Підготовка до вступу на ВШЕ в Празі

  1. Загальна інформація для надходження в ВШЕ
  2. Тест з математики в Празі
  3. Підготовка до тесту з математики
  4. Тест з іноземної мови в Празі
  5. Підготовка до англійської
  6. Курси підготовки або без них

Інтернет - хороший джерело інформації, але також і відмінне джерело дезінформації, розповсюджуваної для отримання вигоди. У бізнесі під назвою Освіта в Чехії прийнято головним чином дезінформувати і залякувати для того, щоб заробити на вас побільше грошей.

Залякування часто дається посередникам і багатьом школам дуже легко, перш за все через нестачу інформації про все - про вузи, вимогах при надходженні, необхідної підготовки тощо

Даною статтею спробую заповнити істотний недолік інформації про підготовку для тих, хто збирається вступати в наймодніший серед іноземних абітурієнтів ВНЗ, а саме ВШЕ в Празі.

Всюди зустрічається дуже багато страхітливих думок, згідно з якими підготуватися до вступу на ВШЕ самому біса складно. Автори таких думок зацікавлені в заробітку на студентах, причому мова йде про заробітки, заснованих на вашій необізнаності в питанні вступу, і заробітках зовсім чималих.
Повинен зізнатися, що особисто я не мав досвіду надходження в ВШЕ, і свою думку про цей ВНЗ я виклав в коментарях. Дана стаття написана на підставі інформації від студентів і випускників ВШЕ, яким я також вдячний і за надання унікальних матеріалів для підготовки.

Прочитати даний матеріал буде корисно:

  • всім абітурієнтам ВШЕ на будь-якій стадії підготовки, для усвідомлення необхідності підтримувати мізки в формі, або для коригування плану навчання.
  • якщо ви наївно купітесь на порожні залякування працівників різних курсів, заплативши при цьому чимало зайвих грошей.

До прологу залишається тільки додати, що багато студентів УСПІШНО надходять на ВШЕ, маючи запущені початкові знання з математики та мови, і не витративши при цьому жодної крони на спец.курси за вступними іспитами.

Кінець балаканини. Отже, до справи.


Дивіться також по цій темі: Підготовка до вступних іспитів - загальна інформація

Загальна інформація для надходження в ВШЕ

Для успішного вступу на ВШЕ вам необхідно набрати не менше 80% максимальної кількості балів з математики та іноземної мови або двом мовам в разі факультету МО (прохідний бал варіюється на різних факультетах).

За словами студентів, які поступили на ВШЕ, домогтися цього зовсім не складно. Цей результат забезпечить вам надходження на будь-яку спеціальність факультету фінансів, МО, факультету управління підприємством і факультету інформатики та статистики ВШЕ. Останній факультет - нархоз - вимагає успішного складання SCIO тесту, але цей факультет не користується особливою популярністю ні серед іноземців, ні серед чехів.

Рано чи пізно кожен абітурієнт ВШЕ дізнається, що завдання вступних іспитів на ВШЕ з року в рік залишаються без істотних змін. Тести минулого року університет не приховує (за винятком тесту з чеської - тут все в найсуворішій таємниці). Тому буде дуже корисно і правильно детально ознайомитися з тим, що вас чекає.
Розберу окремо тест з математики та з іноземної мови.

Дивіться також по цій темі: Реальні тести з чеської на VŠE - онлайн версія

Тест з математики в Празі

Цей тест триває 75 хвилин, і складається з 15 завдань. З них 10 легких по 5 балів за кожне і вони всі разом вирішуються за 15 хвилин. Решта 5 завдань по-складніше. На їх рішення як правило йде від 10 хвилин до півгодини. торішні варіанти тестів з математики з правильними відповідями публікуються на сайті ВШЕ в розділі екзаменаційні тести .

Зауважте важливу деталь, що тип питань у всіх тестах - множинний вибір, тобто треба вибрати правильну відповідь із запропонованих п'яти - A, B, C, D, E. Це сильно полегшує виявлення помилок. Студенти, які писали тест, в один голос заявляють, що все завдань вирішуються стандартними способами, ніяких вивертів і підводних каменів там немає. Хід рішення теж показувати не обов'язково, тобто відпадають формальності пов'язані з неправильного запису рішення і відповіді.

