів:   Онук генія

Онук генія. Любить творчість свого діда і отримує за це гроші. Фото: Г. Салай.

- Ходять чутки, що нащадки Пастернака завдяки дідові - вельми забезпечені люди ...

- Не знаю, звідки люди це взяли ... Мабуть, легенда про незчисленні "пастернаковских деньжищи" пов'язана з Нобелівською премією діда. Хоча ті, хто по-справжньому цікавляться його творчістю і життям, знають: Борис Леонідович під тиском вищестоящих влади відмовився від "нобелівки". І преміальні він не отримував! Єдине, я, як і всі спадкоємці мого діда (діти і внуки Пастернака від двох дружин: Євгенії Лур'є і Зінаїди Нейгауз. - Авт.), Час від часу отримуємо невеликі доходи від перевидань його праць. За що йому безмежно вдячні. А я людина небагата, так що ...

- А вам дісталася якась іскра його таланту?

- Ні. Я, на відміну від нього, не художник. Чи не творець. Хоча робота у мене і пов'язана з певним креативом (Петро - дизайнер інтер'єрів в клубах. - Авт.). На мій погляд, ніхто з нині живих (та й пішли теж) нащадків письменника не може навіть зрівнятися з ним.

- Так спокійно говорите. У вас немає амбіцій?

- Амбіції? (Замислюється). Напевно, немає ... Напевно, тому у мене і немає нічого. Ні, є машина. Правда, мені її брат подарував.

- Ваші діти цікавляться творчістю свого прадіда? Чим вони взагалі займаються?

- Дурня клеять (сміється). Я не змушую їх читати. Але краєм ока бачив, як вони дивилися по ТБ американську екранізацію "Доктора Живаго". Здається, їм було цікаво.

- Як вам виставка в київському "Музеї однієї вулиці", присвячена 120-річчю від дня народження Пастернака?

- Сильна! Організаторам вдалося зібрати майже всі прижиттєві видання Бориса Леонідовича і навіть перші закордонні публікації. На відкриття мав приїхати батько, але в силу похилого віку він делегував мене.

ВІД СТАЛІНА ДО "ЖИВАГО". Борис Пастернак ро¬діл¬ся 29.01.1890 в Москві. Російський поет і письменник, лауреат престижної Нобелівської премії за роман "Доктор Живаго". На початку своєї діяльності щиро захоплювався Сталіним - навіть присвятив йому два вірші. Потім це почуття зійшло нанівець. За "Живаго", над яким він працював понад 10 років, піддався опалі і гонінням в СРСР. Під тиском "зверху" відмовився від премії Нобеля. Багато хто вважає, що це рішення згубно позначилося на здоров'ї письменника і призвело до його смерті (на нервовому грунті).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Петро Пастернак:" Нащадкам Пастернака гени його таланту, на жаль, не дісталися "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Панченко Алекс

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

А вам дісталася якась іскра його таланту?
У вас немає амбіцій?
Амбіції?
Ваші діти цікавляться творчістю свого прадіда?
Чим вони взагалі займаються?
Як вам виставка в київському "Музеї однієї вулиці", присвячена 120-річчю від дня народження Пастернака?