Підготовка до співбесіди: при прийомі на роботу потрібно знати два професійних ради

  1. Як нерозуміння себе пов'язане з співбесідою при прийомі на роботу
  2. Що сталося з Михайлом?
  3. Як зрозуміти себе і правильно визначити, на яку роботу влаштовуватися
  4. Поміняти роботу і стати щасливим
  5. Співбесіда - це можливість визначити психологічний стан кандидата
  6. Жити повним життям або стояти на узбіччі - вирішувати вам!
1308

Автор публікації: Тетяна Андрєєва, директор по персоналу

Частина 1. Як пройти співбесіду на роботу своєї мрії

Що особливого в людях, які легко влаштовуються на роботу? Як у них виходить успішно пройти співбесіду з першого разу? Може бути, вони володіють психологічними прийомами впливу на роботодавця? Або знають особливий секрет підготовки до співбесіди при прийомі на роботу?

У цій статті ми даємо два професійних ради, як правильно влаштуватися на роботу:

  1. Зрозуміти, що ви хочете.

  2. Бути в хорошому психологічному стані.

Як нерозуміння себе пов'язане з співбесідою при прийомі на роботу

Михайло відгукнувся на вакансію торгового представника з продажу електроінструменту. По тому, як він поводився на співбесіді, стало ясно, що ніякого задоволення ця сфера діяльності йому не приносила. Торговельне освіту він здобув за наполяганням батьків, на попередню роботу його взяли по знайомству. Михайло не зміг освоїтися, дуже переживав через це і прийняв рішення піти, щоб не ганьбитися. На співбесіді Михайло відповідав на питання невиразно, був непереконливий і, звичайно, не викликав у керівника бажання взяти його на роботу.

На співбесідах ми часто бачимо людей, які вибрали не підходить їм професію. Коли людина не розуміє себе, він робить вибір спеціальності навмання або за рекомендацією батьків і близьких, які теж його не дуже розуміють.

Ще однією причиною неправильного вибору професії стають нав'язані суспільством уявлення про престижність або перспективності тієї чи іншої роботи. Не розуміючи себе, люди схильні орієнтуватися на помилкові установки. Масово ми це спостерігали на початку 2000-х, коли багато хто прагнув здобути юридичну освіту.

Неправильний вибір професії призводить до того, що людина не може стати професіоналом, отримати задоволення від результатів своєї праці. Який може бути результат, якщо робота в тягар? Коли людина не може реалізувати себе в суспільстві, він відчуває себе глибоко нещасним, а своє життя безглуздою. Як він зможе вдало пройти співбесіду в такому стані?

Що сталося з Михайлом?

Мама Михайла - володар шкірного вектора - з комерційною жилкою, природним прагненням до отримання користі і вигоди в торговому справі. Бажаючи синові кращої долі (як вона це розуміє), мати наполягла на отриманні торгового освіти, а потім направила на співбесіду в комерційну фірму.

Людина з анальним вектором має сильну зв'язок з матір'ю, в дитинстві він дуже слухняний - ідеальна дитина. І в дорослому віці має схильність прислухатися до старших, особливо цінно для нього думка матері: «мама поганого не порадить».

Якби Михайло знав свої властивості, він би розумів, що в комерції успіху не доб'ється. Прямі продажі, KPI, швидкість обслуговування викликають у нього втрату працездатності і є для нього сильним стресом.

Люди з анальним вектором, такі як Михайло, від природи прагнуть отримувати і накопичувати знання для навчання інших. Їх основне завдання - точно і в найдрібніших деталях передавати людям досвід минулого, позбавляючи від необхідності в кожному поколінні знову винаходити велосипед. Посидючість, аналітичний склад розуму, прагнення постійно вчитися, увага до деталей - їх природні властивості.

Коли на співбесіді ми попросили Михайла розповісти про характеристики електроінструменту, він просто розцвів. З великим натхненням, з глибоким знанням предмета він розповів такі подробиці, яких не знав наш кращий торговий агент.

Михайла взяли на роботу менеджером з навчання. Це кращий фахівець в нашій компанії. До нього вишиковується черга з продавців, охочих отримати знання про властивості товару і особливостей його застосування. За словами Михайла, він дуже вдячний керівнику за те, що отримав можливість стати поважним фахівцем, що його підтримали на такому важливому етапі життя.

Ця історія зі щасливим кінцем. Але багато людей до сих пір займаються виконувати роботу і не знають, як бути.

Навіть якщо ви вибрали не той шлях, не сумуйте. Ми знаємо безліч прикладів, коли людина в корені міняв свою спеціальність і ставав неймовірно щасливим. Читайте результати цих людей тут .

Як зрозуміти себе і правильно визначити, на яку роботу влаштовуватися

Щоб розібратися, як правильно пройти співбесіду на підходящу роботу, потрібно зрозуміти пристрій нашої психіки. У цьому нам допоможе тренінг Системно-векторна психологія Юрія Бурлана.

Кожна людина з народження має свої особливості психічного пристрої, що визначають його прагнення і бажання. При цьому природа наділяє нас і відповідними здібностями, талантами - інструментами для реалізації наших бажань.