Дивіться також по цій темі: ВШЕ в Празі - тест з математики: все варіанти

Підготовка до тесту з математики

Інтернет - хороший джерело інформації, але також і відмінне джерело дезінформації, розповсюджуваної для отримання вигоди

Математика на ВШЕ

Перед тим, як ви почнете практикуватися на завданнях вступних тестів минулих років, вам буде необхідно повторити теоретичні основи деяких тем, які ви проходили в школі. Програми всіх курсів підготовки до вступу на ВШЕ виходять з одного тонкого учебнічка об'ємом 200 сторінок під назвою Sbírka příkladů z matematiky k přijímacím zkouškám na VŠE (Збірник завдань з математики для підготовки до вступного іспиту на ВШЕ).

Підручник видає ВШЕ в Празі. У цьому підручнику (в цілому на 20 сторінках) пояснюються в надлишку всі необхідні теоретичні основи тих розділів математики, які задіяні при складанні завдань іспиту.

Крім теорії ця книга насамперед складається з докладних пояснень з безліччю прикладів, як оптимально вирішити те чи інше завдання. Цей двухсотстранічний підручник зачіпає і пару тим, які не зустрічаються на вступному іспиті, але їх освоєння рекомендується для подальшого навчання на ВШЕ.

- - -

Як бачите, все криється з програмою середньої школи більшості країн СНД, крім теми Комплексні числа.

Б) Теми підручника, яких немає на вступному іспиті:

2.1. логіка висловів
2.2. Безлічі. Операції над множинами
...
4.3. Рівняння і нерівності вищих ступенів
...
9.2. Прямі та площини
9.3. перетин багатогранників

Отже, нас цікавить вищенаведений розділ А - те, що потрібно на іспит, ну і зрозуміло найбільше інтригує тема Комплексні числа. Розведу цю тему трошки докладніше.

Напевно це буде єдина тема, яку вам належить на шляху в ВШЕ освоїти понад стандартної шкільної програми. Зустрічаються думки, знову-таки зацікавлених осіб, які стверджують що для вивчення цієї теми потрібно багато часу. Знайте, що це все порожні страшилки. Я в свою чергу ризикну стверджувати, що, маючи знання на рівні оцінки 4 з математики, ви витратите на освоєння цієї теорії всього 4-5 навчальних годин, тому що вся ця теорія поміщається на 1,5 сторінки (причому з прикладами).

Якщо ви роздумуєте про надходження на ВШЕ і читаєте цей пост, перебуваючи на стадії закінчення школи, то роздрукуйте ось це методичний посібник про комплексних числах і попросіть вашого вчителя математики пояснити вам цю тему. Ви приємно здивуєтеся, як це нескладно.
Ось і вся страшна математика.

Тест з іноземної мови в Празі

Для надходження на ВШЕ доведеться здавати іноземну мову. Зрозуміло, практично 100% абітурієнтів вибирає англійська, адже без нього зараз нікуди. Для вступу на факультет МО треба вибрати ще одну мову зі списку: французька, німецька, іспанська, італійська. Абітурієнтами з країн СНД не можна здавати російську. У цьому пості я опущу "другий" язик за тимчасовим недоліком суттєвої інформації, і приділю детальне увагу лише підготовці до англійського.

Для початку пару слів про те, як організований тест з мови (стосується не тільки англійської, але і всіх інших). Тест триває 60 хвилин. За цей час пропонується відповісти на 50 питань, приблизно однакових за складністю, але на різні теми з граматики. Кожна правильна відповідь оцінюється в 2 бали.

Тип питань в цьому тесті, як і в тесті з математики - множинний вибір. Треба вибрати відповідь із запропонованих п'яти - A, B, C, D, E, причому бали за неправильну відповідь не вираховуються. Тобто в разі незнання відповіді однозначно варто спробувати вгадати. На сайті ВШЕ в розділі екзаменаційні тести (По чеськи Přijímací řízení) можна подивитися варіанти тестів минулого року з відповідями.

