Петро Наліч (Peter Nalitch) пісня "Гітар" та інші пісні - ЖЖ комі-перм'як - ЖЖ

  1. 10:42 pm - Петро Наліч (Peter Nalitch) пісня "Гітар" та інші пісні

10:42 pm - Петро Наліч (Peter Nalitch) пісня "Гітар" та інші пісні

сьогодні в газеті "Коммерсант" прочитав рекламну статтю Бориса Барабанова про московському співака російсько-боснійського походження Петра Наліча
подивився відеоролик з піснею "Гітар"
http://web.archive.org/web/20070601223759/http://peternalitch.ru/gitarrulik-draft.wmv
і порадів, давно отеч.естрада не давала таких якісних співаків

копірайт: фото Олександра Решетілова
лінки на інші пісні Петра Наліча
http://web.archive.org/web/20070601223759/http://peternalitch.ru/music.html
а та сама стаття з газети комерсант під катом:


Братик-ролик. Петро Наліч - перший російський співаючий інтернет-феномен. // Комерсант Weekend. № 62. 02.11.2007.
aspx?DocsID=820101> http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=820101
розповідає Борис Барабанов
Уже більше місяця, як комп'ютери користувачів Рунету, переважно столичних, страждають від вірусу. Врятуватися від нього - ніякої можливості, не допомагає ніякої Касперський. Люди самі, добровільно піддають себе болезнетворному впливу. Вірус називається "Gitar", всупереч англійської правопису, саме так, без "u". Словом "Gitar" озаглавлений відеоролик, посилання на який кидають один одному з тим же ентузіазмом, з яким років п'ять назад обмінювалися черговими сюжетами з життя Масяні, а пізніше, вже в епоху YouTube, відкривали для себе чарівну силу "кока-коли" в яку додали Mentos. Люди пишуть в блогах: "Ця пісня їсть мій мозок".
Чудо "Gitar" склалося з кількох інгредієнтів, змішаних в не менше вибухонебезпечної пропорції. Кумедний головний герой, з одного боку, явно пародіює кліпи героїв MTV, з іншого - лицедіє з такою щирою простотою, що порівняння з Боратом у виконанні Сашка Коена не можуть не прийти на розум. Він виконує пісню, яка застряє в мозку після першого ж прослуховування, до того ж не скупиться на мелодії. В "Gitar" мелодійних гачків цілих три, в той час як в більшості сучасних поп-хітів ледь набереться один. "Gitar" - це щось на стику циганського романсу, Тоніно каротона і колумбійського співака Хуанеса з його радіобоевіком "La Camisa Negra". Співається по-англійськи, але з абсолютно боратовскім акцентом, і це, звичайно, теж підкорює глядачів. Виконавець виводить куплети впевненим тенором на такому поганому мовою, що слова розуміють навіть ті, хто обмежився шкільним курсом: "Gitar, gitar, gitar, gitar, come to my buduar" або "Jump to my yaguar". Роль "ягуара" в кліпі виконує стара "копійка". Вона весь кліп коштує на місці, а "ефект руху" створюють мелькають берізки, домалював пізніше за допомогою комп'ютера. Персонаж перемикає швидкості нерухомих "Жигулів" з гідністю, властивим самим колоритним персонажам з фільмів Еміра Кустуріци. Подивитися кліп іншим способом, окрім як в маленькому віконці YouTube, немає ніякої можливості, він виглядає як знятий на кіноплівку, і у більшості користувачів в результаті склалася приблизно така версія щодо нового інтернет-героя: хлопець звідкись з Балкан, в житті навряд чи набагато багатший за свого героя і, швидше за все, стане новою зіркою циганського панку. Закінченою картину робить ім'я героя. Його звуть Петро Наліч.