Як пройти співбесіду і влаштуватися на нормальну роботу, з огляду на властивості власної психіки?

  • Людина з шкірним вектором прагне до лідерства, майнового і соціального перевазі. Він здатний отримати користь і вигоду, заощадити ресурси, проявити інженерну кмітливість для оптимізації праці. Йому задані властивості для реалізації цих прагнень - швидкість, логічність мислення, здатність робити кілька справ одночасно і все встигати. Такі люди навіть зовнішність мають відповідну - спритні, стрункі, гнучкі. Людині з шкірним вектором правильно було б пройти співбесіду як на інженерні, так і на комерційні спеціальності. Співробітники з розвиненим шкірним вектором стають ідеальними менеджерами, керівниками.

  • Люди з анальним вектором можуть бути відмінними професіоналами в будь-якій справі, де не потрібно поспішати, можна глибоко вивчити питання, вникнути в деталі. І найголовніше, де є можливість передати свої знання і досвід.

  • А якщо ви особливий людина, вам здаються незначними питання на співбесіді і немає бажання давати відповіді на них? Вас мало турбує, як вести себе на співбесіді? Вам здається, що це все суєта і безглуздість? Це означає, що ваш звуковий вектор жадає свого наповнення.

    Людям зі звуковим вектором найважче доводиться в сучасному світі. Навколишні часто не можуть їх зрозуміти. «Не від світу цього» - так кажуть про них люди.

    Найчастіше звуковики начебто і розуміють, що потрібно влаштуватися на роботу, але не прагнуть добре пройти співбесіду. Так як вони занурені в себе, то часто не бачать сенсу і не бажають спілкуватися з людьми.

    А тим часом це власники величезного абстрактного інтелекту. Геніальні інженери, творці ІТ-технологій, математики, письменники, психотерапевти, музиканти, перекладачі - ось неповний перелік професій для реалізації людини зі звуковим вектором.

    Видатні досягнення і прориви в галузі фізики, математики, в сфері освоєння космосу, поява і розвиток інтернету стали можливі тільки завдяки абстрактного мислення і геніальної здатності до зосередження розвинених звуковиків.

  • Любите малювати? У дитинстві придумували наряди лялькам? Шкодували кожного кошеня, а ставши дорослою людиною, не можете пройти повз чужий біль? Емоційні і чутливі люди із зоровим вектором успішно реалізують себе в культурі, педагогіці і наданні допомоги іншим. Для них не складає труднощів вдало пройти співбесіду як на творчі спеціальності, так і на роботу, де потрібно допомагати: секретар, вчитель, лікар, дизайнер, фотограф, фахівець з управління персоналом.

    А якщо зоровий вектор не реалізований? Тоді ми спостерігаємо постійну зміну настроїв від «всіх люблю» - до «мене ніхто не любить», демонстративні істерики, емоційний шантаж оточуючих. Як такій людині проходити співбесіду? Правильно буде спочатку зрозуміти і змінити свій стан. Це допоможе повернути здатність відчувати інших, бути жалісливим, відчути радість життя. Тоді ви зможете легко влаштуватися на нормальну роботу.

Поміняти роботу і стати щасливим

Ольга підробляла вечірньої прибиральницею в офісі в період навчання. Працювала вона швидко, але неякісно. Співробітники офісу відчували до Ольги роздратування через запорошених столів, які вона через раз забувала протерти, і через не винесених сміттєвих кошиків. «Вертихвістка» - так позаочі називали її співробітники.

Володарка шкірно-зорової зв'язки векторів, Ольга не мала природного прагнення до чистоти і порядку. Це якості людей з анальним вектором.

Коли в компанії звільнилася вакансія секретаря, ми запропонували Оле спробувати себе в цій справі. На співбесіді довелося говорити їй, що потрібно постаратися догодити колегам, вирішити проблеми у взаєминах. «Бачити цілими днями цих злісних людей і обслуговувати їх? Ні, це не для мене ». Насилу вдалося переконати її спробувати.

Через кілька місяців всі співробітники офісу дивувалися. Суперечок, легка, тонко відчуває - це була зовсім інша Оля. Вона зуміла реалізувати властивості зорового вектора і побудувати емоційні зв'язки з колегами. Особливості шкірного вектора дозволили легко справлятися з величезною кількістю паперів, все встигати, допомагати співробітникам у переговорах з іноземними постачальниками. «Вертихвістка» перетворилася в «нашу Оленьку». Так тепер називали її колеги.

Плаксива і смикати дівчина стала доброзичливою і професійної господинею офісу.

Таких прикладів в нашій практиці безліч. Головний бухгалтер із зоровим вектором, що потрапила під скорочення під час кризи, стала дизайнером модного одягу - і за сумісництвом щасливою людиною. Логіст, що пройшов співбесіду на посаду програміста, зміг реалізувати здатність свого звукового вектора до зосередження і створення інтернет-технологій.

Всі ці люди змінили стан нереалізованості в професії на відчуття потрібності і затребуваності.

