Підключення мікрофона до комп'ютера. Мікрофонний кабель XLR. Перехідник джек - миниджек.

  1. Типи підключення пристроїв
  2. кабелі
  3. роз'єми
  4. Перехідники та розмножувачі
  5. Купити розпаяний кабель або розпаяти самому?
  6. Підключення мікрофона до комп'ютера
  7. Особистий досвід використання кабелів і роз'ємів

У минулій статті я розповів про мікрофон Shure SM58 , Який, на мою думку, повинен бути в наявності у кожного музиканта. Тепер потрібно сказати пару слів про підключення мікрофона до комп'ютера і про комутації звукового обладнання в цілому. Про всяк випадок повторю, що ця стаття націлена на музикантів, а не на звукорежисерів.

Існує багато різних типів роз'ємів і кабелів, але я розповім тільки про тих, які можуть реально знадобитися звичайному музикантові. Без фізики.

Типи підключення пристроїв

  • Чи не балансное
    Самі звичайні. Два дроти. Один канал - сигнал, інший - земля. У ролі землі може виступати обплетення. Так підключається, наприклад, гітара. Або передпідсилювач до підсилювача. Навушники також мають не балансное підключення, тільки у них два канали (тому дроти не два, а три).
  • баланс
    На один канал використовується 3 дроти. Земля, плюс і мінус. Сенс - в завадостійкості. На плюсі ​​і мінусі один і той же сигнал, але з різним знаком. При підсумовуванні плюса і мінуса повинен виходити нуль. Але якщо з'явилася перешкода, то вона надасть однаковий вплив на обидва сигналу. Таким чином, їх підсумовування дасть не нуль, а подвоєну помилку. І якщо відняти цю помилку з плюса, то вийде неспотворений сігнал.Такое підключення використовується в професійних мікрофонах, а також іноді при комутації професійного обладнання.

кабелі

І для балансного, і для небалансного підключення, як правило, використовуються т І для балансного, і для небалансного підключення, як правило, використовуються т.зв. мікрофонні кабелі. Вони містять екран з фольги, обплетення і дві жили. Для небалансного підключення одну з жив невідповідно до своїх підключають, з'єднують з опліткою (землею) або з другої житлової. Для балансного - використовують обидві жили як плюс і мінус, і оплетку як землю.

Варто згадати спікер-кабелі. Вони використовуються для підключення динаміків до підсилювачів. Відрізняються від мікрофонних більшим перерізом (для передачі більш потужного сигналу).

роз'єми

  • TRS, TS, 1/4-джек, 6.25мм або великий джек
    Найпоширеніший роз'єм. Абревіатура розшифровується як Tip-Ring-Sleeve (Кінчик-Кільце-Гільза). 1/4 - означає чверть дюйма.На зображенні справа: 1 - Sleeve, земля; 2 - Ring, сигнал 1, 3 - Tip, сигнал 2; 4 - ізоляція.

    TRS - для стерео (або балансного) підключення, TS - моно (небалансні). Використовуються, наприклад, для гітар і проміжної комутації професійного обладнання.

  • TRS, TS, 3.5мм або миниджек
    Аналогічно, тільки іншого розміру. Навушники для плеєрів підключаються найчастіше саме таким роз'ємом (ще бувають 2.5мм мініджеком, але зустрічаються рідше). Такі ж гнізда і у вбудованих звукових картах комп'ютерів.
  • XLR-джек
    Використовуються для балансного підключення. Найпоширеніше пристрій - мікрофон.

Детальніше про роз'єми добре написано тут .

Перехідники та розмножувачі

У професійній студії зазвичай взагалі не використовуються 3.5 мініджеком, а всілякі варіанти кабелів вже розпаяні і на будь-який пристрій є готовий. У домашній же студії, по-перше, більш ймовірно використання непрофесійного обладнання, а значить - і мініджеком. По-друге, не вигідно заготовляти десятки кабелів з різними роз'ємами. Тому використовують перехідники. Для наочності, роз'єм, який вставляють, називають «батьком». А гніздо називають «мамою». Ось найуживаніші в домашній студії варіанти перехідників:

Купити розпаяний кабель або розпаяти самому?

Однозначної відповіді немає. Якщо Ви плануєте багато комутації, дешевше буде паяти самостійно, тому що розпаяні кабелі часто коштують значно дорожче своїх компонентів. Та й не завжди можна легко знайти кабель з потрібною розпаюванням.