В реальності справи йдуть таким чином. Петро Наліч - 26-річний розлучений москвич з однієї четвертої боснійської крові. Його боснійський дід був оперним співаком. Далі своєї дачі пан Наліч виїжджає рідко, у нього навіть немає закордонного паспорта. Любить ранні записи "Мумій Троля" і не любить The White Stripes. У дитинстві закінчив музичну школу ім. Мясковського, в школі співав в хард-рокової групи, після школи поступив в МАрхИ - вуз, відомий своїми музичними традиціями, зокрема тим, що саме там навчався Андрій Макаревич. У МАрхИ брав участь в постановці аматорських музичних вистав на основі п'єс "утопічного", як каже сам Петро Наліч, змісту. На четвертому-п'ятому курсі сконцентрувався на архітектурі:
- Пару років попрацював за фахом, і досить сумно мені було цим займатися, може, тому, що доводилося в підвалі працювати. Спроектував пару котеджів, але нічого історичного не збудував.
Відсидівши два роки серед кульманів, Петро Наліч повернувся до музики.
- Одного разу на вечірці я випив і заспівав непоставленого, але гучним голосом арію Ленського. Моя знайома, яка закінчила консерваторію, сказала, що у мене тенор, і відвела до бабусі, яка вчить вокалу. Поступово я втягнувся і зараз займаюся шість разів на тиждень. Намагався і в консерваторію поступити, але я для них занадто старий виявився. Вступив в Мерзляковского училище при консерваторії, там в даний момент і навчаюся.
Сочінітельского переваги Петра Наліча склалися з інтересу до блюзу і захоплення його батька романсами, циганськими та козацькими піснями. Згодом організував домашню студію. Але більша частина з п'ятдесяти з гаком пісень, авторство яких належить Петру Налічу, - замальовки і скетчі. Номерів же, які він вважає закінченими, - не більше десяти. "Для того щоб довго працювати над піснею, мені завжди не вистачало посидючості і куражу", - говорить Наліч.
Пісню "Gitar" Петро Наліч склав чотири роки тому.
- Вона народжувалася приблизно місяць, в процесі живого спілкування. Я склав рефрен. Потім ми сиділи з товаришем, я говорю: "I put on my pijamas", він каже: "and go to Bahamas". Цієї весни я записав її заново, додавши пару гармонійних ускладнень.
Тоді ж, навесні, було знято і ролик. Петро Наліч і його товариші знімали кліп на дачі, де стояла стара "копійка".
- Знімали ледь не на телефон - на цифрову камеру, яка пише на DVD. Комп'ютерні ефекти додали в Sony Vegas, така для ламерів програма.
Кліп Петро Наліч виклав у себе на сайті. В YouTube він потрапив в квітні, але справжній вибух стався у вересні:
- Він просто лежав-лежав, а потім раптом дивимося: вчора було триста переглядів, сьогодні чотириста.
Зусиллями російських блогерів до кінця жовтня трихвилинний "Gitar" набрав близько 80 тисяч переглядів, більше, ніж, наприклад, останній ролик Земфіри, і майже стільки ж, скільки нове відео "ВІА Гри".
Акомпанував складу у Петра Наліча немає. Його єдиний концерт відбувся рік тому, в "Клубі на Брестській", де йому на гітарі підігравав товариш.
- Були друзі по інституту, дівчатка кричали, а коли дівчатка кричать, завжди здається, що людей більше, ніж насправді.
Тепер Петру Налічу волею-неволею доведеться збирати групу. Все говорить про те, що пісня "Gitar" стане хітом новорічних корпоративних вечірок. Зайдіть в будь-який офіс Москви - на прикрих там співають "Gitar". Однак сідлати, так би мовити, гастрольного коня з одним-єдиним хітом співак абсолютно не збирається.