Підготовка до англійської

Способи підготовки з англійської, які вели до успішної здачі тесту на ВШЕ, дуже різняться. Однак ті студенти, які змогли здати тест на 98-100%, сходяться в двох головних моментах:

  1. Матеріал тесту з англійської на 100% криється зі змістом підручника English Grammar in Use, автор Raymond Murphy (див. Малюнок)
  2. Завдання тесту з року в рік абсолютно ті ж самі.

Саме так найуспішніші студенти і готувалися - вивчення граматики по Murphy і зубріння тестів минулого року. Потрібно сказати, що на думку багатьох 100% результат у тесту легко забезпечує грунтовна підготовка будь-яким одним з цих двох методів. Але ті, хто зі своїх же слів обмежилися лише заучування відповідей, незважаючи на 100% результат у тесту випробовували деякі труднощі після початку навчання у вузі. Тому настійно рекомендується заглянути і в підручник.

"Невже так легко?" - запитаєте Ви. Це дивно, але саме так. Дотримуючись двом згаданим принципам весь вступний тест з англійської вирішується за успішністю 100% всього за 10-15 хвилин з відведеного 1 години часу.

Курси підготовки або без них

Ок, з підготовкою розібралися. "І що? Курсів підготовки зовсім не треба? "- знову запитаєте Ви.

Зрозуміло, я навіть не сумніваюся, що в даній ситуації після будь-яких аргументів, а також гігабайтів інформації та матеріалів у Вас залишаться сумніви, викликані хвилюванням і страхом перед невідомим. Та й як не-як, питання вступу до вузу все-таки не дріб'язковий.

Курсів підготовки саме до вступних іспитів на ВШЕ в Празі дуже багато. Їх пропозиція порівняно з пропозицією пляшкової води в вашому супермаркеті. Я розумію колекціонерів етикеток (тобто папірців про закінчення курсів) і порожніх пляшок (крутий особняк), а також людей з надмірними понтами, яким соціальний статус не дозволяє купити нормальну воду за 10 руб. АЛЕ ... для головної мети - поповнення нестачі води в організмі (тобто в нашому випадку - знань) і вгамування спраги (тобто повноцінна підготовка до іспиту) вистачить і найдешевшого варіанту.

Ну так, звичайно ж, зацікавлені страшільщікі, які ні за що здирають зі студентів по 2-3 тисячі Євро, можуть зсунувши брови серйозним тоном заперечити, що аналогія з водою ніяк недоречна, що адже в їх «пляшках» зовсім-таки не вода ..., та інша локшина на ваші вуха. Але це не так. Програма всіх цих курсів абсолютно ідентична і відповідає змісту вищезазначених підручників з математики та англійської.

Більш того, на ВСІХ цих курсах без винятку - ціною за 100 Євро та за 3000 Євро - проходять лише елементарні ази за вказаними темами, і для складання вступного іспиту ніяких спеціальних або факультативних знань з математики не потрібно.

Для тих, хто хоч трохи впевнений в своїх знаннях, з лишком достатньо курсу математики при ВШЕ. Його ціна коливається близько 90 Євро за 32 академічні години. На цих курсах ви ще раз переконаєтеся, що підручника було досить і ви витратили даремно 90 Євро.

Для тих, хто не дуже сильний в математиці, напевно курси на ВШЕ не підійдуть, тому що там досить великі групи. У такому випадку вас цілком задовольнять будь-які курси чеських приватних освітніх фірм, яких в Празі багато, і їх вартість в перерахунку не перевищує 3 Євро за навчальну годину. Будь-які додаткові витрати за курси в зв'язку з цим є безглуздими.

Ну а якщо ваші знання з математики практично на нулі, раджу взяти пару індивідуальних уроків. Розцінки репетиторів за індивідуальну підготовку до тесту ВШЕ починаються від 8 Євро за годину. Таким чином заняття з репетитором вийдуть дешевше, ніж деякі курси підготовки в групах.

Здається все! Удачі вам)

Дивіться також: Пріглашка в ВШЕ - порядок заповнення

studyinczech.ru

Невже так легко?
І що?
Курсів підготовки зовсім не треба?