Багато пишуть про те, що заводська пайка якісніша, дає менше втрати сигналу. У теорії - так. На практиці зустрічав не раз пристрої та кабелі, які краще пропаять ще раз самому, щоб не розвалилося :)) Та й різниця в якості пайки принципова на апаратурі вищого рівня, ніж в домашній студії.

Підключення мікрофона до комп'ютера

В продовження попередньої статті . Знадобиться кабель, на одному кінці якого XLR-мама, а на іншому - 6.25-тато. Далі, на папу надаватися перехідник (на одному кінці - 6.25-мама, на іншому - 3.5-тато). І цей перехідник підключається до мікрофонного входу комп'ютера. Ну а XLR - в мікрофон.

Товстий і важкий кабель буде провисати на кволому 3.5 гнізді комп'ютера. Звичайно, він його не виламає, але погнути може. Можливо, доведеться щось підкласти під кабель - наприклад, стопку книжок =)

Особистий досвід використання кабелів і роз'ємів

На початку своєї музичної діяльності я купував готові кабелі. Тоді ще не шукав відмінностей між виробниками, але все, що мені зустрічалося, не давало принципової різниці між один одним.

Пізніше я почав створювати домашню студію звукозапису і застосовувати нестандартні рішення при комутації на репетиціях. Тоді-то і почав читати про кабелях і експериментувати з ними. У підсумку ось на чому я зупинився.

Мікрофонні кабелі для запису і комутації студійного обладнання марки - Canare. Вибрав спираючись на дослідження, описані в цій статті , А також - на відгуки знайомих. Вартість - близько 85 руб / м. Дорого, але якісно. Добре пов'язана, щільна обплетення виключає переломи жил кабелю, якщо багато його крутити і смикати (що постійно відбувається з дешевими кабелям). У Петербурзі купити можна в магазині ISPA, Марата 25.

Мікрофонні кабелі для подовжувачів навушників, репетиційної комутації та інших не надто важливих випадків - Premier. Вибрав їх за принципом дешевизни. Купую їх у Пітері на Юнони, там багато ларьків, де їх можна купити. Причому, в деяких дешевше. Останній раз закуповувався в 2010 році і брав їх по 30 руб / метр. Якраз для репетиційної точки і брали тоді. Цілком економічно виправдано.

Спікер-кабелі для гітарного підсилювача і кабінету - Cordial. Вибрав за тим же принципом, що і Canare. Купую теж в ISPA.

Мами і тата 6 Мами і тата 6.25 беру на Юнони. Вже не пам'ятаю, скільки вони там стоять, але дешево. Noname, як то кажуть :) Здається, в 2010 році брав по 20 рублів за штуку. Є якийсь ларьок, від центрального входу ліва алея, по лівій стороні поблизу входу ларьок з закритим верхом, з входом. Чи то до першого перехрестя, то чи після. Там є все для дешевої комутації. Джекі хоч і з відчутною часткою шлюбу, не надто продумані для пайки, але цілком довговічні і зручні. Додаю фото тих, які я використовую. Мами - обов'язково з металевими корпусами, пластикові дуже низької якості. На фото - ті самі роз'єми, які я купую на Юнони.

Мами і тата 3.5 - аналогічно. Тільки металеві (світлі або жовті - не особливо важливо, хоча партії жовтих, які мені траплялися - виявлялися більш щільно сидять один в одному), ніякого пластику.

Мами і тата XLR - аналогічно.

6.25-тата для спікер-кабелів, XLR для студійних мікрофонних кабелів; а також роз'єми, які часто смикають туди-сюди, і кутові джеки - Neutrik. Беру в ISPA. Дорогі (до 200р за штуку), але надійні і зручні в пайку.

Всілякі перехідники беру або на Юнони, або в Зурбагане (Сінна пл., Буд.5). Останній переважніше - знаходиться в центрі, завжди всього багато.

Готові кабелі можна взяти в будь-якому музичному магазині. Наприклад, «Шоу-мен» на Техноложкі, «МузТорг» на Сінний, «Yamaha» на Володимирській або будь-який інший.

Загалом, тепер я розповів і про підключення мікрофона до комп'ютера, і про видах кабелів і роз'ємів в цілому, і можна тепер повернутися до нашої записи, але вже маючи на увазі наявність підключеного хорошого мікрофону :)