- Я боюся заформатіться. Не хочу, щоб говорили: "Петя - це" Guitar "". Не хочеться, щоб на концертах мене просили одягатися циганом. А якщо я почну на цій темі їздити, то це буде неминуче. Ні, мені потрібно закінчити навчання вокалу, це ще два роки. Там, де я вчуся, я нічого про свої інші заняття не розповідаю. Частіше, ніж раз на тиждень, виступати не буду, а краще - раз на два тижні. Не хочу набити оскому. Незважаючи на те що "Gitar" - це, в общем-то, пародія, все ж для неї потрібно особливий настрій, його теж треба якось "отрендеріть". Хочеться вибрати такий ритм, щоб залишився час і на навчання, і на те, щоб по вулицях тинятися, і на інші рефлексії. Інакше буде якась каторга.
Амбіції у Петра Наліча поки вельми скромні. Однак це перший поп-музикант в Росії, чия популярність заснована цілком на активності його шанувальників в інтернеті. Успіхи реп-проектів "Кровосток" і "Якість" не береться до уваги - це специфічний, вузький жанр і особлива, хоч і непоодинокі, публіка. "Gitar" ж - справжній, загальнодоступний поп-хіт, і тільки мова виконання, хоч і вельми умовний, може перешкодити його потрапляння на масові FM-частоти.
Серед найяскравіших зарубіжних прикладів такого роду - чиказька група OK Go, чиє перше відео "A Million Ways" вартістю $ 10 за рік подивилися в інтернеті 9 мільйонів чоловік, а ролик "Here It Goes Again", в якому музиканти демонстрували чудеса хореографії на бігових доріжках з фітнес-центру, був прокручений в YouTube 21 мільйон разів. Успіхи OK Go можна було списати на підтримку рекорд-лейбла Capitol, з яким у групи контракт з 2001 року. Однак інший музичний феномен YouTube, англійська проект The Schema, що працює в жанрі "яхт-рок", отримав 250 тисяч переглядів ролика "Those Rules" (вартість - 500 фунтів) всього за один серпневий вікенд, принципово не користуючись підтримкою індустрії звукозапису. Його продюсер, музичний журналіст Родрі Марсден, культивує ідеологію "do it yourself", характерну для панк-року 70-х, на новому витку розвитку технологій і регулярно звітує на своєму сайті про витрати на промоушн музики, незмінно мізерних. Тут же можна згадати і мережеву активність фанатів увінчаних безліччю музичних нагород Arctic Monkeys, і багатотисячну армію "френдів", яка піднесла в топи Лілі Аллен. Петро Наліч чесно зізнається, що ці імена для нього - порожній звук. Однак його історія розгортається за схожим сценарієм, і, до речі, яким би смішним не здавався "піджин-інгліш" пана Наліча, саме завдяки цьому зрозумілому всім мови мігрантів та заробітчан у "Gitar" є всі шанси "пробити" західних користувачів інтернету.

У загальному і цілому з "Gitar" все ясно, це одна з головних пісень музичного року, і скромний пан Наліч, позбавлений будь-яких симптомів зоряної хвороби, - один з головних його героїв. Подальший хід подій буде залежати від того, чи зможе музикант відшліфувати інші пісні до стану, близького "Gitar", або ж так і залишиться "one-hit-wonder" - дивом однієї пісні. Захоплююча інтрига моменту якраз і полягає в тому, що перед нами - талановитий музикант перед вибором. Його вже хочуть бачити на корпоративних вечірках, його пісню розтягують на рінгтони, сам же він, схоже, не зовсім впевнений, чи хоче остаточно піти в поп-зірки. Схоже, у нього достатньо сили волі, щоб віддати перевагу кар'єру класичного музиканта і розглядати успіх "Gitar" як забавний епізод, не більше. У наступному синглі він точно не хоче виглядати в тій же мірі клоуном, що в "Gitar".
- Ця історія - відмінний сюжет для комедії, - каже Петро Наліч, - хуліганська, безглузда пісня, яка несподівано опинилася всім потрібна. Це хороша історія, її можна продовжувати, головне - не втратити кураж.

Aspx?