Цього літа в підмосковному реабілітаційному центрі "Натхнення" відпочивали і набиралися сил підопічні проекту "Діти в біді". Для 4 дітей відбулася головна подія - вони знайшли прийомних батьків. Данило Г ., Кирило П. , Іллюша Б. , Катерина Л. тепер в люблячих родинах.
В цьому році в центр приїхала рекордна кількість хлопців: 50 дітей з 13 регіонів Росії - Москви, Астраханської, Вологодської, Кемеровської, Московської, Нижегородської, Тверській областей, Красноярського краю, Республіки Татарстан і Удмуртії. Вперше приїхали діти з Архангельської, Кіровської, Челябінської областей.
У центрі в перервах між обстеженнями і лікуванням вони відпочивали разом з нянями, відвідували творчі майстер-класи, екскурсії, театральні постановки, кінотеатри, ходили на прогулянки і навіть вчилися кататися на мотоциклах. Все це стало можливим завдяки нашим волонтерам і партнерам.
У цей заїзд серед хлопців було багато підлітків. "Хочеться показати їм інше життя й інші відносини: підтримку і взаємовиручку, навчити спілкуватися, доглядати за собою допомагати молодшим. Підлітки не тільки вчаться новому у нас, але і ми отримуємо в процесі спілкування з ними безцінний досвід", - розповідає координатор проекту Зарема Еспаева .
З дітьми займалися няні і дефектологи. Всі няні в проекті - з педагогічним або медичною освітою і регулярно відвідують семінари. "Без спеціальної освіти і підготовки дуже складно, людина може втекти. Няні потрібно вникнути в історію дитини і приділяти йому багато часу, і це дійсно робота, а не волонтерська праця. Однією любові до дітей недостатньо. Потрібно не тільки якісь свої душевні якості проявити, але і простежити, щоб у дитини було все в порядку. Дитина повинна бути ситий, взутий, одягнений, нагодований, дотримані всі процедури. Дуже важливо займатися розвитком дитини. Є діти, які не люблять читати, не люблять малювати - і наше завдання піднести це так, ч оби їм хотілося, щоб їм сподобалося ", - говорить няня Тетяна. Завдання няні - супроводжувати дітей-сиріт під час операцій, лікування і реабілітації. Стежити за тим, щоб вчасно були зроблені всі медичні процедури, щоб дитина не зупинявся в розвитку.
Завдання дефектолога - підтягнути розвиток дитини. Це психолого-педагогічна робота з дітьми, навчання, психологічна підтримка і підготовка до життя в сім'ї. "Більшість дітей - навіть вони числяться в шостому класі - не можуть читати, рахувати, писати, і моє завдання за ці три літніх місяці їх підготувати до школи, - розповідає дефектолог Ганна Водогрецкая. - Моя освіта дозволяє індивідуально підходити до кожної дитини, вибирати методики і варіювати. Припустимо, якщо сьогодні дитина не хоче займатися саме з цього предмету, ми спробуємо завтра. Але той пласт, який треба зробити і поповнити - ми його в будь-якому випадку зробимо ".
Волонтери приїжджали з майстер-класами і влаштовували виїзні екскурсії та походи в театри і кіно. Хлопці подивилися "Тачки 3" і "Гидке Я -3", "Сказ про Петра і Февронії", "Людина-Павук, Повернення додому", "Стань легендою! Бигфут Молодший".
Сходили на хореографічний спектакль за п'єсою Шекспіра "Отелло", на "Євгенія Онєгіна" в Театр ім. Вахтангова, «Пеппі Довга панчоха» в театрі "Вишневий сад", на "Маленькі комедії" по Чехову в ЦДКЖ, балет "Лускунчик", "Принц Каспіан" в Театрі на Малій Бронній.
Відзначали дні народження. В цьому році ми вирішили створити нову традицію, щоб усім дітям дісталися подарунки і увагу. В кінці кожного місяця ми влаштовуємо свята, з красивими тортами, подарунками, веселими піснями та кульками. Ми відзначили дні народження Віолетти, їй виповнилося 7 років, і Микити, якого вже 15.
В гості до центру приїжджав боксерський клуб "Ломоносов'" зі спортивними естафетами і тренуваннями, і команда МотоМосква з програмою "монотерапія". Вони грали з дітьми, разом вивчали правила дорожнього руху, катали дітей на мотоциклах, дарували подарунки і гарний настрій.
Волонтери влаштовували майстер-класи. В тому числі, дуже незвичайні: флористика, мармурування, миловаріння, шоколадний майстер-клас і барельєфи з гіпсу.
"Ми з хлопцями варили мило з різними добавками, ароматизаторами і барвниками. У кожного вийшло своє оригінальне мило, потім займалися мармурування глиняних виробів (покривали їх акриловою фарбою, а потім опускали їх в спеціальний розчин, що надає їм певний малюнок, що нагадує мармур)", - каже майстер Олена.
Андрій провів майстер-клас для хлопчиків "Конструювання техніки" - хлопці збирали моделі вертольотів і автомобілів. У кожного був свій набір конструктора, і те, що вийшло, вони змогли забрати собі.
"Діти дуже допитливі, спраглі уваги, знань, любові. Хлопчаки дуже уважно слухали інструкцію і намагалися виконувати всі завдання, які я їм давав. Хлопці, які справлялися зі збором техніки раніше, допомагали іншим в збірці моделей. У хлопчиків вражала здатність приходити на допомогу одному відразу, закинувши свої справи, як тільки це було необхідно ", - розповідає Андрій.
Підопічні Даша і Регіна з'їздили на швейну фабрику. Вони мріють стати модельєрами. Дівчатка кілька годин провели на цьому виробництві, вивчаючи технологію роботи. І навіть самі спробували себе в ролі швачок. Кілька годин вони провели за швейною машинкою, робили оверлок і багато іншого. Коли спідниця була готова, її приміряли на манекен. Дівчатка були дуже вражені. "Після поїздки я буду думати з приводу майбутньої професії, тому що бути швачкою достатньо складно. Це наполеглива праця, що вимагає посидючості і терпіння", - ділиться Даша. А Регіна, навпаки, залишилася вірною мрії - вона планує далі робити викрійки і шити.
Багато дітей вперше побували на концерті класичної музики в Соборі св. Петра і Павла, відвідали виставку "Мистецтво LEGO" в ЦДХ, Музей цікавих наук "Експеріментаніум", Музей метрополітену.
Але найбільше запам'яталася дітям прогулянка на теплоході.
Волонтери фотографували дітей і розповідали про них на нашому форумі. Завдяки цьому відпочинку 4 дитини знайшли прийомні сім'ї тільки за літній період.
Ми дякуємо нашим жертводавців, партнерів та волонтерів за підтримку нашого проекту!
Проект "Діти в біді" допомагає дітям-сиротам з важкими захворюваннями: оплачує працю нянь, лікування та реабілітацію. Якщо ви хочете підтримати проект, переведіть пожертвування на рахунок фонду , В призначенні платежу вказавши: "Діти в біді". Детальніше про дітей .