Співбесіда - це можливість визначити психологічний стан кандидата

Які б питання при співбесіді при прийомі на роботу вам ні задавали і як би правильно ви себе не вели, роботодавець на співбесіді завжди відчує, в якому психологічному стані перебуває кандидат.

Коли людина розуміє себе і свої бажання, це дає йому особливе внутрішній стан. Він упевнений в собі, доброзичливий до людей, отримує задоволення від життя, легко справляється з труднощами. Такий кандидат викликає прихильність до себе, з ним хочеться спілкуватися і хочеться взяти його на роботу. Рекрутер стає першим зацікавленою особою, щоб знайти такій людині підходящу вакансію.

У моїй практиці були випадки, коли ми рекомендували кандидата іншим роботодавцям (не секрет, що рекрутери спілкуються між собою), якщо у нас в компанії не виявлялося потрібної посади. З рекомендацією системного психолога такого кандидата з задоволенням запрошували на співбесіду і брали на роботу.

Якщо ви змогли знайти себе в професійній сфері, розібралися в тому, де ви зможете себе реалізувати, це здорово! Це вже половина шляху до успіху. Але це не все, від чого залежить ваше психологічний стан. Страхи, образи, проблеми в родині, депресії також впливають на те, як ви будете себе вести на співбесіді з роботодавцем.

Поганий стан не приховати, воно зчитується навколишніми неусвідомлено, на рівні запахів. Чи не тих запахів, які ми можемо визначити, а на несвідомому рівні - феромонів.

Буває, приходять на співбесіду кандидати - відмінні фахівці у своїй справі, а спілкуватися з ними неприємно. Думаю, кожен зустрічав таких лікарів, вчителів, які краще за інших знають свій предмет, але вчитися і лікуватися у них не виникає бажання.

Якщо так відбувається, значить у людини є якісь внутрішні проблеми.

Люди з анальним вектором схильні ображатися і довго пам'ятати все погане. Цей важкий вантаж робить людину незадоволеним, мстивим. Докір на обличчі не сприяє проходженню співбесіди. Щоб вирівняти психологічний стан, потрібно усвідомити старі образи, а краще - взагалі позбутися від уразливості .

Або, наприклад, кандидат проходить співбесіду і поводиться як божевільна дзига - метушиться, робить якісь немислимі безцільні руху. Іноді навіть гризе нігті прямо на співбесіді. Яким би він не був прекрасним фахівцем, на роботу його не візьмуть. Таке мельтешение виникає в шкірному векторі в стані стресу. Про причини стресу і можливості позбутися від нього читайте тут .

Надмірна тривожність, страхи у всіх проявах також не сприяють правильному розумінню, як потрібно поводитися на співбесіді з роботодавцем. Люди із зоровим вектором в поганому стані побоюються за все. Озираються, здригаються від дверей, що. Буває, навіть запитують: «А мене тут не з'їдять?» Первісний страх - не помічник у працевлаштуванні. Від нього легко позбутися, зрозумівши свою природу на тренінгу Системно-векторна психологія.

Сюди не відноситься занепокоєння з приводу того, як краще готуватися до зустрічі з роботодавцем, і хвилювання про те, як проходити співбесіду. Це тимчасовий стан, не надає руйнівний вплив на психіку людини. Більш того, хвилювання - показник серйозності намірів кандидата, і кожен рекрутер це добре розуміє.

Окрема розмова про кандидата з проблемами в звуковому векторі. Занурений в себе, відсторонений, часом зарозумілий, він ніби робить поблажливість, відповідаючи на питання під час співбесіди. Складається таке відчуття, що робота йому не потрібна. Почасти так воно і є. Буває, кандидат з полегшенням зітхає, почувши - «ви не прийняті», занурюючись все глибше в депресивний стан .

Щоб зрозуміти причини своїх поганих станів і назавжди позбутися від них, знайти себе і своє місце в житті, приєднуйтесь до безкоштовного онлайн-тренінгу Системно-векторна психологія Юрія Бурлана . Послухайте, як все змінюється після тренінгу:

Жити повним життям або стояти на узбіччі - вирішувати вам!

На роботі ми проводимо більшу частину нашого життя. Кожному з нас важливо, щоб життя пройшло щасливо і з користю. Ми бажаємо вам отримувати радість і задоволення від роботи!

Частина 1. Як пройти співбесіду на роботу своєї мрії

Автор публікації: Тетяна Андрєєва, директор по персоналу

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»Як у них виходить успішно пройти співбесіду з першого разу?
Може бути, вони володіють психологічними прийомами впливу на роботодавця?
Або знають особливий секрет підготовки до співбесіди при прийомі на роботу?
Який може бути результат, якщо робота в тягар?
Як він зможе вдало пройти співбесіду в такому стані?
Що сталося з Михайлом?
А якщо ви особливий людина, вам здаються незначними питання на співбесіді і немає бажання давати відповіді на них?
Вас мало турбує, як вести себе на співбесіді?
Вам здається, що це все суєта і безглуздість?
Любите малювати?