- Кирило Сущинський: «На вінілі звук більш живою»
- Дмитро Шунін: «Будь-який вінільщік знає, що Pink Floyd повинен бути в колекції»
- Вадим Кривов'яз: «Кавер-група повинна робити або дуже схоже, або ще краще»
Кажуть, що краще за все старий і перевірений рок слухати на вінілі. Напередодні концерту Brit Floyd 27 листопада в Мінську розбираємося в тонкощах «теплого лампового» звуку разом з білоруськими колекціонерами пластинок - діджеєм хокейного клубу «Динамо-Мінськ» Вадимом Кривов'яз, директором компанії Ticketpro Кирилом Сущинський і радіоведучим і шоуменом Дмитром Шуніним.
Кирило Сущинський: «На вінілі звук більш живою»
- У моїй колекції близько 300 платівок. Років 15 тому я хотів стати діджеєм, грав хаус і транс. Потім пішов вчитися, залишив цю затію. А через деякий час почав збирати платівки для себе, причому різні - від Prodigy до класики. На мій погляд, вініл відрізняється від звичайного носія тим, що звук більш живою.
Пластинки я купую за кордоном. У мене давня традиція: якщо кудись їду, то намагаюся купити дві-три штуки. Звичайно, у нас вони теж продаються, але не в таких кількостях. У Мінську є кілька маленьких магазинчиків, я іноді заходжу, беру те, що сподобається. Та й взагалі, купувати вініл - задоволення не з дешевих. Багато пластинки коштують $ 60-70.
Pink Floyd - якісна музика, яку не зможеш слухати кожен день, вона для особливого вечора. Але і триб'ют-групи непогані. Адже дуже часто деякі колективи розпадаються, а люди хочуть шоу. Якщо продукт триб'ют-групи якісний, то я не бачу особливого сенсу заперечувати. Буває, що в сучасній інтерпретації композиції звучать навіть краще.
Дмитро Шунін: «Будь-який вінільщік знає, що Pink Floyd повинен бути в колекції»
- Це був радянський 1986 рік. Як правило, хтось із друзів приносив в компанію касету або бобіну, і все по черзі робили собі копію. Але, як у будь-якого шукає людину, яка хоче трохи більшого, ніж всі інші, я став прагнути шукати першоджерело, тобто вініл. Благо, друзі вже надійшли в різного роду університети, і у них з'явилася можливість купувати у іноземних студентів «фірму». Зараз такий вініл коштує в районі $ 70, в залежності від стану.
У Мінську досі працює «клуб филофонистов». В кінці 80-х він був на вул. Матусевича. Ось там і збиралися власники жаданого вінілу, щоб продати за «погані гроші» або обміняти на рівноцінну. Гроші нереально великі, на ті часи від 30 рублів і вище, наприклад, Metallica - Master of Puppets 1986 року коштувала 90 рублів. З такою впевненістю кажу, бо ми вскладчину вчотирьох її купили в 1988 році. Уже пізніше стали з'являтися в госмагах платівки «Мелодія» і всяких інших сумнівних фірм грамзапису. Ось їх і стали збирати, плювати було на якість, головне - роздобути музику саме на вінілі. Потім увійшли в моду CD-диски, і вініл став потихеньку зникати, почалося час цифрових носіїв. Але буквально в минулому році я нарешті купив собі вінтажний апарат, і з'явилася можливість поставити на вертушку вініл, який пролежав у коробках років 20!
Будь вінільщік знає, що Pink Floyd повинен бути в колекції, тому як він офігенно звучить - хоча б для того щоб перевірити вертушку або «коли». Думаю, що у всіх давно є «Стіна», «Зворотний бік Місяця», а далі за смаком.
Вадим Кривов'яз: «Кавер-група повинна робити або дуже схоже, або ще краще»
- У моїй колекції близько тисячі платівок. А збирати її я почав зовсім випадково: пару років тому знайшов старий радянський програвач у своїй тещі і вирішив його полагодити. Взяв у неї якісь платівки, послухав. З цього і почалося.
Від музики на платівці ловиш кайф, в цьому є своя філософія. Коли ви берете пластиночку, ви намагаєтеся акуратно її дістати, встановити. Потім ставите голочки наверх. Звідти йде звук. Це автентично!
У Мінську багато меломанів, проте хороший вибір пластинок - за кордоном. Тут все-таки немає такого споживання вінілу. До того ж, хороша платівка коштує в середньому $ 50.
Будучи студентом, я їздив на роботу до Британії. І мені пощастило, що в моєму місті давав творчий вечір Девід Гілмор. З ним були хлопці, які грали музику Pink Floyd. З російськомовних були тільки я і мій товариш, все решта - англійці, і вони співали весь концерт. Саме тоді я полюбив Pink Floyd.
Триб'ют-групи поважаю, і на Brit Floyd піду. Мені вони цікаві, тому що кавер-група повинна робити або дуже схоже, або ще краще. Якщо приїдуть Pink Floyd, неважливо, як вони будуть грати або який буде звук, все одно буде круто! А до кавер-груп вищі вимоги.
Мінські меломани зможуть почути композиції Pink Floyd, чиї платівки шанувальники заслуховували до дірок, 27 листопада в Палаці спорту. В живому виконанні улюблені хіти представить офіційна триб'ют-група Brit Floyd.
Ціна квитків - 35-130 деномінованих рублів. Вартість VIP Meet and Greet Soundcheck Experience - 200 деномінованих рублів (квиток на шоу купується окремо).
Інфолінія: +375 29 716 11 77, +375 29 106 000 3.
Купити квитки можна на сайті організатора заходу - концертного агентства «Атом Інтертеймент» http://atomenter.by/ (Без комісії), на сайтах квиткових операторів, а також в касах міста.