Підбито підсумки святкування Дня Перемоги в Петрозаводську

Після урочистого проходження військ Петрозаводского гарнізону, учасників військово-патріотичної гри «Зірниця» та юних кадетів, а також Всеросійської патріотичної акції «Безсмертний полк», на площі Кірова і в заплаві Лососінка почалося народне гуляння. Інтерактивний фестиваль отримав назву «Багаття Перемоги».

Інтерактивний фестиваль отримав назву «Багаття Перемоги»

Біля головного багаття були розставлені лавки для відпочинку, тут звучали пісні, запікалася картопля в фользі. Кожен міг отримати приготоване на багатті блюдо в обмін на талончик, заробити який можна було, взявши участь у вікторинах, що проходили на малій сцені. Так само на цьому майданчику проходили показові виступи та майстер-класи від вихованців Федерації Тхеквондо Республіки Карелія, Клубу середньовічних бойових мистецтв «Меченосец», Військово-спортивного клубу «Братики», на сцену виходили солісти і учасники конкурсу читців «Ціна Перемоги».

Так само на цьому майданчику проходили показові виступи та майстер-класи від вихованців Федерації Тхеквондо Республіки Карелія, Клубу середньовічних бойових мистецтв «Меченосец», Військово-спортивного клубу «Братики», на сцену виходили солісти і учасники конкурсу читців «Ціна Перемоги»

Вперше був проведений фестиваль «Солдатська каша - сила наша!» - конкурс на найсмачнішу кашу, приготовану в польових умовах. У битві кухарів зійшлися сім учасників , Любителів і професіоналів. Конкурс оцінювало професійне журі, але приготованими стравами частували всіх охочих. Більше п'ятисот чоловік змогли спробувати кашу конкурсантів, і ще більше тисячі пригостилися кашею з традиційної польової кухні, яка працювала неподалік. За підсумками конкурсу перше місце розділили перше місце розділили шеф-кухар Андрій Кузьмінський (приготував Раненбургскую стрілецьку кашу на основі пшоняної крупи) і кулінар-аматор Анастасія Шибанова (приготувала кашу «Без сокири» з полби - дикої пшениці).

За підсумками конкурсу перше місце розділили перше місце розділили шеф-кухар Андрій Кузьмінський (приготував Раненбургскую стрілецьку кашу на основі пшоняної крупи) і кулінар-аматор Анастасія Шибанова (приготувала кашу «Без сокири» з полби - дикої пшениці)

Сквер міст-побратимів став зоною цікавих історичних проектів. Централізована бібліотечна система організувала роботу електронного пункту пошуку ветеранів війни, виставку книг про війну, вікторини для дітей. Міський інформаційно-туристський центр провів для всіх бажаючих віртуальну екскурсію «Петрозаводськ в роки Великої Вітчизняної Війни».

Міський інформаційно-туристський центр провів для всіх бажаючих віртуальну екскурсію «Петрозаводськ в роки Великої Вітчизняної Війни»

В окремих наметах учасники свята могли вивчити експозицію експонатів часів Великої Вітчизняної війни з особистих колекцій жителів міста, фондів музеїв військової слави, шкільних музеїв, військово-патріотичних і пошукових клубів Петрозаводська. Ще один проект справив сильне враження на городян - «Трикутні конверти війни», копії справжніх фронтових листів учасників війни, наших земляків. Список музеїв, які надали експонати для організації виставки, можна подивитися на сайті Міського будинку культури .

Учні та педагоги спортивно-технічного напряму Будинку творчості дітей та юнацтва № 2 спільно з Клубом любителів військової історії Петрозаводська «Стяг'» взяли участь в загальноміському заході «Багаття Перемоги». На алеї міст-побратимів на пл. Кірова були встановлені армійські намети з інтерактивним «Пунктом зв'язку», розгорнута виставка макетів стрілецького озброєння Червоної Армії періоду Великої Вітчизняної війни, організована виїзна виставка музею «Політ» - «Сапери помилятися не дано». У фотозоні бажаючі могли сфотографуватися на тлі «руїн Рейхстагу» та біля прикордонного стовпа. Шахово-шашковий турнір був організований Федерацією шахів Карелії, свої майстер-класи провели майстри метання ножів центру «Гюрза».

Концертна програма в День Перемоги вийшла насиченою та багатою на враження. Протягом дня перед петрозаводчанамі виступили духовий оркестр учнів Петрозаводской дитячої школи мистецтв ім. М.А. Балакірєва, творчі колективи Палацу творчості дітей та юнацтва, переможці XV міського молодіжного фестивалю патріотичної пісні «Салют Перемозі!», Студія естрадного вокалу «Соло». А заключний акорд, сильний, яскравий і запам'ятовується, був поставлений концертом «І все-таки ми перемогли!». Концерт був присвячений життю і творчості поета-фронтовика, двічі лауреата Державної премії Росії, автора популярних радянських пісень і кількох кіносценаріїв Григорія Поженяна, а участь у ньому взяли артисти Музичного театру РК, Театру драми Республіки Карелія «Творча майстерня» і Карельської державної філармонії. Нарешті, традиційної фінальною крапкою свята став феєрверк, забарвила небо о 22 годині.

Організатори святкових заходів, присвячених 73-ій річниці Перемоги, висловлюють подяку спонсорам та партнерам:

  • Будівельна компанія нової хвилі «Баренц груп»
  • Торгово-розважальний центр «Тетріс»
  • Супермаркет «Перехрестя»
  • Гіпермаркет «Леруа Мерлен»
  • Компанія «Норд-трансавто»
  • ТОВ «Екосервіс»
  • Сервісна компанія «Вектор Лайт»
  • Салон «Magik White»
  • Компанія «Неопак»
  • Компанія «Лісова казка»
  • ТОВ «СервісСпецСтрой»,
  • Філія АТ «АЕМ - технології» «Петрозаводскмаш»